Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
dannaia
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от dannaia »

jozefin написа: Май 5, '23, 20:02 И аз за първи път видях такова нещо на Rydal пред блока. Много гнусни наистина.
Сериозен вредител ли е това? Ох, как не ми се обикаля с пръскачка и пред блока :oops: . Имам една старо Би 58 с изтекъл срок. Да го ползвам ли?
ДА!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2963
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1769 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Клеър »

Сериозен е ако не го видиш навреме и започнат да съхнат клонките , тогава може да има загуби . При Тутти смятам , че е съвсем на време , ще го изгребе . Те са два такива вредителя , много подобни , ама имат едни много странни имена и трудно се помнят . Много е гадно и гнусно това нещо .

Жозефин и старо да ти е би - то , завиши малко дозата и напръскай . Ако не се вземат мерки ще изсъхне растението .
При всички случаи трябва да се повтори пръскането .
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5772
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2047 пъти
Получил благодарност: 2457 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Тутти »

jozefin написа: Май 5, '23, 20:02 И аз за първи път видях такова нещо на Rydal пред блока. Много гнусни наистина.
Сериозен вредител ли е това? Ох, как не ми се обикаля с пръскачка и пред блока :oops: . Имам една старо Би 58 с изтекъл срок. Да го ползвам ли?
Вид щитовидна въшка. Тормозих интернет, gevkati и Margaritenia, за да разбера каква е тази отврат.
Пръскай, да мре! Само да не съм закъсняла, много ми е сладко дръвчето, горкото.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1660 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от ljuboznatelna »

Има една ела, която всяка година се "отрупва" с тези гадове. До момента най-ефикасен препарат е Актара. Тази година реших да се оправям с наличното, дадоха ми някакъв заместител на Моспилан, който нищо не свърши. После пръсках с Нуреле - същата работа. Последно с Ним Азал, независимо, че си го пазя за зеленчука. Май подейства. Но за всеки случай пак ще взема Актара, защото вчера видях, че и кониката в близост е нападната сериозно.

Тутти, нищо не режи, пръскай.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5772
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2047 пъти
Получил благодарност: 2457 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Тутти »

Благодаря на всички, които се включиха. Ще го боря това нещо, няма да режа.
Това, което ми нападна смърча сега, вече е безжизнено след пръскането с какво ли не, не се държи за дървесината и иглите, окапва при оронване. Кехлибарено, неподвижно, прозрачно. Ще продължа да пръскам, навсякъде по растението. Ще пробвам с препаратите, които казвате. Margaritenia ми препоръча Адмирал. Важното е да се оправи растението, ще пръскам и с Нимазал, имам такъв, ще взема и Актара. След такова нападение, известно време ще наблюдавам всички иглолистни, надявам се да са добре, но и тях ще напръскам за всеки случай. Ох…
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Силвия »

Здравейте мили хора и аз да питам нещо. Споходи ме рязко желание да поорежа малко иглолистни, че са направо едно върху друго вече :ufff: Дали има проблем да режа сега, при положение, че смятам да режа долни клони без да закачам прираста?
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Силвия »

Тутти, тази гадост беше нападнала всичко при нас, беше голяма драма, защото сме с огради от туи. Пръскахме с метеор и се оправиха, само две-три коники не са добре, защото гадовете бяха много навътре и късно ги видях. На съседите голяма част от туите заминаха, сега между тях и нас се веят едни арт строителни мрежи :evil:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4499
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 183 пъти
Получил благодарност: 473 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от jozefin »

Аз на пицеята ги изчистих с ръка, но тя е педя и половина висока. Другите иглолистни не съм ги оглеждала много обстойно дали имат. Не знам кога ще успея да ги напръскам. Това ако всяка година се появява, не ми се мисли.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Margaritenia »

Силвия написа: Май 7, '23, 11:28 Здравейте мили хора и аз да питам нещо. Споходи ме рязко желание да поорежа малко иглолистни, че са направо едно върху друго вече :ufff: Дали има проблем да режа сега, при положение, че смятам да режа долни клони без да закачам прираста?
Силве, режи в сух ден, когато няма да вали и задължително замажи с овощарска замазка. Аз ползвам една синя с мед вътре, много съм доволна, противогъбична е и става като силикон и запечатва сряза. Ето я, онлайн https://www.store.bg/p258476/ovoshtarsk ... 500-g.html
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13774
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 244 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от zeleno »

Аз замазка имам , но редовно я забивам на скришно място :ufff: и тогава замазвам отрезите с канела - отличен резултат ... та за първа помощ и канелата става
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”