Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1380 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от greeneyed »

Даре, градината ти е безупречна! :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 2478 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Тутти »

Дарина, Вие сте майстор-градинар.❤️
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Emilly1212 написа: Май 2, '20, 19:06 Увеличих си всяка една снимка и се любувах на красотата на твоята градина, Дарче! :liubov: Лалетата са прекрасни, а иглолистните са изключителни, всичко отгледано с любов!
Искам да попитам - осветлението в градината на ток ли е?
Еми, осветлението е на ток и е около тревната площ, нямам в цветните петна. Настройва се и се включва, и изключва автоматично. ММ се занимава с осветление, поливната и тим подобни.
Ето една снимка от мартенския сняг
Изображение
Грийни, Тутти, Еми всичко е постигнато благодарение на вас и форума. Преди да купим къщата съм отглеждала само стайни растения. Нищо на знаех за тези в градината. Единственото ясно нещо беше, че всичко ми харесва и искам всичко да имам. И започнах, добре че още на първата година разбрах, че няма да се случат точно така нещата и отначало и със спирачка на желанията.Така, че още веднъж ви благодаря за помощта, която получавам от вас. Безценни сте, мили мои! :gush:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4408
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2348 пъти
Получил благодарност: 741 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря ти Дари! Зимната снимка с осветлението е много красива!
Успяла си да постигнеш невероятни резултати в градината си, още един път го казвам, прекрасна е! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5049
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 930 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от мечтица »

Даре,градината ти става все по хубава :liubov:
Обичам да те гостувам и да виждам прекрасните промени.
Иглолистните са чудесни,имате си взаимна любов :liubov2:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Еличка »

Даре,градината ти е като нарисувана! Безупречна е! Ти си някакъв виртуоз!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Dewina »

Даре,

заедно започнахме, помниш ли?... Къде си ти, къде съм аз...както се казва... Подредено, чисто, с мярка... Иглолистните и камъните, островчетата с мулч... Много красиво... Перфекционистка си...

Няма да се мъча да мисля, щото трудно ми се отдава... Направо преписвам...
И ще питам как, къде и тн...

Какъв сорт хортензии сложи в редицата с хортензии?... Колко общо засади и на какво разстояние една от друга?... И аз поръчах сега два бели сорта, от сорт по два бр. ...но май повечко трябваше да поръчам... Дай снимки на хортензиите, ако имаш

Прегръщам те
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5049
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 930 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от мечтица »

dar написа: Май 30, '19, 13:33 Мечтице, благодаря ти! Съжалявам, че от телефона не мога да качвам нормални снимки, но все някой от вас увеличава някоя, която го е грабнала. Сега специално за теб част от алпинеума.

Изображение
Дари,отново съм в твоята градина,наслаждавам се на красотите . :liubov2:
В планове съм и очакване на пролетта,а от твоята градина добивам настроение и мечти :dovolen:
Искам да поръчам от Миша тази гипсофила Gypsophila repens rosea - гипсофила стелеща , мишорка ,
това на снимка едно коренче ли е?
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1178
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от borislava.kirilova »

Здравей, dar! :liubov2: Дойдох на гости и залептах тук. :D Прекрасни избори и много гледани растения, ама много. :tzvetoman: И видях най-прекрасната спирея, такава съм виждала само по рекламните снимки. Аз имам една, която съвсем не и върви. Моля те, сподели как отглеждаш твоята. На слънце ли е ? Подрязваш ли я, кога и по колко? Искам да спася моето мъниче.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

Dewina написа: Яну 31, '21, 18:08 Даре,

заедно започнахме, помниш ли?... Къде си ти, къде съм аз...както се казва... Подредено, чисто, с мярка... Иглолистните и камъните, островчетата с мулч... Много красиво... Перфекционистка си...

Няма да се мъча да мисля, щото трудно ми се отдава... Направо преписвам...
И ще питам как, къде и тн...

Какъв сорт хортензии сложи в редицата с хортензии?... Колко общо засади и на какво разстояние една от друга?... И аз поръчах сега два бели сорта, от сорт по два бр. ...но май повечко трябваше да поръчам... Дай снимки на хортензиите, ако имаш

Прегръщам те
Здравей Девина,
Благодаря ти за вниманието. С много задачи съм се заела и не ми остава много време за моето хоби - градината. Извинявам се за забавения отговор.
Хортензиите вече са Hydrangea pan. 'Kolmagimo' . В началото от лакомия взех различни, но аз искам масив и да ми е еднакво, а то стана едно цъфти, друго не е почнало, та се наложи да ги местя и да поръчам още от горенаписаната хортензия. Мисля, че са 5-6 бр. Една от друга са на разстояние 1,20м- 1,50м някъде.
Къде си ти, къде съм аз? И аз да питам :liubov2: Като носим по няколко дини под една мишница така се получава, но пък ни е забавно. Питай каквото те интересува. С каквото мога ще помогна. Прегръщам те :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”