Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1229 пъти
Получил благодарност: 1769 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от gevkati »

Браво на вас! Страхотно става! А чувството на удовлетвореност от собствения труд крила дава!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 496 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ln_none »

Професионална работа :daaa: По-добре бавно, но да стане, отколкото бързо и да не стане (като при нас) :chokkkofa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1660 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Много хубав репортаж! Ние ще чакаме с нетърпение и довършването, и декорацията с разните му там растения, мирисани и немирисани :)
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Имам да се хваля с нови красоти, днес се прибрах по-рано от работа и ги засадих

Изображение

Изображение

Изображение

Високите ми седуми са си пуснали бебета, толкова се умилих като ги видях

Изображение

Изображение

Вижте с какво ни изненада котката миналата неделя сутрин :katerichka: , голяма е ловджийка


Изображение

Пък тази рошла още има цвят


Изображение

Мисля да спирам с новите придобивки за тази година, тези последните бяха от Дядо Коледа :lol:
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Зимата вече дойде при нас. Заваля сняг, вече няколко сутрини замръзва. Миналата седмица баща ми ми подари няколко корена лавандула - но от обикновената, и ги засадих на тротоарната градинка.

Изображение

Имам един належащ въпрос, моля някой да ми отговори. Имам къри и наесен го обрах (орязах), но само меките клонки. През времето след беритбата то пусна пак малко. Сега изглежда така


Изображение
Та питам - трябва ли да го окастря още или напролет може?
Когато го купих и засадих началото на пролетта (даже май беше февруари) беше един гол чукан, за едно лято порасна много, дори не очаквах. Имам и една розова лавандула, садих ги по едно и също време, тя също полудя, за разлика от другите

Изображение
тук е до кърито
а ето ги другите, садени са заедно всички (бяха една поръчка с кърито)


Изображение
Тези едва мръднаха от пролетта, даже едната няколко месеца се чуди дали да мре или не
Розовата лавандула мисля да не я пипам, но за кърито не знам какво да правя.

Навеса също напредва, северната стена е иззидана
Кукуряците от дядо коледа се аклиматизираха


Изображение

Изображение
Докато всички други треви пожълтяха, този прериен огън гори

Изображение
Само той ми е зелен, заедно със стипата, о и карексите в сенчестата градинка

Изображение
За сенчестата градинка някой друг път.
Много моля някой да ми отговори за кърито, благодаря предварително!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 376 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Di_Va »

Лавандулов залез, относно кърито моят съвет е да не го режеш повече. Иначе, когато си купих първото къри не бях сигурна, че ще оцеле зимата, (което после се оказа напразен страх), а много ми харесваше - в началото на септември си вкорених в саксия няколко клончета, презимуваха на остъклена тераса и на пролет ги засадих в градината, по същата схема си вкоренявам за поредна година и салвия Lip stick. Тази технология зная от Lilly, за което много съм ѝ много благодарна!
И поздравления за постиженията и в двора, и при съседите, и по строежите! Браво на вас!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Ауу, тук съм изтървала малко.
Лавандулов залез написа: Ное 19, '21, 16:01 ...Високите ми седуми са си пуснали бебета, толкова се умилих като ги видях..
Даа, те седумите ги умеят тия неща :D
Можеш да махнеш старите стъбла вече, от тях нищо не става. Напролет сладките бебета ще заемат тяхното място.
Много благодатни китки са това седумите, мноооого си ги обичкам!

А гаурата е... :potekoha:
И хризантемките.. абе малко по малко ще се напълниш с 'бижута'.

И благодаря за умрялата мишка! Вече те чувствам като сродна душа! :lol:
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Лече, и аз много си харесвам гаурата. Тя ми е от първата партида миналата есен, когато още нямах хал хабер от цветя, схеми и т.н. Просто ми хареса, а явно и на нея и хареса при мен, защото тази пролет направо полудя и се раздава с цвят повече от половин година. И като си спомня ММ миналата есен как я подреди с косачката :eeeh: , но явно е било за добро :lol: .
Направих проба септември - откъснах едно стебло от единия висок седум и го боднах в пръстта, ще видим догодина успешен ли е експеримента.
Вчера и днес вали, а одеве дори имаше и светкавици, ММ каза - кога е било декември да има светкавици. Днес посъбрах още малко листа от улицата, даже единия съсед ме сгащи пред тях :mrgreen: , аз вика щях да ги хвърлям, но щом ще ти свършат работа добре. Уж купчината беше голяма. ама ги примъкнах с една голяма кофа на 5 курса. ММ ме гледа и вика - стига ги трупа, вятъра само ще ги върти, аз пък съм на мнение че до пролетта все ще изгният да наторят градината.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2052 пъти
Получил благодарност: 2465 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Тутти »

Мокри са и ще останат. А напролет почти няма да е останало нищо от листата. Аз също така ги трупам есента, после пролетта слагам отгоре окосена трева и поне в началото на сезона нямам много плевели.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от polyabs »

Добре дошла и от мен Лавандулов залез!
Първо да кажа че обожавам твоя роден край, не само заради аромата на лавандула и рози а и заради историята, обичаите, традициите, празника на розата, кукерите, планината, минералните извори ... всичко си имате в изобилие на едно място.
Да така се започва с малко камъни и алпинеум и малко по малко и градината ти става тясна и не стига :) Но е хубаво когато всичко се разкраси и зацъфти, това зарежда, лекува, усмихва и създава положителни емоции в тези трудни времена.
Гледам снимките и се радвам на дувара, на новите цветя, на новия навес, всичко е прекрасно щом е направено с мерак. :daaa: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”