Чопкам си в двора

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Еличка »

Taalgard написа: Юни 10, '20, 19:22 Аз вече като леко навлязъл с имената на някои цветя , мога да се похваля , че и трите ми Книфории цъфтят :dovolen:
Толкова много вицове за тъщи знам , че ще пасувам от благоприличие :lol:
Благодаря за името Моника :tzvetentze:
Хм, книфории или книфофии :angelche:
Иначе и аз знам много вицове за тъщи. Майка ми ги колекционираше и ги разказваше на зетя си. Но.... също пасувам :semo:
А прекрасната трева, за която питаш Клокич е стипа - stipa tenuissima❤️❤️❤️.
Аз мога да те снабдя с мискантус зебринус. Всички са красиви, всички!
Опитах да размножа тази пролет pennisetum moudry, засега неуспешно...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Taalgard »

Еличка написа: Юни 10, '20, 21:36
Taalgard написа: Юни 10, '20, 19:22 Аз вече като леко навлязъл с имената на някои цветя , мога да се похваля , че и трите ми Книфории цъфтят :dovolen:
Толкова много вицове за тъщи знам , че ще пасувам от благоприличие :lol:
Благодаря за името Моника :tzvetentze:
Хм, книфории или книфофии :angelche:
Иначе и аз знам много вицове за тъщи. Майка ми ги колекционираше и ги разказваше на зетя си. Но.... също пасувам :semo:
А прекрасната трева, за която питаш Клокич е стипа - stipa tenuissima❤️❤️❤️.
Аз мога да те снабдя с мискантус зебринус. Всички са красиви, всички!
Опитах да размножа тази пролет pennisetum moudry, засега неуспешно...
Ми то това беше опит за ирония ама не знам дали се получи :dovolen:
мискантус зебринус - зебрата ! Поне аз така и викам де :dovolen:
Аз копи - пействам преди да пиша вашите латински имена :D
Моника / тъщата/ ми каза да я цепя на две тревата , поне тази дето аз имам и жената я острига като новобранец...
Ще бъда благодарен за зебрата , започвам да харесвам тревите...
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Еличка »

Имаш зебрата! Ще я пратя по другарката Милена Димова в неделя. Ммммм, замислям се дали е добра идея.... Може би по Еконт, м?
Ако залюбиш треволяците, си в моя отбор, момче! Аз не съм по розите, имам някакви, както и да е... Но имаше една култова реплика на Кимчето в бара, десет вечерта: "Абееее, къде е Елчето, имам да ѝ пращам трева!" :hihihi:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от pepelqshka71 »

Имам бебета стипи. Дай адрес на ЛС. Да не пътуват сами, ще пратя и ириси ( от средните) и някоя хоста.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15972
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 1916 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Гео, граф »

Само поглеждам тук какви количества китки ще се изсипят връз домакина и си викам айдеее, отиде му тревичката на Джорджи :sgiggle: ... Нищо де, така по-малко ще косѝ :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Чопкам си в двора

Мнение от milena02 »

Еличка написа: Юни 10, '20, 23:06 Имаш зебрата! Ще я пратя по другарката Милена Димова в неделя. Ммммм, замислям се дали е добра идея.... Може би по Еконт, м?
Елчо, аз като се забода на село и не ходя в София. Но Графинята и Джорджи могат да дойдат да си я вземат. Прецени си. А ако опасенията ти са, че ще опаса тревата, няма да я опаса, имам си. :ovtza:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Еличка »

Опасенията са ми от малко по-друго естество, но да не мажем в темата на момчето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Сега се замислям как ще извадя от тази зебра, защото тя вече е дръпнала, не е като пролетта ... ще го мисля, само да спре този дъжд, че :cry:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Чопкам си в двора

Мнение от milena02 »

Taalgard написа: Юни 10, '20, 22:55 [Моника / тъщата/ ми каза да я цепя на две тревата , поне тази дето аз имам и жената я острига като новобранец...
Ами като даваш на жена ти да пипа тревата, така ще е! Няма да й даваш да бара! За тревната площ си купи тежка и сложна моторна косачка, от която тя нищо да не разбира, а и да не може да я помръдне и си рахат! Освен това не й давай да плеви, защото виждаш резултатите. Кой знае какво и ще засади, като не знае какво е книфофия?! Абе с една дума: нейното място е на шезлонга. Да си знае мястото, ами!
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Taalgard »

Ох .. Моника се опита да ми обясни за "спойлера" ама аз няма да рискувам да оакам нещата :D

Еличка ако можеш ми извади зебрата , ако не може ще я извадиш когато е момента за садене.

Милена02 къде е това на село ? Да не се окаже , че си някъде около мен :dovolen:
Тревата дето я оряза е една много хубава голяма туфа ... Не и знам името - Моника я е садила.
Това беше пролетта , тревата беше суха , тъкмо се виждаха новите зелени листенца ... мен си ми харесваше и така със сухите листа.
Минавам аз и :o няма я ! Тя я ощракала почти до земята ! :ufff:
Косачката я давам на нея и на Калоян / малкия дето постоянно се бута в мен и вика - тате , тате , тате .. аз си пасувам ама той пак - тате , тате , тате дай ти помагам... /

Моника / географ / графиня / тъща :D Аз мисля да махна последното парче трева дето е след големия Фестон :D
Там ще направя задигната земя и ще ходим да си извадим от тия хубавите камъни с дупките , ще падне копаене и трупане ама така искам да го направя.

Пепеляшка71 благодаря предварително.. При нас правят еконт и не знам дали работи вече.
Нека проверя и ще ти пиша .
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чопкам си в двора

Мнение от Еличка »

Taalgard написа: Юни 14, '20, 15:47
Еличка ако можеш ми извади зебрата , ако не може ще я извадиш когато е момента за садене.
Ох, Жоре, сега ходих да я оглеждам зебрата. Много е пораснала с тези неспирни дъждове. Нека някой да каже ще се хване ли сега тази еднометрова издънка, или по-добре напролет, м? :hmmm:

А иначе за твоята си трева - аз така режа напролет мискантусите и пенисетума. Стипа и фестука само "реша". Та, не знам каква е била. Сега порасна ли?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”