COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13750
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 464 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от zeleno »

:daaa:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Убедена съм,оцеляването в такива кризи е за адаптивните хора,а не физически силните и здравите индивиди.Оцеляване не само физическо,но психично и икономическо.Пренареждане на приоритети,очаквания,начин на живот,модели на поведение,хранене ,ако щете.Колкото е по-възрастен човек,толкова е по-мъчително да излезе от зоната си на комфорт,но относителното спокойствие и адаптивност в променящата се с часове ситуация е решаващ фактор.Според мен.

Една много здарво стъпила на земята приятелка ми изпраща ето този клип.
В първия момент ми стана страшно смешно,после се уплаших,че нещо се случва с нея,точно с нея! и след като я чух,си викам - какво пък,ако това я успокоява и я кара да се чувства уверена и спокойна -няма лошо.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2155
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от flora »

Ще те предпазят, ако някой заразен близо до теб кашля, а иначе просто ще те възпрат да си пипаш лицето и евентуално да се заразиш. И главно може би малко ще те успокоят, но това може да е опасно.
Изображение Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Ще те предпазят, ако някой заразен близо до теб кашля
Не,май точно това няма да стане, вирусът минавал през тези маски, които се продават масово, предпазват хирургическите маски, за това е и онзи съвет за дамската превръзка от вътрешната страна
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5032
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 900 пъти
Получил благодарност: 1635 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от мечтица »

По принцип съм усмихнат,позитивен човек,до вчера не бях толкова притеснена,
но постепенно тревогата почва да обзема и мене.
Тревожа се за децата и моите са в чужбина и понеже офиса им затворен,за да не сидят по домовете,големия син реши да се запише доброволец,мисля че за пръскане с дезинфектанти.Какво точно не ми обяснява много,но аз съм страшно притеснена.Не ме слуша,вика все някой трябва да върши тая работа,не можем всички да сидим и да чакаме.
Преди малко ходих на магазина,върнато ресто отделих в кърпичка и в къщи го измих с ъс сапун и гореща вода.Да плачеш ли ,да се смееш.... :snif:
За кураж на всички :liubov: -

Когато изглежда,
че няма надежда,
че всичко е свършено вече –
недей се смущава,
недей се прощава,
недей се предава, човече.
Кажи – не ми пука
от таз несполука –
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта,
това е антракта,
това е антракта – не края.
От огън опърлен,
от всички захвърлен,
затворен в най-тъмната стая –
недей се спотайва,
недей се отчайва –
кажи си: това не е края!
Кажи: не ми пука
от таз несполука –
аз мога, аз вярвам, аз зная,
че въпреки факта
това е антракта,
това е антракта – не края!”
Недялко Йорданов
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5290
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 119 пъти
Получил благодарност: 122 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Daniela Pargu »

В тази ситуация е важно да спазваме разпоредбите и да се надяваме,че повечето
хора го правят :stiskam:
Да мием повечко ръце и лице, и да мислим позитивно!
Но... и всичко,което правим за личната си сигурност върши работа,поне за
психиката ни, че сме направили всичко необходимо!
Да не забравяме,е организъм в стрес е по-податлив на инфекции! :daaa:
Аз ползвам препарат за ръце на ензимна основа- служи като сапун, но и прави
биологична ръкавица .Ръкавица- само като се наложи да пипам неща,пипани от много хора.
Маската- помага да не попаднат пръски от другите хора директно върху вашата кожа.
Може да я подсилвате с носна кърпичка,кухненска хартия или друга тъкан- и да ги сменяте по-често .
Така ще спестите дефицитните маски.
Ползването е полезно непосредствено преди контакт с друг, и малко след контакта.
Постоянното носене на маска не се препоръчва по ред причини- нагоре в постовете са
описани :daaa:
Бъдете спокойни и здрави всички!И честита първа пролет!
Да се усмихваме повече! :liubov:
пп.Breda, благодаря за темата ! Много е нужна в този момент!Много ми хареса и анотацията и! :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10133
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 382 пъти
Получил благодарност: 1103 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от МГХ »

Аз пък почнах работа точно сега, малко преди извънредното положение, и си работя всеки ден/ в екипа на кмета на общината съм/. От миене на ръце, защото чета папки с документи, пипани от много хора преди мен, ръцете ми станаха като шкурка. На всеки два часа идва чистачката и дезинфекцира всичко, което се докосва често от нас-врати, ключове за осветление, маси, бюра..., абе луда работа. Първият ден щях да пукна от дезинфектанта, но привикнах и сега съм силно дезинфекцирана. ММ съм го арестувала в къщи, че е с пейсмейкър и е добре да е изолиран. Вечер вземаме по 50 гр. от лекарството на Мария, ама не го разреждаме, че да е по ефективно. Пием витамин Д и имуностимулатори от рода на ехинацея, джинджифил и други подобни чайове.
Тревожа се за децата най-много. Синът е в Англия и работи , а те с тяхната политика за естествен имунитет, независимо от последиците, са твърде обезпокоителни.
Почти подобно е положението и с дъщерята и внука в Германия. Тя е в къщи, защото децата са във ваканция до 20.04., но излизат навън всеки ден.Не могат и да си дойдат.
Мерките в Русе са сериозни и адекватни, но пак има риск, естествено.
Обаче аз съм от онези дето каквото и да стане търсят положителното и вярват в думите на Айнщайн „Всеки човек е задължен, в известна степен, да върне на света толкова, колкото е взел от него.“, „Нищо истински ценно не може да бъде постигнато в резултат на амбиция или обикновено чувство за дълг. То може да бъде постигнато само чрез любов и преданост към хората и към действителните неща.“
или
„За да бъде човек безупречен член на стадо овце, трябва преди всичко той самият да стане овца.“
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от katina »

Едно интервю за вируса с д-р Румен Стоилов. За мен беше много интересно, надявам се и на вас да е от полза :daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2826 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Все се чудех колко дни е инкубационния период на заразяването. (Когато гръм удари, кога ехото заглъхва.) Кой знае защо очаквах да е по-кратък от стандартните 14 дни.
Но 27 дена е много коварно! :twisted:
Обядвях с последната кофичка кисело мляко и трябва да ида до магазина. Първо ХН за покупки. Даже това, което след 4-5 ден ще свърши, трябва да го купя при този тур. Сега, преди края на работното време, когато ще има повече клиенти. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Мария, вие сте си едно голямо село, да ти кажа как процедираме ние, събирам поръчките на няколко човека, обаждам се в магазина , те ми ги приготвят , докато нямат клиенти, отиваме да ги вземем за 5 минутки и ги раздаваме , не може ли и вие така да се организирате.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”