Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4408
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2348 пъти
Получил благодарност: 741 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Emilly1212 »

Още една прекрасна, красива и неповторима градина! :tzvetentze: Тутти, поздравления за труда и любовта, които сте вложили, личат си. Чакам още снимки тук!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от elmaz »

Тааааааа, Тути зачезна, а трябва веднагичеси да се яви на разпит - снима по снима.Не може такава расива градина да не бъде обяснена.
10 години е сериозна възраст, браво, прерасно изпълнение! :tzvetentze:
И колко много и сладки животини :liubov:

Не ми работи К-то, оя ли буква да натисам вместо нея? :hmmm:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Виола »

:lol: :lol: :lol: Добре де, как ни обясни коя буква не ти работи? Иначе се е получило много забавно. :D
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от pepina »

Добре дошла, Тутти :tzvetentze:
Градината ти съдържа вълшебство и хармония. Малко са всякакви думи за похвала. Положили сте огромен труд.

Но най-много ти завиждам благородно за съпружеската подкрепа :dovolen: .
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5769
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2043 пъти
Получил благодарност: 2447 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Благодаря ви за всички добри думи с които ме посрещнахте,приятели.Много ме развълнувахте и трогнахте,сърдечни и добри хора!
Ще разказвам още,и не съм изчезнала,просто понякога в петък има най-много работа за вършене и днес нито за миг не успях да надникна,за да отговоря на въпросите ви.Започвам да разказвам и още да показвам,че имам ли избор при такъв силен градинарски егрегор да кръшкам? :lol:
Първо за кучовците-три са,померанчо е на децата и не е постоянно тук,понякога го командироват за няколко дни.Големите са на осем,а малката йоркширка ми е подарена за един РД от приятели и е на четири год.Интересно,никога и нищо не са повредили в градината,само ротвайлера изяжда черешите,докъдето достига,а ягоди така и не опазвам,те са си негови.Бялата овчарка Ин-Ян полягва по сенките и е господарят след госпожицата.
Червеното ацерче е Acer palmatum disectum atropurpureum,а светлозеления,ако добре си спомням е Shizandrum,май. :hmmm: Хортензията нищо не й слагам,само шербет пролетта,не знам сорта,но ще питам.А дивата лоза си пуска след някоя и друга година вертикални стъбла,търсейки почва и не ги режа,стои като завеса,понеже се движи по гредите на перголата.
Ленузка е разпознала жълтия кедър,трябваше да е джудже,а той се разпищоли и вече завоюва правото да е коледното ни дърво,точно пред терасата е.Той,както и почти всички растения са от разсадник -"Нановски" в Братаница,в който консултантката още при проучването ни каза,че разстоянията между растенията са минимум толкова и не ни набута с растения за по-голям оборот.Това ни плени и се доверихме на съветите й.Така всяко едно се разви свободно и не боледува.А и ни спести средства.Само първите две години сроеше доста празно в бордюрите.Розите освен от там,са купувани от ТИС,Britrosaco и L2 в БАН.А сега ще има нови от поръчките.
Градината е в Герман,София от североизточната страна на Витоша.Местните хора казват,че градушки тук никога няма,много странно...Случва се при буря да стои един светъл кръг над местността и е особено като гледам тъмните облаци наоколо,това сигурно зависи от въздушните течения.Вечер дори и в жегите има полъх и сигурно е плодородна почвата,щом всичко расте силно.В подпочвената вода за поливната система има много полезни минерали,според изследванията на лаборатория в БАН.
Доматите и краставиците добре се развиват,но направо ме е срам да си покажа снимките от зеленчуковата градина,че си беше пробно вече три години и все няма естетика.А,имаме и 16 кокошки,пак експеримент,без кой знае какъв резултат обаче.Доста папкат,че дядо им много ги храни и не снасят,само на красота го докарват.
Почвам да ровя за още снимки и дано не прекалих с обясненията.
До скоро.
лалесъм

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от лалесъм »

Някак си ми става много хубаво като видя толкова красива градина основно с растения от български разсадници и даже гордо, нищо, че не съм я сътворила аз :angel2:
Красива зеленчукова градина - любителска, повечето тепърва правим и идеите зреят ето тук
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 0%BD%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;
Виж, за кокошките още нямаме специална тема, а би трябвало - колко красавици са показвани във форума и какви курници само.... :angelche: За мен все още са неосъществим блян и примирам като видя перната кипра, така че показвай смело :D
И така, както хубаво сме се разприказвали, що ли не се видим в събота :tzvetentze:
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=2235" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5769
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2043 пъти
Получил благодарност: 2447 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

За утре вечер вече имам уговорка отпреди две седмици и няма как да се организирам.Искам да се запознаем и скоро да стане.Хич не съм погледнала за тази среща,да му се не види,съжалявам.Дано скоро да има и друга среща.А вие да се наприказвате и посмеете сърдечно ви желая.Ще се видим,може и на кафе,а може и на гости.С радост.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от calico »

Тути, ти си магьосница :shock: :shock: :o
и да я криеш досега тази градина :svekurva:
ми ние можехме едно парти там да направим :angelche:

Хайде започвай да снемаш, снимките ти са малко, много малко за прекрасното нещо което показваш

Това къде е, в зимна градина ли? :hmmm:
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5769
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2043 пъти
Получил благодарност: 2447 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Да и това са ми растенията от апартамента,които бяха в саксии,а тук ги насадихме направо в земята,като я смесихме с перлит и малко бавно разпадна тор та да не мирише и заградихме с дограма.Това се прилепи до къщата и растенията луднаха.Минус има-навлиза студ от тази зимна градина,макар да е много красива.Нищо ново не е засадено там,само саксийните,които имах.Все се каня да купя нещо по-екзотично,но все двора гълта предвидените средства.
И за партито с радост ще се спретна.Има къде да насядаме и само скоро да се разлисти,че сега на терасата си е студено.Така че смятайте това за покана.
Последно промяна от Тутти на Фев 13, '16, 09:19, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от calico »

страхотно! и растенията са направо полудели
моля те покажи я отвън тази зимна градина
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”