Първа българска изложба?!

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Миша »

Видях,че гласите геснериевите,а дали може да се разшири форматът,да речем с бегонии ,като гост ще ме приемете ли :angel2: или ще разводним много нещата :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Албена »

Мише ,в една руска изложба на геснериеви имаше участие точно на бегонии. :nod: Отделно ,като съпътсваща изложба. Да каже Ботан дали има такава възможност.Лично на мен ще ми бъде много интересно да видя твоите бегонии.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Аз преди известно време подхвърлих на Равик, че може би е по-добре да разширим раздела да бъде Геснериеви и Бегонии тъй като и двете семейства страдат от същите проблеми с малки хабитати, които скоростно се разрушават, имат горе-долу сходни изисквания и са си като дупе и гащи честно казано. Затова и индекса започва със семейството с големи букви, очаква се да се добави и сем. Бегониеви отдолу, но изкаквахме за да мога да попреведа някоя друга статия. Ще се радвам ако има ентусиасти, които да помогнат с превод/споделяне на мнение и наблдения.
Няма стария за семперфлоренс, храстовидните, рексовете, темата за грудковите е някаква абсолютна каша, хиемалес. Намерих и 2 страхотни статии за зимоустойчиви бегонии, които биха издържали и на нашия климат.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Миша »

Ще видя какво мога да направя относно статиите за бегониите,че и на мен не ми остава време :snif: ,знам повече за грудковите бегонии,отколкото за останалите,но я ми хвърли онези статии за студоустойчивите ,че ми стана интересно
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Ще останеш много изненадана! На мен англисйкия не ми е особено добър и ми е малко трудно да ги конвертирам.
Част 1-ва: http://dctropics.blogspot.com/2014/11/b ... hardy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Част 2-ра: http://dctropics.blogspot.com/2014/11/h ... ation.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
t_tabakova
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Окт 29, '12, 13:19
Местоположение: Пловдив

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от t_tabakova »

Интересна и очаквана от мен тема. Не пиша често тук, но с някои от вас се знаем от социалните мрежи. Имам прилична колекция сентполии и с удоволствие бих взела участие в изложба на Геснериеви, ако пък е другата година -още по-добре, за да се подготвя както трябва.
Тъй като съм от Пловдив на мен ми възникват пък разни организационни въпроси, като транспорт (за цветята вкл.)- аз, примерно нямам кола. Също и нощувки (предполагам ще се наложи) и др. такива.
Мога да предложа помощ -ако трябва да се преведе нещо от руски- насреща съм.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Растенията се опаковат в касетки по няколко и така се транспортират. За превоза надявам се, че ще има други желаещи от Пловдив, които ще бъдат с кола, но ако са добре опаковани ще могат да пътуват и с автобус, като разбира се ще бъдеш посрещната на гарата с кола.
Относно нощувките, все ще се намери някое хубаво хостелче, а ветоятно догодина ще мога да посрещна и няколко госта вкъщи.
Аватар
t_tabakova
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Окт 29, '12, 13:19
Местоположение: Пловдив

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от t_tabakova »

botan написа:Растенията се опаковат в касетки по няколко и така се транспортират. За превоза надявам се, че ще има други желаещи от Пловдив, които ще бъдат с кола, но ако са добре опаковани ще могат да пътуват и с автобус, като разбира се ще бъдеш посрещната на гарата с кола.
Относно нощувките, все ще се намери някое хубаво хостелче, а ветоятно догодина ще мога да посрещна и няколко госта вкъщи.
:daaa:
И друго се сетих- за по-нататък може би- мога да помогна и с предпечатна подготовка на рекламни материали, етикети и др. -ако се наложи имай ме предвид.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Lizi »

Да и аз това също го мислех. Бих учавствала с няколко сентполии , които сега са все още бебета и няколко доста редки ахименеса ,но как бихме могли да ги транспортираме до София без да пострадат ?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от bibi »

Аз съм за да се добавят и бегонии :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”