Остинки ограда

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
roselover

Re: Остинки ограда

Мнение от roselover »

Виола написа:Миме, колко ниско я режеш, за да изглежда така? Моята доста порасна и е станала за арка, но и така нисичка и разпиляна като твоята ми харесва много.
Миналата година не съм подрязвала дължината на основните клони, а само съкратих на 30-тина сантиметра страничните, както правя при катерещите. После ги прикрепих по английския метод към земята, опитвах се да създам форма на нещо като топка :dovolen: , ама не стана съвсем топка, а и в последствие някои от клончетата се измъкнаха от прикрепящите ги телчета, но ми хареса и тази рошава форма - така че си ги оставих така.
roselover

Re: Остинки ограда

Мнение от roselover »

лалесъм написа:Roselover, благодаря ти за включването :tzvetentze: Твоите "не особено хубави" снимки са способни или да накарат човек да забрави всички други цветя освен розите, или да изпита чувство на розарска малоценност :nod: Аз изпитвам и двете , което е добре - така нещата що-годе се уравновесяват :mrgreen:
На първата снимка , която си дала, ме караш да гледам на ляво, но на мен очите ми останаха в дясно :shock: - коя е високата роза :potekoha:
Сега....Abraham Darby - много ми хареста ама тази негова средна болестоустойчичивост :hmmm: много, много му се чудих и го поръчах в последния момент - ако ще трябва да го имам ще ми го добавят, ако не - здраве да е, поръчала съм му поне родата William Morris :nod:
Heritage - това ми е любовта от пръв поглед, ама толкова са противоречиви отзивите във форума за нея, че май ще си остане несподелена любов...все пак й пазя едно местенце на много, много челно място ;)
Geoff Hamilton - вече го имам, любимец на мъжа ми - не би го преместил за нищо на света :)
Crown Princess Margaretha - вече я имам, доста съм мечтала за нея - няколко години преди да попадна на форума
Мислих да си остана само с тези две остин рози, но като ги видях как тръгнаха за първа година при мен...явно стават и за в гората :liubov2: ... и затова сега правя огради от остинки :dovolen:

Това съм поръчала:

Jubilee Celebration - самостоятелна, да ми под носа
William Shakespeare 2000
A Shropshire Lad
Darcey Bussell
Princess Alexandra of Kent
Queen of Sweden
William Morris
Ausgold
Tess of the d'Ubervilles - самостоятелна, да си се шири
Auscat
Teasing Georgia
Auscot

Североизточна ограда, която обсъждаме, са така:
William Shakespeare 2000 - леко под оранжевата лоницера
Lady Emma Hamilton - на есен
Golden Celebration
Abraham Darby - да закрива средния ограден кол
Teasing Georgia
William Morris
Winchester Cathedral - леко под жълтобялата лоницера

Южна ограда - с лек наклон:
A Shropshire Lad - на шарена сянка по обед
Wollerton Old Hall - на есен или без него :hmmm:
Darcey Bussell
Queen of Sweden
William Shakespeare - ако не е подходящо да е при другата ограда
Charlotte - тази беше за проба остинките от Петрович, много добър корен изпрати брата
Princess Alexandra of Kent - теренът слиза с 40 см по-надолу

Wollerton Old Hall и William Shakespeare може и да не са тук; или да сложа Winchester Cathedral на мястото на Стария хол; или Queen of Sweden и Alexandra of Kent да са с разменени места, въобще.....чуденка :snif:
Розата, която харесваш се казва Captain Christy, много е ефектна, но е със много слаб повторен цъфтеж.
Много красиви рози си избрала! Ще стане страхотно! Радвам се, че при теб се развиват добре англичанките, при мен е страшна жега лятото и нямам засенчване, така че колкото и да ги харесвам не мога да отглеждам много от тях :hmmmmmm: .
Ще очаквам с нетърпение снимки от Остинската ограда! :tzvetentze:
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Къде ме запращаш ,Либре, мен, новоизлюпената розарка, при най-новите остин рози :dovolen:
Прекрасни са, но ще изчакам другите какво ще кажат за тях и появата им на достъпен за мен пазар :nod:
Благодаря ти :liubov:

Roselover, Captain Christy отдавна ми е в списъка с желани рози и то ето от тази снимка ;)
Изображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Остинки ограда

Мнение от naa »

лалесъм, виж тази ограда от Constance Spry - еднократно цъфтяща роза, а през останалото време е жив плет /с бодли/. Ти може да си избереш повтарячки, като отвориш сайта на Д. Остин и избереш climbing

http://4top-luxury-interior-design.blog ... -star.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение - снимката не е моя.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Ех, Naa, прекрасно е, но аз надали ще стигна до такова съвършенство :dovolen:
Жив плет от рози ще правя в долната част на двора ни, където е по-малко обитавано.На северната ограда ще са ругози, а на южната - не знам още. В по-цивилизована част на нашата околия една рускиня си е направила плет на телената ограда откъм улицата като е промушвала стъблата на розата през дупките на мрежата - много е красиво дори като розата не цъфти - някак мрежата изглежда като ковано желязо. А розата й ми прилича на трендафил, но ще я питам по-натам във времето.
Някой чувал ли е дали под розов храст се навират змии :?: Знам, че някои растения като здравец, чимшир ги отблъсват, дали и за розите не е така - те също имат силен аромат не само цвета, но и стъблото, листата, мен чак и корените им ми миришат на роза :tzvetoman:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от МГХ »

Ето нещо подходящо за мечти и планове : https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 0039_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Очите ми останаха в тази красота,макар че при мен стилът е друг .
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Страхотно е МГХ :tzvetentze:

Изображение

Това обаче не съм го виждала никъде в нашата страна. Иска ми се да греша, но това не е българския съседски стил :snif:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от МГХ »

Не е,но е много красиво и направо се влюбих в комбинацията и бялата ограда.Моята градина е на Балкана и не може да изглежда така.Но можем да помечтаем.Снимката е от феисбук.
А как слагате направо снимките.Аз не мога .Затова копирам адреса на изображението.
Като това : https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 6474_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

и това : https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0921_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 1421_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... B8#p275177" onclick="window.open(this.href);return false;

:tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от МГХ »

Изображение Благодаря ти !Стана май! От първия път! Ура! :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”