Лечение с вода и сол

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от dantonova »

Хора, вие това със солената вода - сериозно ли?! :hmmmmmm:
Ако човек изпива нормалното количество от 1.5 л вода на ден, обогатена със сол, според статията това означава цели 3 г сол дневно допълнително към и без това солената ни кухня. Такава "солена диета" би имала смисъл, ако в храната липсва сол (напр. при суровоядство), но това обикновено не е така.
Не е ли очевидно, че положителните ефекти, ако ги има се дължат просто на изпитото количество вода и донякъде на микроелементите, съпътстващи солта, които са сравнително редки в съвременната храна.
Така че, просто си пийте вода, а ако толкова искате - ползвайте за приготвяне на храната хималайска, алпийска и някаква друга висококачествена сол. Аз бих внимавалa с хималайската - и увлечението по нея е мода като всяка друга, а на пазара има много фалшифицирани продукти (просто оцветена в розово обикновена сол). Според мен по-добри са т.нар. Marken Salz.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

Дантонова, шшштттт, тихо!!! :angelche: Пием. Ама тихо :mrgreen: , че автора на книгите за солената вода д-р Батманжелидж казват че са го поубили заради тях. Някак си не били съгласни някои хората да се лекуват със солена вода, а не с хапчета :lol:

нали знаеш реда: първо ставаш информиран, после даваш съвети. Ето ти една книга за информация http://vemiplast.files.wordpress.com/20 ... b5d0bd.pdf

нищо не е очевидно, Дантонова! Дори и това което виждаш не е това, което си мислиш че виждаш :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от dantonova »

calico написа: нали знаеш реда: първо ставаш информиран, после даваш съвети.

Много вярно! :daaa: Точно това се опитвам да правя - близо 30 г. се информирам, и смятам да продължа да го правя ;) .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

dantonova написа:
calico написа: нали знаеш реда: първо ставаш информиран, после даваш съвети.

Много вярно! :daaa: Точно това се опитвам да правя - близо 30 г. се информирам, и смятам да продължа да го правя ;) .
аз от повече години съм така, ма просто щото съм по-стара. :tzvetoman: Не се сърди на шегата де :tzvetentze: , просто искам да кажа че трябва да познаваш отлично противоположната гледна точка за да можеш да я отречеш. Нали? Аз познавам и двете гледни точки, и то от личен опит.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от dantonova »

Ама и ти сега ми отвори работа да търся инфо за този д-р, дето ще ти се върже езика, докато му произнесеш името, но не обещавам, че ще прочета книгата ;) :tzvetentze:
Обаче ще продължа да си пия по 1.5-2 л вода дневно...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от calico »

dantonova написа:Ама и ти сега ми отвори работа да търся инфо за този д-р, дето ще ти се върже езика, докато му произнесеш името, но не обещавам, че ще прочета книгата ;) :tzvetentze:
Обаче ще продължа да си пия по 1.5-2 л вода дневно...
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Наздраве с водата!

ама без сол все едно пиеш само половин литър и клетките ти са жадни
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от dantonova »

Става дума за електролитен баланс, дотук добре, но не е ли ясно, че хранителните навици на хората по отношение на солта са различни, а за разлики в метаболизъм и др. такива страшни думи изобщо не знам да споменавам ли?!
Как може да има универсална формула, еднакво валидна за някой, който се храни напр. само с плодове и зеленчуци и за друг, който изсипва солницата в яденето си? Според мен без индивидуални иследвания на електролити това си остава експеримент със здравето на собствен риск.

Ето още една гледна точка и може би тема за размисъл:
http://club50plus.bg/categories/health- ... i-realnost

На моите жадни клетки вече им се спи. :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от cvetnica »

Стана три дни независимо къде се намирам из форума все се връщам да ви чета. Аз съм от тия дето "забравят" да пият вода, принуждавам се да си меря водата и да се наливам. Но тука говорите за солена вода и това е нещо ново за мене. Обикновено редовната реплика на докторите е "намали солта".
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от libra »

Моята теория е ,че когато пиеш подсолена вода няма да имаш глад за солени храни-сиренце ,печени фъстъчки,туршийка,нито ще си солиш допълнително храната.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Лечение с вода и сол

Мнение от cvetnica »

Права си, Либре! Не съм го погледнала от тази страна. Привърженик съм на тезата, че солта е необходима. Ям и готвя безсолно, но не абсолютно без никаква сол. От два месеца се опитват да ме убедят, че трябва изцяло да изключа солта.
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”