Честито - НЕ ПУШАААААААА

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Зари »

Не, нееее, ти имаш воля! Твоето е по-трудното - да ги намалиш. :stiskam: Успех ти желая!
Между другото, и аз останах без дрехи, от 40 кг. сега съм 54 кг, прави си сметка каква карикатура съм. :lol: :lol: :lol:
Апропо, по колко цигари изпушваше в активния си период на пушач, Снежи? :hmmm:
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Снежи »

Зари написа:Не, нееее, ти имаш воля! Твоето е по-трудното - да ги намалиш. :stiskam: Успех ти желая!
Между другото, и аз останах без дрехи, от 40 кг. сега съм 54 кг, прави си сметка каква карикатура съм. :lol: :lol: :lol:
Апропо, по колко цигари изпушваше в активния си период на пушач, Снежи? :hmmm:
Зари, аз лично до миналата седмица 2 кутии всеки ден :liubov2: не е по-лесно да ги намаля,просто не мога отведнъж ,но пък за тази седмица съм 3 кг плюс ,ужИс :ufff: надявам се да съм добре вече и с болежките и от утре пак на йога и когато мога на балкана за една разходка ,аче ,ако я карам с това темпо ще почна скоро да се търкалям ,а да не говорим ,че няма да мога да си стигна клиентите с ръцете ,щото корема ще ми пречи :liubov2:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31837
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1192 пъти
Получил благодарност: 2952 пъти

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Мария Николова »

Снежи написа:
Зари написа:Не, нееее, ти имаш воля! Твоето е по-трудното - да ги намалиш. :stiskam: Успех ти желая!
Между другото, и аз останах без дрехи, от 40 кг. сега съм 54 кг, прави си сметка каква карикатура съм. :lol: :lol: :lol:
Апропо, по колко цигари изпушваше в активния си период на пушач, Снежи? :hmmm:
Зари, аз лично до миналата седмица 2 кутии всеки ден :liubov2: не е по-лесно да ги намаля,просто не мога отведнъж ,но пък за тази седмица съм 3 кг плюс ,ужИс :ufff: надявам се да съм добре вече и с болежките и от утре пак на йога и когато мога на балкана за една разходка ,аче ,ако я карам с това темпо ще почна скоро да се търкалям ,а да не говорим ,че няма да мога да си стигна клиентите с ръцете ,щото корема ще ми пречи :liubov2:
С уважение към всички, които спират цигарите внезапно с много воля, аз избрах намаляването. Много пъти съм залагала само на волята и...до първата цигара още на третия ден. Веднага по 2.5 - 3 кутии. Една цигара проваля обещанието. Сега основно 10 цигари на ден. От вчера останаха 2. Добре. Из онези дни около 13-15. Пак добре. Не приемам за провал епизодичното увеличаване с 2-3 цигари. Но нямам и кръчка назад към 1-2 кутии на ден. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от dal »

аз съм ги отказвала и за по три години ,а в момента си пуша
мога и да не пуша , при мен е по скоро ритуален навик да си бъркам в чантата за цигари и запалка :mrgreen:
кафеджийте пушат , това е положението
случва се и по пет часа да не паля цигара ,случва се ида препушим на кръчма -според зависи
всичко е относително и е въпрос на комбинацията от странични красти + вътрешна самодисциплина + автонахъсване
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от lila »

Докато четях поста на Зари за цигарите и килограмите, сетих се за вица за анорексичките. Коя е най-вероятната причина за смъртоносен инцидент с анорексичка? Изпадане в цепките на тротоара :nod: Носете си новите дрехи, момичета и момчета.
Времето тече
времето не спира
времето е вечно
невечното умира.
Който откаже цигарите ще живее 1000 години. А аз - колкото господ е решил.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31837
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1192 пъти
Получил благодарност: 2952 пъти

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Мария Николова »

lila написа:Докато четях поста на Зари за цигарите и килограмите, сетих се за вица за анорексичките. Коя е най-вероятната причина за смъртоносен инцидент с анорексичка? Изпадане в цепките на тротоара :nod: Носете си новите дрехи, момичета и момчета.
Времето тече
времето не спира
времето е вечно
невечното умира.
Който откаже цигарите ще живее 1000 години. А аз - колкото господ е решил.
Е, чак 1000... не! ;) :gush:
По-добрата половинка на човечеството - непушачите, ще живеят 120 години. Останалите само 100. :hihihi: Аз моите - дали 120, или само 100 - ще си ги изкарам до последния ден! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от detelina72 »

Аааа то не се знае кой ще живее по-вече пушачите или непушачите, за оня свят ред няма. Все пак поздравления за тези, които имат желание и воля да се откажат или поне да ги намалят. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Снежи »

С пълното съзнание колко много вече ми вредят реших да ги намаля ,ако успея да ги спра ще се радвам,ако пък не успея на цяло и аз като Мерито ,фул контрол над всяка изпушена цигара ,като не се вманиачвам дали са 5 или 8 за деня ,защото ще са все пак доста по-малко от предишните 40-50 цигари дневно ......Идиотските ми алергии ми докараха астма преди години и би следвало,ако не ги спра поне драстично да ги намаля ,ако искам да поживея не 1000 ,но поне още 15 години :lol: :lol: така,че си пожелавам успех и на всички останали мили мои пушачки :tzeluvka:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lunen_sun
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юни 15, '10, 13:17
Местоположение: Козлодуй

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от lunen_sun »

И аз мисля,че е по-лесно да ги спреш напълно,отколкото да контролираш бройката.Ей за това се иска желязна воля,а аз я нямам.
Не искам да живея 100 години,още по-малко 1000 :dovolen: Но колкото ми остават,искам да ги изживея дишаща без затруднения,и независима.Да,спирала съм ги преди години за 6 месеца,но тогава беше по принуда и пропуших съвсем съзнателно.Сега съвсем съзнателно избирам да съм свободна и искрено се надявам да не започвам повече.Пия си кафе,без да ми липсва цигарата.Много рядко в ръката ми се появява желанието да подържа,но самият никотин не ми липсва изобщо.И пушачите не ми пречат.
P.S.Може би е време да си сменя аватара :mrgreen:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Честито - НЕ ПУШАААААААА

Мнение от Зари »

Въпросът с отказването на цигарите при мен въобще не опира до продължителността на живота или здравето. В интерес на истината, откакто не пуша, се отключиха един куп болежки. Може и от абстиненция някаква да е, знам ли. Въобще не смятам, че цигарите вредят чака толкова.
Но!
В днешно време, когато всички искат да са по-големи светци от Папата, аз нямам СОБОДА да бъда където пожелая и колкото пожелая пушейки.
Аз нямам волятя на Дал, да пуша когато реша или като Снежи и Мери, да ги намаля просто. При мен единствено правилното беше да реша въпроса кардинално. Защото бях зависима и все още съм, а може и завинага да си остана един непушещ пушач, но пък си искам свободата. :D
Все още мисля, че кафе без цигара е като сране без пикане. :lol: И ако не устискам, ще е заради това.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”