Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

тази теория ми харесва :nod: и ако съдя по дигиталисите как са ти нацъфтели - има огромен резон в нея :nod:

аз лично твърдо ги считам за Мои цветя, ще пробва; отново и отново - докато ги завъдя :nod: особено бял :evil:

ей такъв

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от isa »

Ммммм... от всички и по много, нямам фаворит сред тях,всички са ми прекрасни, ама не съм намерила още най-подходящия квадратен метър/метри земя за тях :mrgreen: Ето такова едно количество би ме удовлетворило напълно :lol: :lol: :lol: Изображение Но такова количество и във всички цветове и в нета не намерих
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

Прекрасна гледка, няма такъв емотикон, но силно въздишам :dovolen:

Ако намериш подходящите условия, знам откъде да намерим най-различни разцветки, включително максимално близото до тъмнорозово :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Titi »

Аз нямам за местене, освен един клематис, който се оказа нисък сорт, а съм го насадила за арка. Но ми се отвори много, ама доста много място за садене. Понеже в тая градина садя само цветя самоотглеждащи се, издържащи на суша и як студ, тоест непретенциозни, то приемам с огромно удоволствие всички рози, които изхвърляте. Особенна нужда имам от непретенциозни влечащи рози, но и на ниските сортове ще им намеря мястото. Вие само не ме забравяйте, като почнете да изхвърляте :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

И аз тази година пак ще местя. Кво ли не, т.е. почти всичко - хортензии, ириси, флокс, лилиуми, хости, астилбета...
Далиите и каните вече са харизани, наесен ги вадя и сбогом.

Еремурусите бяха два, миналата година с по два-три цветоноса. Тая година е един и с един цветонос. Вярно едър и хубав, ама ще пътува...за който го иска- цвят патешко жълто. Такива листа като едър троскот и 1 кв.м. около него да му бая, не може, няма място.

Ще пътува за незнайно къде и една хубава туфа книфофия, оранжева. Ми засадих я преди три години .... в скалното кътче. Пък тя го превзе, удуши другото наоколо и направи розетка с диаметър около 1,5 м - е, няма толкова място за нея.

Една ерика алпинеумна също ще пътува за нечий двор - ми няма кисела почва при мене и това е, само се мъчи горката, а си я харесвам. За който си я познае- негова е.

Имам за вадене и за фърляне на още доста количества от разни селски китки - физостегия, лихнис, маргарити, ламиум, ажуга, ще се появят и доста нарциси там дето ще прекопавам- жълти и бели, за белия лилиум вече писах, солидаго, астри някакви многогодишни, винка малка и голяма,...и сигурно има и други работи...ах, да - и розов равнец, ама много бледо розово.

Ще освободя малко място за английски рози и търся мнооооого делфинеуми- ако някой изхвърля това нещо, приютявам всякакви породи и цветове.
Също ако някой изхвърля астилбета, предлагам им дом. Всъщност смятам да засадя една алея 5х2м само с тях и не ми достигат бройки. ще се поръчва вероятно, макар че уморих поне 4-5 щото бяха на отчасти слънчево място.
Търся също резници чимшир, ако някой ще кастри голямо храстче.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от ZAPLESKA »

calico написа:Търся също резници чимшир, ако някой ще кастри голямо храстче.
само кажи кога и какво да ти окастря имам три тука дърти и разчекнати чудя се как да ги орежа
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

ZAPLESKA написа:
calico написа:Търся също резници чимшир, ако някой ще кастри голямо храстче.
само кажи кога и какво да ти окастря имам три тука дърти и разчекнати чудя се как да ги орежа

а ся!!! :oops: Не съм готова с канавката дето ще ги слагам, един ремонт не е свършил там.
Трябва да са с дебелина на вдървената част колкото молив, и да са китки около 20 см, ако имаш такива. Колкото можеш да ми дадеш няма да ги откажа, щото ми трябват за бордюр, а те се засаждат по на 1 педя разстояние. Трябва обаче предварително да съм готова с леглото им, иначе ще ги загубя.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Мария Николова »

Дали няма да е по-разумно да направиш нещата в два етапа.
Първо вкореняваш чимширите. После ги садиш на 1 педя. Така няма да ти се получи никъде 2 педи разстояние. ;)
Нека да ти кажа това, което чух с онагледяване и видях по ТВ от агрономка-цветопроизводител. :nod:

"Почиствате изцяло всеки резник от разклонения и листа. Ето така - остава една гола клечка. Така листата няма да издърпват влагата и да се изпарява през тях. Всички сили на резника ще отиват за образуване на корените му. Нареждате резниците в канавка пълна с пясък и здраво притискате да се уплътни добре пясъка около резниците. Пясъкът да е постоянно влажен."

Научих това 1 месец след нареждането на буйно облистените ми резници, които въпреки водата, скоропостижно се гътнаха. :twisted: И когато вече се видя, че чимширената мамина градинка няма да съществува. Няма да запълвам дупките в чимишира, а там ще става мазе на блока... :eeeh:
Сиреч, аз не съм го правила.
Другия вариант - да си отгледаш семеначета чимшир. Виж, това съм го правила. :daaa: Семената зреят юли-август. Никнат на втората пролет и за 2 години стават трепач-чимширчета за подстригване! :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
elena kirilova

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от elena kirilova »

calico
когато решиш да местиш или по точно да изхвърлиш еремурусите
имай в предвид ,че аз искам да се пробвам с тях както и с книфофията
имам едно местенце ,ъглово което искам да подпълня с високи цветя и /или увивни за да скрия една грозна гледка от комшийския двор
там има един лъжекипарис -вече доста порастнал и наоколо съм посадила ириси
тази година си купувах ,но ще има още покупки ,още ириси
мястото е доста занемарено точно там ,има малко пясък ,малки камъчета ,но вие ще помагате ако за тези еремуруси трябва нещо по специално ще го направим
ако имате и други подходящи цветенца за такова място ..дайте ги,не ги изхвърляйте
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

ей, Елена ме изпреварила за еремуруса - ми честито :nod: :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”