Уаби-Куса

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Уаби-Куса

Мнение от lila »

nel4o написа:Лиле, искам те на съвещание на по кафе с уиски :ieeee: Трябва да обсъдим проекти :nazdrave: И без това започва световното :mrgreen:
За тази седмица евентуално или другата седмица след понеделника? Ще пътувам през почивните дни, брой и петъка :dovolen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Уаби-Куса

Мнение от lila »

s_t_m написа:Да, Нико! Още преди 20-25 г. четох и изрязвах вестникарски статии за високите резултати от автоматизирано хидропонно отглеждане на оранжерийни домати с цветно допълнително осветляване. Естествения вулканичен камък беше заместен от изкуствена пореста материя. На снимките се виждаха огромни оранжерии със сложни апаратури и съоръжения, домати по 2 м. отрупани с по няколко китки червени домати. :mrgreen: И тогава това ми се виждаше страхотно скъпо. Предполагам, че поради тази причина хидропонното зеленчукопроизводство не измести традиционната оранжерия с хумус.

Например, камъните, които се продават за търкане на пети, или "бигор" - от едната страна четка, от другата страна порест камък.

Мда и освен - има един материал "епи уеб", орхидеената група много добре е запозната с материала, прилича на ... телена гъба за търкане на загоряли съдове, също е скъп и примерно лично на мен не особено ми харесва по нЕкои съображения. Ето линк към сайт с материала epiweb
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Уаби-Куса

Мнение от ravik »

Аз от този епиуеб имам две саксии и един плик с топчета. :D И нямам ясна визия за какво са ми. :lol: Т.е. преди имах, сега май не точно. :mrgreen:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Уаби-Куса

Мнение от el pistolero »

Хидропонното може да е скъпо в Европа, обаче в Азия и по-специално Китай и Тайван им е по-евтино от обикновеното отглеждане и вадят повече реколкти направо на конвейр пръкват марули и зелки... в симбиоза със скариди и Koi Fish- за допълнително торене пък и добив на рибни продукти барабар с марулите :twisted:
[video][/video]
даже един "откачен" си въдеше кактусите в басейна успоредно с ябълковите дръвчета и бананите погризвани от шарените шаранчета Кои :hihihi:

[video][/video]

Пак оспамих хубавата тема :hmmmmmm:
От духовното я натресох на индустриалните производства :x
Ама понеже се споменаваше по-горе за хидропониката :hmmm:
Сори, не се сърдете :tzvetentze:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

Изображение
това е в капачка от сладолед magnum mojito
ИзображениеИзображениеИзображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Уаби-Куса

Мнение от lila »

Давай и другите снимки :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Уаби-Куса

Мнение от ZAPLESKA »

От известно време ме сърби по темата, какви растения са силно влаголюбиви и могат да се гледат почти или изцяло във вода
знам за спатифилиума, драцената "lucky bamboo" , циперуса и антуриума , преди години имах и едно с тъмночервеникави почти виолетови листа, което две години вирееше много добре в кофичка от кисело мляко полу-пълна с вода растеше доста и дори май цъфтеше, само дето не му разбрах името тогава и накрая като го подарих, що ли ми трябваше да го правя :ufff: , новата собственичка го засади и то умря :cry: .... сега си мисля че е било традесканция някаква, чудя се какви ли още китки могат да се гледат по този начин?
ИзображениеИзображениеИзображение
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Уаби-Куса

Мнение от el pistolero »

лук :mrgreen:
и за салатка бързо ще покара
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Уаби-Куса

Мнение от ravik »

Аз и хибискус гледах на полухидропоника - ето тук качих снимки и малко описание: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 286#p59201" onclick="window.open(this.href);return false;
Вирее, но като цяло, не го препоръчвам - в почва е по-добре. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”