Размяна/Продажба на поръчкови рози

Публикувай отговор
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от niania »

Добро утро , и тук да напиша , някой ми беше обещал Айсберг катерач , обаче не се сещам коя беше дамата и съобщението го няма , ако се сети за мен да ми пише.
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от hosta127 »

заменям Rhapsody in Blue

Изображение

тази пролет е купувана, за BLUE FOR YOU или друга която нямам , щото по погрешка съм поръчала две еднакви.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от rosi-m »

niania написа:Добро утро , и тук да напиша , някой ми беше обещал Айсберг катерач , обаче не се сещам коя беше дамата и съобщението го няма , ако се сети за мен да ми пише.
Не съм аз но ако искаш резници
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от niania »

Благодаря за предложението за резници , но не мога да вкоренявам , иначе имам приятелка , която има чудовищен айсберг -3 на 3 м , за 2-3 годишна роза ставаше дума , ще почакам .Благодаря ви .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от daxc »

Почти всички розари првдлагат айсберг и цените са изключително ниски.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от hosta127 »

а някой розари да предлагат червен Еден случайно ?Е, мога и резник да се опитам да вкореня ако някой си кастри Еденчето , въпреки че ми се ще да е вече вкоренен защото един го мвъчиХ от август но беше твърде горещо времето пък и резничето беше много мъничко ,та не ми се получи просто си изгора .... въпреки че ми казаха че август мУ
било времето ..
IglikaG
Дълго кафе
Мнения: 125
Регистриран на: Окт 22, '15, 00:03

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от IglikaG »

Здравейте,
Търся си Super Truper и Poesie/Tournament of roses/ вече 2 години.
Първата си я купих от реномиран български сайт за рози миналата есен почти без корен и не се получи.
За втората роза, жена от форума ми обеща резници, но и това не стана.
Мога да опитам да вкореня резници , ако успея да се снабдя с такива.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31864
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1212 пъти
Получил благодарност: 3051 пъти

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от Мария Николова »

hosta127 написа:а някой розари да предлагат червен Еден случайно ?Е, мога и резник да се опитам да вкореня ако някой си кастри Еденчето , въпреки че ми се ще да е вече вкоренен защото един го мвъчиХ от август но беше твърде горещо времето пък и резничето беше много мъничко ,та не ми се получи просто си изгора .... въпреки че ми казаха че август мУ
било времето ..
Смешно е нерозарка да ръси акъл, но аз чета розарите. :mrgreen:
Резниците - казва dal, байрактарката на розарите - трябва да се режат през октомври, когато кората на тазгодишните клонки се полу-вдървесини, да са дълги до 20 см., да са дебели колкото молив, може да се заровят под ъгъл 45 градуса и да се захлупят бутилка. И то на място с шарена сянка, :swait: за да издържат летните жеги.
Клечките, които тя ми е пращала през октомври в разни години, до една са се вкоренявали и са живи и здрави и цъфтят.
Не благодарение на мен, а въпреки. ;) :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от hosta127 »

Мария Николова написа:
Смешно е нерозарка да ръси акъл, но аз чета розарите. :mrgreen:
Резниците - казва dal, байрактарката на розарите - трябва да се режат през октомври,.....
И аз не съм розарка но от опит знам че октомври
е точното време за резници, просто защото тогава при нас времето не е горещо, почвата е влажна и условията са благоприятнш, иначе за големината на резниците не съм обърнала внимание,защото и от по-малки са ми се хващали ,но колкото по-стабилен, толкова по-голям шанс има , за ъгъла 45 градуса никога не съмпробвала ,буча ги вертикално щото така се забиват по-дълбоко :mrgreen: но сигурно и това си има своето предимство . Иначе имам резници и през август вкоренени,това ме учи една рускиня ама при тях времето в август не е като принас жега, и тя им ряза листата до 2/3 и ги прекръсти и монета от 5 стотинки им зарови и им бая и .... така , :mrgreen: а през апраил .. но това с доста повече грижи и вълнения ;)
Аватар
paramarafarastol
Виенско кафе
Мнения: 464
Регистриран на: Май 19, '13, 09:35
Местоположение: Пловдив

Re: Размяна/Продажба на поръчкови рози

Мнение от paramarafarastol »

Много Моля за резници на Koko Loko, моята я заварих черна и суха ,като я докоснах направо се разпадна.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”