COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1941
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 515 пъти
Получил благодарност: 890 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Alien »

aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1838
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от aurelija »

Полезно, Алиен :daaa:
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Мислех, че най-коварното при тази пандемия е продължителната карантина. Цели 27 дена!
Нищо не са 27 дена!
Прочетох, че по времето на пандемията от черна чума през средните векове, във Венеция бил издаден закон. Прибиращите се кораби, населявани от пълчища плъхове, които били основните разпространители на чумата, да остават в открито море на котва четиридесет дена. На италиански четиредесет е quaranta. Или побългарено карантина.
След угасването на пандемията започва Ренесанса.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1838
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от aurelija »

И тук възниква въпросът,
след угасването на тази пандемия какво ще се започне ?
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Аurelija, това го прочетох в книгата на Дан Браун - "Ад", която купих с голям мерак, но не можах да преодолея Пролога. Чак след 2 седмици се въоръжих с инат и в дъждовния вчерашен ден я започнах, та нощес откарах до 3 без нещо.
Дилемата е, че човечеството расте в геометрична прогресия и след 50 години ще загине като стадо насред опсана ливада - от глад. Защото жизненонужните ресурси няма да стигат за всички и просто ще свършат.
Сред група учени, поддръжници на старото учение на д-р Малтус, се поражда идеята за връщане на равновесието с предизвикване на чумна пандемия.В "Божествена комедия", поемата на Данте, състояща се от 3 части "Ад", "Чистилище" и "Рай", "Ад" е породена от времето на чумата.
Водачът им разработва достатъчно количество чумна зараза в найлонова торба, от специален вид водоразтворима пластмаса, но не се знае от кой вид е - за колко време я разтваря водата - час ли имат, ден, или седмица. Мястото е скришно. Има няколко подсказки.
Защитниците и противниците на чумната зараза се надпреварват да открият и намерят. И защото е замесен Данте, действието на романа се развива във Флоренция и Венеция.

Мисля, че сегашната пандемия е колкото нокът, в сравнение с тогавашната, защото имаме маски! :worship:
И тогава лечителите са имали маски! :hihihi: Черна качулка с дупки за очите и... огромен извит клюн, през който дишат - да ги държи на разтояние от чумавия.
Очаква се короната да тръшне първо мен, защото съм баба и не нося маската си. :hihihi: /Държа я в чантата, ако някъде много се запънат, да я сложа като пропуск. :lol: / Но аз съм скорпион и всяка срещната корона още на метър пред мен пада, :chchaa: сразена от скорпиона, който издишвам. :ssmiah: :ssmiah: :ssmiah:

Не съм надарена с проницателността на визионерите, но ако все пак, въпреки всички предпазни мерки, сегашната пандемия се разрасне до чумната пандемия от средновековието, може би след угасването й, човекът ще изучи човешкия мозък.
Ще стане ясно защо kim на куцук крак решава задачките на Breda, а аз не мога :oops: и защо пък и двете обичаме една съща музика :smusic: :smusic:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от ljuboznatelna »

Момичета и момчета, искам да си купя маска KN95 или N95 (американската) FFP2, по възможност не фалшива :D Вие откъде купувате?
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Лакомник »

Аптека Фрамар на бул.Васил Априлов

Изображение

Изображение
Не съм търсила другаде,може и по-евтини да има някъде
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря! Само бели ли има?
Видях в емаг черни и сиви, на 9лв, но не са ми особено надежден доставчик. От отзивите само може да се обърка повече човек.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4904
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 364 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Di_Va »

ljuboznatelna написа: Окт 27, '20, 14:22 Момичета и момчета, искам да си купя маска KN95 или N95 (американската) FFP2, по възможност не фалшива :D Вие откъде купувате?
Люб, виж в онлайн магазина на Бултекс, ние сме купували такива за един обект доста преди коронакризата.
https://stenso.net/produkt/respiratori/ ... fm-ffp2-nr
Тази би следвало да ти свърши работа или нещо подобно, не съм гледала много подробно и не знам дали във Фрамар цените са по-добри.
Погледнах във Фрамар цената е 12,90 лв. срещу 3.60 в Бултекс.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Мария Николова »

Пролетта 2-3 месеца пукнат самолет не се виждаше. От лятото насам пак кръстосват от север на юг и обратно.
Но с маски! :swait: От най-простите, като моята бяла платняна маска - пропуск.
Виси маската под носа на самолета и безгрижно се развява. Но зададе ли се насрещен самолет да се разминават, веднага и двата самолета си вдигат маските. Пазят един от друг - отпреди от капки слюнка, отзад - от освободени газове. Разминат ли се, пак се развяват смъкнатите им маски
Абе, живота си живеят самолетите - това е! :omgoo:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”