"ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от лъч »

z_v_d написа: Сеп 27, '19, 08:39 Търся да закупя главички живораждащ лук?! :nod:
Самоадресиран плик или нещо за размяна (от семена/луковици/коренища на многогодишни до резници/калеми) и мога да ви дам адрес откъдето да получите безплатно, и със задоволство от обмена (във 2рия случай). Подробности - на лично.
Последно промяна от лъч на Сеп 27, '19, 09:20, променено общо 1 път.
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от лъч »

Daniela Pargu написа: Сеп 21, '19, 10:20 Ха :hmmm:
сл.куче...
лукоунищожител
негови купчинки, ; къртичините, си намира и насекоми някакви :hmmm:
съм доволна, че си пренесох луковички на друго място,та няма да го загубя :daaa:
Aкo има купчинки и ядене на насекоми, вероятно е безобидна къртица.
А от преместването ефекта обикновено е временен, гладна зима иде и сл.куче пак ще ги намери.
Една (или повече) пръчка(-и) с празно кенче отгоре да тропа при вятър има по-голям ефект.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5297
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Daniela Pargu »

Лъч, купчинки няма, а вход - голям и полегат :hmmm:
Рови около камъните и под мулча :hmmm:
Освен,че изяде лукчетата, че и корени на ехинацея! :snif:
Но това с кенчето не пречи да пробвам - може да си прогоня нашественика :stiskam: :stiskam:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от ivko69 »

Даниелче,няма да го прогониш...И лалета отнася,и зюмбюли...Търси някой комшия,който може да го хване,да не идвам аз,че не съм от най-хуманните ловци... :mrgreen: Няма майтап,ако не го хванеш,ще ти направи доста поразии..И тая гад не търси само да се наяде,а прави склад и трупа провизийте които краде..Верно...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5297
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от Daniela Pargu »

Ивко, не ме стряскай- поне надежда да ми остане :angelche:
То от години не мога да завъдя лалета- от полевки мишки,
лилиумите садя в специални инсталации,та оцеляват,ма и лука ли така за садя :hmmm:
А ми е атракция ,пък е и вкусен :daaa:
Интересно,че не посяга на питомните луци/дето ги гледаме като китки/
кокиче
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Мар 6, '19, 16:19
Местоположение: на морето
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от кокиче »

От опит казвам ,че борбата със сляпото куче е неравностойна.Пробвахме шишета сложени на арматура,капани за сляпо куче ,палихме входовете,комшията засади рицин и въобще каквото чухме.Накрая започнах да садя картофите в чувчлчета,за лалетата имам идея ,но е много работа и незнам кога ще и доиде ред.
Иначе по химически път се прогонват с делиция е старото име,незная как е новото име.Много отровен препарат,който се поставя само от оторизирано лице.Това е познатия циклон Б.......,който аз не искам да си вкарвам в градината.
Аватар
z_v_d
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 12, '19, 08:54

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от z_v_d »

лъч написа: Сеп 27, '19, 09:08
z_v_d написа: Сеп 27, '19, 08:39 Търся да закупя главички живораждащ лук?! :nod:
Самоадресиран плик или нещо за размяна (от семена/луковици/коренища на многогодишни до резници/калеми) и мога да ви дам адрес откъдето да получите безплатно, и със задоволство от обмена (във 2рия случай). Подробности - на лично.
Благодаря много на Лъч за изпратеният живораждащ лук, който много бързо се отзова на желанието ми.
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от лъч »

z_v_d написа: Окт 19, '19, 18:01
лъч написа: Сеп 27, '19, 09:08
z_v_d написа: Сеп 27, '19, 08:39 Търся да закупя главички живораждащ лук?! :nod:
Самоадресиран плик или нещо за размяна (от семена/луковици/коренища на многогодишни до резници/калеми) и мога да ви дам адрес откъдето да получите безплатно, и със задоволство от обмена (във 2рия случай). Подробности - на лично.
Благодаря много на Лъч за изпратеният живораждащ лук, който много бързо се отзова на желанието ми.
Радвам се, че съм ви доставил радост и съм бил полезен. Дано да ви радва със свежа лучена зеленина дълго време. Благодаря за добрите думи, рядко срещано отношение тези дни, което държа да отбележа и оценявам високо. На път съм да се откажа вече от изпращането, миналата и т.г. съм пращал на доста хора, макар че имаше много положителни взаимодействия, напоследък все повече хора не се сещат дори да потвърдят дали са го получили(за 1 'мерси' да не говорим), а т.г. 2 пъти хора на които изпратих абсолютно безвъзмездно, на мои разноски и време, по тяхно искане, дори не отидоха да си го получат.
Блгодаря още веднъж за положителното отношение - то ще ме задържи още малко в това, ако ви трябва и нещо друго- обаждайте се :)
Аватар
NiRa
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Ное 28, '19, 19:50

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от NiRa »

Здравейте,
Понеже съм съвсем от скоро съм в този форум и то търсейки да закупя главички живораждащ лук и чесън
и ще Ви бъда благодарна ако ми бъдете в помощ.
Предварително Ви благодаря и се извинявам ако нещо не се справям технически с "форума".
Аватар
лъч
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Мар 10, '16, 06:42
Местоположение: зона 7b, Южна Бг с н.в

Re: "ЖИВОРАЖДАЩ" ЛУК

Мнение от лъч »

NiRa написа: Ное 28, '19, 20:16 Здравейте,
Понеже съм съвсем от скоро съм в този форум и то търсейки да закупя главички живораждащ лук и чесън
и ще Ви бъда благодарна ако ми бъдете в помощ.
Предварително Ви благодаря и се извинявам ако нещо не се справям технически с "форума".
Здравейте,
Пишете на ЛС ако още търсите.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”