Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Blue sky »

Деси, честито, страхотен е :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Виола, това е снимка на хелеборус Mrs.Betty Ranicar снимката обаче е надписана, че е сийдлинг на този сорт - от надписа не е ясно, дали това е още мъниче от този сорт, или е мутация от сорта - т.е. нов сорт :hmmm: в нета, този сорт е описан като бял, но има и зеленикави снимки :hmmm:

иначе, това са линковете http://www.rizreyes.com/Plant_Collection_Index.html" onclick="window.open(this.href);return false; и тук http://nextgenerationgardener.blogspot. ... begun.html" onclick="window.open(this.href);return false; показани са страхотни сортове :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Виола »

Блу, благодаря ти много за линкчетата. Някои от тези хелеборуси вече ги имам. :nod:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

Аз имам от белия helleborus niger
Преди 3 години не го изрязах и се пръсна семе из цялата градина и сега имам два корена от новите цъфнали и още сигурно 10 за раздаване. Та ако някой има желание мога да му пратя по пощата.
Общо взето са на големина, колкото а може и малко по-големи от тези дето пристигнаха с миналогодишната поръчка.
Не знам така ли се оферират китките за размяна :hmmm: , но ако има друго специално място кажете.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Lizi »

Тук не е мястото . Има тема подарявам. :ieeee:
dal

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от dal »

гледай гледай какви теми , тука защо няма снимки ?! де сте , кукурячки?!
кога се сее това , от корени ли , от де се купува и изобщо какво да направим по въпроса?! :hihihi: :nod:
днес ще прегледам тези секции , да вида какво още сте наскрили :gush:

Виолче , не го очаквах това от тебе :svekurva: потайнице :D Елизабет , и вие
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от verji »

Дал, белия го видях в Баумакс,но преди коледа..
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

dal написа:гледай гледай какви теми , тука защо няма снимки ?! де сте , кукурячки?!
кога се сее това , от корени ли , от де се купува и изобщо какво да направим по въпроса?! :hihihi: :nod:
Лесно се развъжда от семе. При подходящи условия цъфти на втората година. Проблемът е че има кръстосано опрашване и ако имаш различни видове в градината, не е ясно какво ще получиш от семената. Аз от семена имам от белия heleborus niger , от него миналата пролет раздавах, а семена от heleborus orientalis ( това са другите пупрпурни жълтеникави, цикламени ) дадах на пролет на Миша , не знам какво се е получило от тях. Тази пролет ще видия какво е поникнало в градината и може пак да раздавам.
Другото е да си вземеш от поръчки защото в България май може да се намери само белия , другите не ги внасят .
Ако още нещо те интересува питай щото аз съм им голям фен. Това са едни от малкото цветя които ми цъфтят на сянката под бора. Другото е че макар да цъфти рано ( март ) цвета остава дълго време по месец и повече макар и да поизбледнява с времето.
dal

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от dal »

мене просто ме имайте предвид ако нещо правите с излишни семена или внос на кукуряковци ,
аз нямам , бих си купувала , просто нищо не знам за това цвете и разчитам на вас , това е , Наде :dovolen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Виола »

dal написа:гледай гледай какви теми , тука защо няма снимки ?! де сте , кукурячки?!
кога се сее това , от корени ли , от де се купува и изобщо какво да направим по въпроса?! :hihihi: :nod:
днес ще прегледам тези секции , да вида какво още сте наскрили :gush:

Виолче , не го очаквах това от тебе :svekurva: потайнице :D Елизабет , и вие
:lol: Далче, има в Баумакс цъфнали, обаче цената е височка 12 лв. По-нататък ги пускат на по-ниски цени, но може да са прецъфтяли. Тук съм виждала само от тоя белия - хелеборус нигер( цъфти много рано). Другите от поръчки; цъфтят март-април. ;)
От семена знам, че поникват трудно, по-добре готово растение търси.
Моите са затрупани с 40-50см сняг и нищо не се вижда.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Виола »

Моето първо кукуряче от Езвелд е най-нетърпеливо. :dovolen:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”