Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Нека ви покажа какъв страхотен помощник имам :D , открих една снимка от самото начало на моравата миналата година. Та това е Човека кал :lol: , обожава да мазондри с кал навсякъде (особено да я тъпче в менгемето на дядо си), а лятно време най- много обича да полива.

Изображение

Благодаря ви за съвместната помощ за снимките, имаше една малка подробност, която пропусках :worship:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 496 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ln_none »

Залез, привет :tzvetentze: Какви ги вършите с тая кал?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

А има ли полза за някого от тъпкането в менгеме? Даже не мога да си представя на кое мясго я тъпче 😂 Да ти е жив и здрав, малко са децата, особено на негова възраст, които предпочитат такива занимания пред ел.устройство.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1189 пъти
Получил благодарност: 2941 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Мария Николова »

Ползата е много голяма!!! Ръцете му са изкаляни и момчето вече е половин цветар! :wooow2:
Няма да се страхува да не си изцапа ръцете и ще се отдава спокойно на вдъхновението си да засажда и мести цветя и рози. :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Полза за цветаря има със сигурност, но ми стана интересно дядо му дали го усеща като полезно :lol:
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Люб, тъпче я между челюстите и като засъхне познай, отваря менгемето докрай и пълни, после дядо му по някое време като го види и му става лошо.
Много ми е работлив, обича да помага на всеки и за всичко, особено ако има мокрене :mrgreen:
Вчера свърших малко обществено полезен труд - почистих листата пред другите съседи отсреща (двама софийски пенсионери, идват за по няколко дни 2-3 пъти в годината). Хем почистих, хем ги оползотворих за тротоарната градинка - малко тор.

Изображение


Тагетисите там още имат цвят, двете петунии също. Цветчетата гъмжаха от насекоми - пчели, пеперуди, кафеникави молци.
Изображение


Изображение

Изображение

Нахвърлих и семена - лупина и вербена, ще видим резултата напролет.
Има още листа за чистене на улицата (за градинката), а само вчера три пъти метох двора, така е в сезона на листата.


Изображение
Имам си поникнал космос по никое време.

И тези две дребосъчки цъфнаха


Изображение

Изображение

Тази първата я купувах миналата година от кауфланд за лятна :lol: и освен това беше бяла. Сега определено ми харесва повече.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 970 пъти
Получил благодарност: 1902 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Гео, граф »

Ах, как съм изпуснала интересни разкази за интересна градинка от интересен нов съфорумец!? Ама така става, като претичвам по диагонал из форума, вместо да гледам внимателно тема по тема :glupav: ...

Добре дошла и от мен, Лавандулов залез :tzvetentze: ! Забелязва се отдалече как бавно и полека те обзема цветарската лудост, която впрочем е една от най-красивите лудости, щом си подхванала и съседския тротоар :wooow2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Този път ще ви занимавам с навеса. Включвам и хвалебствено слово за ММ.
Както скоро каза ММ трябваше да е готов още преди 10 години. Да, ама не. Дойде му реда тази пролет след оформянето на моравата миналата година. ММ реши че ще копае фундамента сам (пък е с дискова херния :mrgreen: ), та реши да се прави на як. Започнахме в края на пролетта, като изкопа първо само обиколката докъдето щеше да стига. Седи и гледа и се произнесе - б...х мааму, аз ще се изкълча сам тука. Аз помагам, колкото мога. Заряза копането, след месец някъде пак започна, изчисти към 2 квадрата и реши че не може сам. Дойде да помогне един общ работник тук в селото и за един ден беше готово.
Гледа гледа дупката и - оффф, много изкопахме, сега трябва да пълним. Та тръгнахме по къра да събираме камъни, ходихме с ремарке поне 4 пъти и тая дупка все има място. Казахме колкото толкова и поръчахме бетон.

Изображение

Изображение

Обекта пак поседя в технологичен престой :lol: и към края на лятото подновихме с поставянето на гредите. Имахме наличен дървен материал, но една част трябваше да се купи. И поредния фал - криза, няма никъде тук по магазини и складове дървен материал. С 300 зора намерихме и се започна голямото заглаждане и лакиране (аз бях на лакирането). Малко по малко работата потръгна.


Изображение

Изображение
Същия цирк се повтори с ламперията и дъските - дефицит голям. И цените се вдигаха постоянно. Започнаха дъждовете, ние още седяхме на греди (малкия все им казваше гърди :lol: ) и ребра, ММ редеше ламперията вечер едва ли не на лампа. Сръчния ми той, справи се сам с всичко и благополучно миналата седмица покрихме и поставихме улуците.

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Снощи ми се оплака, че обиколил всички магазини в града (Казанлък) и нямало никъде някакви ъглови капаци, които му трябват. В интересно време ни се падна строежа на навеса. Напредваме уверено с темпото на охлюв. Поне почти сме изпълнили програмата за тази година - да го покрием, довършителните работи ще са догодина, пожелавам си да сме живи и здрави и ще успеем заедно. ММ е герой, самичък направи почти всичко, и то в единствения си почивен ден - неделята.
Имаме намерение да направим пълна промяна на двора (има няколко котарки за събаряне) тези вдясно

Изображение

да изградим барбекю и площадка за басейн. Имаме много работа, но сме изпълнени с желание да сътворим нещо хубаво и за себе си със собствените си ръце.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 240
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Гео граф добре заварила! Права си вероятно за лудостта, откакто си имам моя си градинка с растения, които сама съм избрала, посадила и ги гледам всеки ден как се променят пред очите ми, чувството е уникално. Да те радват и растат понякога дори въпреки грижите ни.Всичко е напълно ново за мен, уча се в движение, те ме учат сами. Опита ми до миналата година се изчерпваше с гледане на някоко саксийни китки и обикаляне и мирисане на цветята на баба на село, имам повече опит със земеделските растения :lol: . Ентусиазма ми е огромен, а преживяването да израсте нещо от собствените ти ръце е не знам как да го опиша. Вярвам знаеш сама какво е.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8571
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 950 пъти
Получил благодарност: 723 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Shami »

Лавандче,много е хубав навеса. :daaa: Получило ви се е чудесно.
За ремонтите и прочее ,знам какво е ,защото при мен е същото.ММ прави всичко сам.Става изключително бавно и при нас.
Влачиме нещата с години.
За цветната лудост,мене така ме беше обхванала на пълни обороти :wooooowz: А когато направи завой към земеделската част стана още по- интересно. :lol:
Добре си дошла в тази цветна приказка,много е вълнуваща,поне за мен :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”