COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Прехвърлям си поста тук, не бива да изпадаме в паника, когато дойде, каквото дойде, тогава ще го мислим, нека не помагаме на вируса да ни превземе!
Миша написа: Мар 18, '20, 20:11

По повод сегашната ситуация
Днес гледах интервю с някакъв руски учен, той даваше статистика по години на различни инфекциозни заболявания, оказвало се, че има години, в които едновременно има бум на такива тежки заболявания като тиф, дизентерия, салмонела, сифилис и не помня още какви страхотии, скокът бил в стотици до хиляди пъти, обяснението било, че в тези години имало рязък спад на имунната система на народа, а това били все години на сътресения- икономически, политически или години с бедствия, с една дума паниката сривала имунната система и тя ставала податлива на всевъзможни бактерии и вируси. Не знам доколко е истина, обаче не пречи да се опитаме да отдалечим притесненията от себе си .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Lappland »

Не знам какво да кажа
Днес говорих с бивш колега, уволнен е от днес
Уволненията из шведско са с хиляди, основно в хотелските вериги, ресторанти, големи магазини

Все още няма решение за затваряне на детски градини и начални училища, уж от понеделник
Няма и решение като в Италия за замразяване на вноски по жилищните заеми, не знам с колко бездомни ще приключим

За помощ не знам какво да пиша, правя каквото мога от работното ми място, за да може колегите да работят от вкъщи, а студентите да не прекъсват обучението си
Масово колегите, с които ми се налага да водя разговори тези дни, са в къщи с децата си, чувам ги по телефона
Често се налага да ги помоля да спрат стрийминга на филми за да им работи връзката с университетските системи
Интернет- мрежите са претоварени

Хоум-офиса си го представях с повече престой в градината в паузите с малко задачки
А то човек до 00 не смее да отиде
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от clock »

Моят страх не е толкова от самия вирус. А от последствията. Ами ако продължи дълго цялата тази ситуация? Дотогава докато повечето от нас вече са на ръба на здравия разум от страх? И в един момент свърши и храната. Какво е човек в състояние на безумен страх и глад? На какво е способен? Настръхва ми косата като си помисля.
Ще намерят ваксина. Дали ще имаме избор- да се ваксинираме ли или не? Светът е преживял много епидемии, но времената са били различни. Никога в човешката история хората не са били толкова отчуждени един от друг както в днешно време. И никога досега не е имало такъв весдесъщ контрол. Та това е. Не ме е страх от вируса, то ще е или - или. Но след това. Нищо вече няма да е по старому. Съвсем нищо.

Еличе, шапка свалям на момчето ти :sbow: :sbow: :sbow: За мейла, за грижата за другите, за куража и смелото изказване на мнение. Онзи шеф определено не заслужава такива интилигентни млади хора да работят за него.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 239 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Breda »

Ели,сега ти е черно и непрогледно,но утре ще се събудиш с мъничка светлинка - ще видиш.Вдругиден - тя ще е по-голяма.И така след не много време ще си същата ,дори и сега в тези непредвидими времена.Доколкото съм те опознала виртуално -с твоя мироглед,чувствителност ,с чувството ти за хумор и острия ум като бръснач - няма как да не е така.И изход ще намериш.И момчето ти ще го намери за себе си,Струва ми се,не ,сигурна съм!,не сте от породата потъващи. :daaa: :stiskam:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Еличка »

Не знам какво да напиша.
Не знам наистина.
Все ми се иска да намеря искрата. Не мога...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1373 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от greeneyed »

Маската, която съм купила, представлява от вътрешната страна - фин памучен плат, като батиста, от външната страна е плат с мембрана- пропуска само отвътре навън. Има такива възглавници, матраци, дишащи ги наричат. Ако искате да сложите активен въглен, става за еднократна употреба, не може да се пере. А бе то може, ама няма има активен въглен после. Хич не ми е удобно с маска, ама като контактуваш с хора, трябва да си с маска.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от flora »

Понеже темата е за споделяне - от повече от месец се тревожа и се старая да гледам оптимистично. Дъщеря ми е в Рим, а ние сме достатъчно възрастни, за да е опасен вирусът за нас. Отначало исках да се прибере тук, но после се съгласих с нея, че е доста рисково да мине през 2 летища и да е повече от час в самолет, дето не е ясно кой вече е пътувал с него и кой от пътуващите е заразен, но все още без признаци на болестта.Тя си стои в квартирата и излиза само до магазина за храна. Университетът е спрял отдавна дейност. Тук тепърва ще пламват нови огнища точно заради дългия инкубационен период и заради това, че понякога болестта може да е без симптоми. Важно е да се спазва дистанция, а маската дори да не ви пази от вируса т.е да не е с висока степен на защита, ще ви предпази от това да си пипате лицето. Вирусът се предава и чрез допир, а навлиза в тялото ни главно през очите, носа и устата. Ако сте докоснали заразена повърхност и си пипнете лицето е голяма вероятността да сте се заразили.Аз вече не ходя на работа и единствено се моля хората да са разумни и да спазват предписанията. Старая се да успокоявам приятелки, които ми се обаждат разтревожени, че децата им са в Берлин, Париж.... и не знаят дали да настояват да се приберат или да останат там. Това, което мога да кажа на всички е - никой не може да каже къде е по-добре - дали тук или там, но е важно да сме спокойни. За мен е трудно да го постигна и може би затова изобщо пиша тук. Може би хората все пак са осъзнали опасността, защото виждам, че опашките пред магазините са разредени, почти всички са с маски....може пък Бог още веднъж да ни се усмихне и да се разминем по-леко със заразата.
Изображение Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от zeleno »

в един репортаж , аптекарката беше с нещо като щит , прозрачен , би могло да се изработи нещо подобно от подходящо прозрачно фолио
аз имам само една маска , която съм ползвала миналата година при пръскането на розите ... сега нося , вечер пръскам с дезинфектант и пак наново
какво пази хич не е ясно .... мисля да разгледам подробно строежа на фините дамски превръзки / сериозна съм
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13768
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от zeleno »

и още нещо се сетих , също смехотворно
едно време на село не можеха да ни приберат от улицата
толкова бяхме заети да играем и нетърпеливи да приключим с яденето , че беше модерно да си намажеш обилно ръцете със сапун , после да ги оставиш да изсъхнат , играеш си , когато те извикат за обяд само ги изплакваш и набързо си готов да седнеш на масата
та , понеже сапуна разрушавал незнам какво си ... вместо да ходим с ръкавици ... имаме един дезинфектант с който по упътване се намазваш и после след няколко минути измиваш , после май не докосваш нищо , никога повече :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: COVID 19 -Психотерапия и взаимопомощ

Мнение от Миша »

Аз пак ще питам, нужни ли са маските за здрави хора? За кашлящи, кихащи-да, но за другите? Вирусът предава ли се въздушен път или само по въздушно-капков? До сега четох, навсякъде пишат, че обикновените маски не спират вируса, но пък затруднявали достъпа на кислород до организма, когато детето ми се задушаваше ми беше абсолютно забранено да слагам каквото и да било на носа, освен това маските са добро средство за развитие на бактерии поради по-високата влажност и температура, синът ми работи по новите заповеди по 8 часа на ден с маска, трима души са в стая, нужно ли е? И то маските им са с филтър, вчера като се прибра каза, че чувства носът си като смазан с машинно масло. Какво става с естествената защитна роля на носа? Та нали организмът трябва да бъде здрав, за да посрещне подобаващо вируса . Обяснете , моля ...Не ме разбирайте погрешно, нося маска, когато съм сред хора, но искам отговори !

Фани, това за дамските превръзки вече битува в нета, ежедневна дамска превръзка отвътре на маската, с накапани няколко капки клеева тинктура или масло от чаено дърво.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”