Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в снимки/

Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от Titi »

Прекрасно си се справила, браво на теб. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аз направих първата присадка на калем преди два дена /Нелчо, :sheart: :tzeluvka: /. Толкова ми се иска да я видя във вид като твоята :dovolen: Като гледам датата на която ти си я направила, значи да не се отчайвам следващите да месеца, а да се надявам.
Имам и въпрос - по указанията на Тихолов съм сложила найлонова торбичка върху саксията с присадката. Колко време да я държа така?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от dal »

чакам да ми дойде бляк драгона , нихт рънъра, йодата и... и другите , имам две млади тополи насреща прозорците , звъня на Тихолов , вадя резачката , купувам лента за изолиране с ширина една педя и почвам .
ако не стане с тополите имам и върби :hihihi:
вий ма побъркахте с тез сложни техники :D

ще кръстя върбата сорт Меден Рудник ако се хване , а тополата "Бургаска Тиха", за да мотивирам Пешо :mrgreen:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от greeneyed »

Titi написа:Прекрасно си се справила, браво на теб. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аз направих първата присадка на калем преди два дена /Нелчо, :sheart: :tzeluvka: /. Толкова ми се иска да я видя във вид като твоята :dovolen: Като гледам датата на която ти си я направила, значи да не се отчайвам следващите да месеца, а да се надявам.
Имам и въпрос - по указанията на Тихолов съм сложила найлонова торбичка върху саксията с присадката. Колко време да я държа така?
За да се поддържа равномерна температура на резника ги държа тези торбички , вечер захладнява. В общи линии опитът ми показва следното- две седмици след присаждането се разбира дали е успешен- показват се новите листенца или изсъхва присадката. След това я държа още торбичката- да му е влажно и топло .Сега виждам , че си писала торбичката върху саксията- моите торбички завиват само подложката и присадката, саксията я поливам при необходимост. Успех! :stiskam:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3599
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от ptiholov »

greeneyed написа:Сега виждам , че си писала торбичката върху саксията- моите торбички завиват само подложката и присадката, саксията я поливам при необходимост. Успех! :stiskam:
Абсолютно правилно. :daaa: Не се завива саксията,защото има опасност да загние подложката.На присадката и става хубаво,защото има влага от почвата,но подложката си умира отвсякъде.От опит го казвам. :hmmmmmm: Вързваш торбичката малко под мястото на присаждане,там където си увила с лента.Ето пример с резника от тебе. :dovolen:

Изображение

Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от Titi »

Добре, че навреме попитах :shock: Щото днес тръгвам и няма да ме има 3 дена, а сутринта проверих добре ли е увита саксията в торбичката. Веднага звъннах на мъжа ми да я махне, като се върна ще си я връзвам само на резника. Много благодаря за навременния съвет :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11910
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 198 пъти
Получил благодарност: 316 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от johnstalker »

ptiholov написа: Изображение
Тази бялата лента, тефлонова лента ли е? :hmmm:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3599
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от ptiholov »

Тити,аз те съветвам,да го накараш да се опита да я върже криво ляво както съм ти показал на снимката,защото три дни са си доста без торбичка.И още нещо което правя в началото-първите няколко дни.Ако много са увяхнали листенцата,махам торбичката всеки ден и леко ги пулвелизирам,за да създам ефект на парник и да има малко влага и пак слагам торбичката.Когато са на слънце,и ако имат листа,и са се хванали те си правят конденз,което е хубаво,но дотогава е добре да пръскаш. :nod:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от Titi »

На луди пеперуди ги направих моите :lol: Сега дъщеря ми получи указание да нахлупи плика само на присадката. :stiskam: :stiskam:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от nel4o »

Тити, как е присадката :stiskam:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Хибискус - техники за присаждане /стъпка по стъпка в сни

Мнение от greeneyed »

Да ви представя още една успешна присадка - на маунтийн еър. Други две стоят като препарирани - нито изсъхват, нито тръгват листенца.

Изображение

Еви, едното семенце вече е растение! :daaa:

Изображение

През февруари профуках 20 семена от еbay, сега от 3 едното поникна. :ieeee:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”