Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София
Получил благодарност: 1 път

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от Ава_и_мама »

gospodinov написа: НаталиЯ беше споделила някаква магическа рецепта с калиев перманганат и йод, с която беше тръгнала нейната Сашка :hmmm:

Натали, и аз те моля ПАК да споделиш за калиевия перманганат! :tzeluvka: Този път ще си го запиша.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от calico »

mimilisa написа:Защо не си купувате рози от български разсадници, примерно от Павликени? Там правят рози присадки върху шипка и имат интересни сортове. Знам че изнасят и много в чужбина и не е ясно дали не купувате бългаско производство рози от там. Розата иска редовно изрязване дори на цели клони, за да цъфти и слънце, много слънце. На моите им хвърлям хоросан или хидратна вар от време на време.
имат сортовете които успеят да откраднат от селекционерите.
къде по-интересни имат самите селекционери.

купуваме обаче, от лицензирани фирми, например от Бритрозако.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от gospodinov »

mimilisa написа:Защо не си купувате рози от български разсадници, примерно от Павликени? Там правят рози присадки върху шипка и имат интересни сортове. Знам че изнасят и много в чужбина и не е ясно дали не купувате бългаско производство рози от там.
Нали не го казваш сериозно?
Розите им изобщо не са български, ако проявяваш интерес към български рози, има тема посветена на тях.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mimilisa »

Напълно сериозно говоря, защото гледам че си поръчвате някакви рози със засукани имена, а в Павликени зная, че от зората на демокрацията, бизнеса им е рози за износ. Затова допускам за възможно да си купувате българско производство рози от чужбина. Не смятам че са крали каквото и да било, защото за чужд пазар сигурно се произвежда на ишлеме.
Имам техни рози отпреди 2000-та година и добре се представят, на комшиите също. Точно тогава пуснаха първите сини рози в чест на Иван Костов, но на мен не ми се хвана. Имах една червен император без бодли с огромен кадифен цвят , като този за букетите, но го уморих. Сега имам една Кралица Елизабет която е много мощна без въобще да я обгрижвам. И други имам ама както и да е .
bell

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от bell »

Я, тези павликенски полета какви съкровища имали :sitwasntme:
mimilisa написа:Точно тогава пуснаха първите сини рози в чест на Иван Костов, но на мен не ми се хвана
Който има цъфналата синя роза Иван Костов веднага да я показва! :potekoha:
mimilisa, аз от павликенските полета имам само Бойко бялата роза и една Корнелия огън червена :sblush:
GIOIA(Джоя)

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Бел,ша ма умориш :lol:

Моята Саша е същата.
4 години с два полягващи клона и по 3-4 цвята.
Тази година беше с повече цветове и цъфтя 2-3,но то всичко дето имам цъфтя неуморно това лято,явно добър сезон.
Biedermeier,бавно нараства,но за 3 години почна да оформя храстче.
На Тобо е много хубава.Оформено храстче,бонбон :liubov:
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mimilisa »

bell написа: Който има цъфналата синя роза Иван Костов веднага да я показва! :potekoha:
mimilisa, аз от павликенските полета имам само Бойко бялата роза и една Корнелия огън червена :sblush:
Розата не се казваше Иван Костов /пази Боже/ , но всички им се подмазваха като им подаряваха букети със сини рози. Дори в църквата на Великден раздаваха само сини яйца. Пак пази Боже. :twisted: :angelche:
И сега заинтригувана бутнах в гугъла да прочета за сините рози и установявам че розата нямала ген за син цвят, но японските селекционери победили природата .
Да ама Надеждата Михайлова и шефа и разнасяха букети от сини рози. Сега пак разбирам че били боядисани бели.
Да но аз наистина си слагах корен роза която на опаковката беше небесно синя.
Нямат край измамите български . Аман. :ufff: :ufff: :ufff:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от calico »

Еее, Мими, недей така да блъскаш глава заради една синя роза. Пък и все някаква е цъфнала, нали?

така е и с розите от павликенските полета - все нещо цъфва- може да не е като на картинката, може да не е като на описанието, ама има роза, дал си три лева и насреща някаква роза. :mrgreen: Ама че пишело катерлива, пък тя била чаен хибрид- много важно, карай да върви. Ама че имала малко бактериален рак- карай, кво толкова... Ама че си рязал катерач като чаен хибрид всяка година- еее, ади сега, ще купиш друга.

п.п. моля те, не разводнявай тази тема. Тя ни е важна и е за друго.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13774
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 244 пъти
Получил благодарност: 495 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от zeleno »

calico написа:...

така е и с розите от павликенските полета - все нещо цъфва....
:nazdrave: :srock: :nazdrave:
бих допълнила - евентуално
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mimilisa »

Някъде да споменах нещо срещу розите от павликенските полета? :shock: Казах че засадих роза която трябваше да е небесно синя, но не изникна за да констатирам. Но всички останали които ми повикнаха са точно това за което съм ги купила.
Явно ви е трудно да осмислите какво казвам. Моят изказ е висш пилотаж. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обяснявам отново. В Павликени още от зората на демокрацията гледат рози за износ. Нищо чудно да си купувате рози отгледани в Павликени но пакетирани в опаковки на поръчителя. Вероятно за нашият пазар оставят 2-ро 3-то качество или брак. Сега стана ли ясно? Същото като известни марки дрехи ги шият мексиканци и китайци в душни цехове. :liubov2:
Не че не си купих миналата година черни лалета от известен лицензиран търговец, които нямаха нищо общо с черните лалета, а на всичкото отгоре излязоха нищо особено .
И друг път не се обиждайте на Павликени, като не сте си цапали с кал сандалите досега и не знаете откъде идват глезотиите ви. :angelche:
Аз този форум съм предимно да ви наливам акъл щото имам кал под ноктите за разлика от вас. :hihihi:
Забавлението ни е взаимно :ieeee:
Ай че имам работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”