Пяната в сладкото

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Пяната в сладкото

Мнение от bouquet »

Аз се чудя защо по discovery TRAVEL & living не дават нищо за пътешествия, а само за татуировки, малки хора, вземете си бавачка, вземете си готвач......
Търся добри хора
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Пяната в сладкото

Мнение от Голем Бел Нико »

Ах каква хубава пенеста тема станала, пенила се пенила се... Като че ли всички имаме такива необясними въпроси (които може би си имат съвсем нормални обяснения).

А като бях малък живота беше толкова по-прост. Пяната от сладкото и от бульона се махаше защото винаги се маха, тоалетната хартия беше кафеникава, грапава и имаше виц за това как не се късала по перфорацията. Сателитни чинии нямаше, но затова пък имахме издути от вятъра гащи по балконите. И прочее. Гугъл нямаше и затова живота ни беше сив, неосветен от знания и много много скучен. Ах какви ужасни времена! :cry:

Ето, сега съм подкован с 3 отговора за пяната в сладкото. Само да посмее някой да ме попита. Очиствало се от боклуци, не се получавали проблеми с консервацията и ставало бистро. Ах каква сила е знанието! :idea:

Но без майтап - благодаря за отговорите.

--Николай
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Пяната в сладкото

Мнение от Tanet »

За сателитните чинии имам два варианта: 1. Ако е последен етаж от него има най-добра връзка със сателита и целия блок са си накачили чиниите там. 2.Хората са си настроили 8 канала щото ги мързи да я въртят и да търсят :lol:
За пяната съм съгласна със Сатори и версията за въздуха.
Какво ще кажете обаче ,че в едно предаване Ути гарнира нещо си с пяна от козе сирене, и какъв аджеба вкус има това нещо :hmmm:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Пяната в сладкото

Мнение от 5ia »

Ути не го гледам, и за пръв път чувам за пяна от козе сирене. А иначе вкусът на сиренето зависи от вкуса на млякото. Винаги със се чудила как има кози, на които млякото не мирише. За чиниите - първият вариант отпада, щото вЕрно е последен етаж, ама блока е на 3.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Пяната в сладкото

Мнение от Tanet »

Така е на село имаме козичка и сиренето и е страхотно и на нищо не мирише. Обичам го прясно. А за пяната от козе сирене беше нещо свързано с гурме кухнята и представи някакъв изтънчен готвач,кйто предложи таратор с пяна от козе сирене :hmmmmmm:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Пяната в сладкото

Мнение от johnstalker »

Нема такава работа за козето мляко, сирене и прочие. Има слабо миришещи и смърдящи такива кози продукти. Хващам се на бас, че мога само по аромата да отлича козе от друго млеко или сирене. Много мляко от нашите козички съм изял на село и като малък, и като голям. А имахме и крава, и овце. :daaa:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Пяната в сладкото

Мнение от DOBI »

То миризмата и качеството на сиренето е доста далеко от пяната по сладкото,но за аромата на сиренето много голямо значение има какъв е сезонът и какъв е районът на паша..........Иколкото и да е странно - смърдящите сирена са с невероптен вкус /е само не трябва да се целувате след това ;) /
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Пяната в сладкото

Мнение от lila »

DOBI написа:....Иколкото и да е странно - смърдящите сирена са с невероптен вкус /е само не трябва да се целувате след това ;) /
А уж нищо човешко не ти беше чуждо :lol: :lol: :lol:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Пяната в сладкото

Мнение от DOBI »

А бе аз нямам проблем,че тука яко наблягаме на сирената,ама я си представи някой такъв лакомник да ти лепне страстна целувка... :lol: :lol: :lol: :lol: ,а ти пък хич да не си падаш по сирената...........направо си е .......... :angelche:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Пяната в сладкото

Мнение от lila »

По сирена си падам :D и по орхидеи и мъже. От жени не разбирам. Най-смрадлива май ми идва горгонзолката. Ама си е супер вкусна :D
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”