Розите на Harkness

Публикувай отговор
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Розите на Harkness

Мнение от pipike »

Henrietta Barnet Изображение Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13781
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 247 пъти
Получил благодарност: 521 пъти

Re: Розите на Harkness

Мнение от zeleno »

The Simple Life

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Розите на Harkness

Мнение от mds777 »

gospodinov , и трите рози са много нежни, прекрасни са!
gospodinov

Re: Розите на Harkness

Мнение от gospodinov »

Благодаря mds777!
И трите розички са много хубави но Chandos beauty e розата с главно Р - не спира да цъфти, красива, ароматна,здрава с големи цветове ако трябва да имам само една роза бих си избрал нея.
Изображение
gospodinov

Re: Розите на Harkness

Мнение от gospodinov »

Chandos beauty отрупана с цвят и облак от аромат покрай нея, който се усеща на 2-3 метра. Ако сте пропуснали да украсите своята градина с нея, поправете този пропуск.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Гале

Re: Розите на Harkness

Мнение от Гале »

Челси 2016 - розите на Harkness

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Harkness

Мнение от calico »

Кардинал Хюм- ще сложа няколко снимки на тази непрекъснато цъфтяща роза, доста е пренебрегвана а тя е прекрасна.

зацъфтяла е на 02 май, една от първите.
Изображение

в началото съм я снемала по-често, щото не е имало кой знае какво друго нацъфтяло
на 12 майИзображение

на 22 май, едва е хваната вече зад Чинкото, спряла съм да я снемам щото ми е станала като слънцето- има си я, цъфти и това е
Изображение

и одеве в тъмното почти ходих да я снемам, днес е 8 юни, повече от месец не е спряла
Изображение

Изображение

пръскането с бордолезов разтвор зимата явно й се отрази отлично и изобщо не се е разболявала тази година

никоя друга роза не е цъфтяла толкова продължително и обилно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elfy

Re: Розите на Harkness

Мнение от elfy »

gospodinov, имам Chandos beauty, засадена през декември, към днешна дата храстчето е все още доста малко и няма и помен от пъпки. Дали съм я орязала в повече пролетта :hmmm:, уж рязах само поизмръзналото. Или пък розата си е такава, да тръгва по-бавно?
gospodinov

Re: Розите на Harkness

Мнение от gospodinov »

elfy написа:gospodinov, имам Chandos beauty, засадена през декември, към днешна дата храстчето е все още доста малко и няма и помен от пъпки. Дали съм я орязала в повече пролетта :hmmm:, уж рязах само поизмръзналото. Или пък розата си е такава, да тръгва по-бавно?
Аз я засадих миналата година средата на април, беше даже горещо и нямах никаква надежда, че ще се хване.
Но когато ще се хваща се хваща, тръгна си стабилно и винаги е отрупана с цветове до зимата. Тази година стана доста голяма и се наложи да я привържа. Може би и трябва време да се адаптира.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Розите на Harkness

Мнение от elmaz »

calico написа:Кардинал Хюм- ще сложа няколко снимки на тази непрекъснато цъфтяща роза, доста е пренебрегвана а тя е прекрасна.
Калико, наистина е много цъфтежна, дори не мога да я почистя като прецъфтява-не виждам къде да режа, толкова цвят има,
но кажи как да я накарам да се изправи? Излежава се по земята. Иска ми се малко да се извиси, опери :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”