Клематис

Публикувай отговор
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Клематис

Мнение от 5ia »

Ти няма ли да ги режеш тез неща? Че ми трябват клони....да си паля печката 8-) Толкова са ти хубави клематисите, че ..... :potekoha:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Клематис

Мнение от Milena Orchid »

Яяя и аз да се присламча към Петето :lol: ако някой е така добър да ми вкорени едничко въобще няма да откажа да пробвам да го гледам на балкона :oops: За съжаление тая есен от проблеми забравих да си прибера навреме пасифлорите вътре и измръзнаха всичките, та може да сменим малко ошумването тая година :mrgreen:
dal

Re: Клематис

Мнение от dal »

5ia написа:Ти няма ли да ги режеш тез неща? Че ми трябват клони....да си паля печката 8-) Толкова са ти хубави клематисите, че ..... :potekoha:
ако някой ме научи какво да ви отрежа , ще ви отрежа-тези клематиси са вързани за стряхата на покрива с капрони и са пълзящи почти до покрива ; като стане време теглете едно професионално конско как се вземат резници и на когото съм обещала просто ще изпратя.... :dovolen:

Изображение

тези цъфтят още края на април....обаче цъфтят и лятото :tzvetoman:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематис

Мнение от Виола »

svetla06 написа:Бих предпочела Нептун да се произнесе доколко информацията е достоверна, но тук в описанието на клематисите пише кои са подходящи за саксийно отглеждане и кои - не.
http://www.clematischoice.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;
А от този сайт не може ли да се организира поръчка? Има 2 клематиса, които много ми харесват, но ги няма в сайта на настоящата поръчка :hmmmmmm:
Има ли и други заинтересувани?
Dal, и ти имаш страхотни клематиси! Браво! :daaa:
dal

Re: Клематис

Мнение от dal »

Виола..имам , мила , ама па ако знаех кое какво е /поне с оглед групите и правилата за стригане и кастрене/ -хептен щеше да е добре.... :mrgreen:
Ех , тва цветарлъка е като идиотлука , поне при мен протича в тежки форми...
Радвам се че ви харесват , никога не са торени , само са поливани и стригани до долу на два пъти /наред ,поради липса на знания / :D
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Клематис

Мнение от 5ia »

Дал, надявам се Нептун да обясни на теб какво да отрежеш, а на мен - как да го вкореня. А аз ще следя стриктно да не ме забравиш. Всъщност исках да ти кажа кой от клематисите ти ми харесва най-много. Обаче не мога. Всичките ми харесват. :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Клематис

Мнение от Blue sky »

А на мен фаворити са ми втори, пети и десети :nod: , май и аз ще се редя на опашка :nod: :nod: :nod: Тези до покривите крайно ме впечатлиха, имам нещо подобно на синия капронен, но не и наполовина толкова красив :eeeh:

Стригането до долу, е нещо, което се прави поне веднъж за всички клематиси, така че, уцелила си :nod:

Виола, проверих, нямат доставка до България, поне в автоматичната кошница за поръчка. Та ти кажи кои клематиси са ти нужни, ще намерим откъде да ги доставим :nod: /имам предвид 2 местенца ;) /
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Клематис

Мнение от zmei4o »

Изображение
олее :) то ставало на въженца, ама кой да се сети :oops: :lol:
аз се мъча с едни телове тука :lol:
още утре отивам да си измета терасата и да си ги навържа, че да ми е готовка за пролетта :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематис

Мнение от Виола »

Blue sky написа:
Виола, проверих, нямат доставка до България, поне в автоматичната кошница за поръчка. Та ти кажи кои клематиси са ти нужни, ще намерим откъде да ги доставим :nod: /имам предвид 2 местенца ;) /
Благодаря ти, Блу :tzeluvka: :tzvetentze: , ей сега ще проверя точно как се изписват и ще ти кажа. Ако се намерят, считай ги за поръчани.
Клематисите са:
Florida Sieboldii
Josephine
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от Neptune »

Dal, имаш чудесни клематиси!
От една снимка е трудно да се определи името. Само предположения:
1 - D-r Ruppel
3 - мечтаната macropetala. Прилича на Cecile, която Калина-Малина и Делфин показаха
5 - Vyvyan Pennel
6 - Nelly Moser
7 - Snow Queen
8 - Multi Blue
Не знам какво има на четвъртата снимка, но направо ме омая.

Резници се взимат от стебла, които ще пораснат тази пролет. Най-добре в началото на май.
Малко капризна работа, но става. Миналата година много хора успяха.

Блеки, имам няколко вкоренени. Ако изкарат зимата, ще ти дам

Виола, да те предупредя за Florida Sieboldii. Не е достатъчно студоустойчив за България При много-студена зима може да го загубиш. Преди няколко години Евисон пусна на пазара подобрен вариант - Vienitta
Изображение
Последно промяна от Neptune на Яну 18, '10, 10:25, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”