От семка до цвят - Главный Калибр

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

Нямам възможност и тях да дондуркам, след Главный Калибр следва уж междуродовия хибрид. Очаквах да не излезе нищо от семената и ги посях и 2те шушулки, а те пък взеха че излязаха всички, та ми предстои един ад, от сигурно 1000 бебока, които за-дъл-жи-тел-но трябва да изчакам до цъфтеж. Да не говорим и че отделно в момента зреят 4 капусули по разни геснериеви. По-скоро аз имам нужда от помощ. :roll:
denitsavm

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от denitsavm »

Добре де ммога да ти помотна с някаква част от твоите ;) , ама като поотрастнат :nod:
mama_li

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от mama_li »

Ето снимки на двете растения, които произлизат от едно и също листо. Изображение Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

Уууау! :shock: Аз вчера моите най-големи бебоци ги полях с много разредена тор, нямам търпение просто, нямам. :oops:
Аватар
svetik
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Дек 2, '09, 10:59
Местоположение: гр.София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от svetik »

mama_li написа:Ето снимки на двете растения, които произлизат от едно и също листо.
:shock: Имам 3 растения, но нито едно не ми е цъфтяло така до сега.
botan написа:Уууау! :shock: Аз вчера моите най-големи бебоци ги полях с много разредена тор, нямам търпение просто, нямам. :oops:
Няма лошо, има тор за разсад /новонасадени малки растения/, не си казал, щях да ти дам. ;)
А че нямаш търпение, то си е ясно, всички сме така, когато чакаме нещо новичко с голям мерак! :liubov2:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

Ето за това е нужно преди да се обяви някой сорт първо да се стабилизира с няколко серии размножавания. :nod: Не че има нещо лошо де, но така се получава че трябва да отгледаш всички детки от листото защото в крайна сметка не се знае кое какво ще е, а ако сорта беше като Aly's Crinolines която ми направи 11 детки от 1 листо бая щяхме да се озорим. :twisted:

Светле, аз ги полях със зелен кристалон и така като ги гледам им се отрази добре, въпреки че беше доста малка дозата.
На твоя тор за разсад каква му е N-P-K формулата? :hmmm:
Аватар
svetik
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Дек 2, '09, 10:59
Местоположение: гр.София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от svetik »

Тор за разсади и млади растения NPK- 7+3+6 с микроелементи. ;)
mama_li

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от mama_li »

svetik написа: :shock: Имам 3 растения, но нито едно не ми е цъфтяло така до сега.
Светле, ако искаш да върна жеста с листо от светлия еземпляр? Да видим при теб какво ще се получи.
Аватар
svetik
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Дек 2, '09, 10:59
Местоположение: гр.София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от svetik »

О, много ти благодаря, но вече искам да приключа със сенполии. :nod:
А растението ти е цъфнало с широк зелен кант или така ми се вижда? :potekoha:
mama_li

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от mama_li »

Правилно виждаш. Много е необичаен!
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”