ЗИМНОЦВЕТ !

dal

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от dal »

Доне...то ще е страшна пратка , една семка -ама от сърце :lol: Ти къде си в пространството?
според мен се пробвай да ги поникнеш , ако станат повече от 1 растения-тогава ще го мислим-така е и справедливо....
Денито ще даде нейните Миша да ги пробва с поникването
то имало студуване и мразуване в технологията....да го не съсипем?! аз мила садя , ама петунии и разни тревисти -такова не съм садила
е така изглежда Изображение
киснело се в хладка вода два часа , после на топло влажно два три дена , после в хладилник 4-6 седмици и после се садяло....ми то и една бира ще иска да му отворим накрая :hmmm:
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от donkata »

dal написа:ми то и една бира ще иска да му отворим накрая :hmmm:
Ааа не, бирата не!
Щом трябва ще ги дондуркам, ще им сменям памперсите, може даже да им сваря яйце, но бира не!
Ще пробвам, пък каквото стане.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от greeneyed »

Това за кисненето в топла вода не го знаех, да ги извадя от хладилника и да ги накисна, а,Миша? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от dal »

greeneyed написа:Това за кисненето в топла вода не го знаех, да ги извадя от хладилника и да ги накисна, а,Миша? :hmmm:
Ами без студено оставали латентни, а без топлата влага спял кълна заради твърдата обяивка... :hmmm
Смяната отключвала поникването , над 23* с много висок % кълняемост
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от greeneyed »

Да, съгласна съм , утре започвам да изпълнявам процедурата, белким повишим кълнемостта. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от greeneyed »

Току-що проверих семената- едното е лъскаво ,като че ли наедряло , леееекичко се отваря обвивката, а другите две са се умалили, грапава им е обвивката, май-май от тях нищо няма да излезе. :hmmm: Още 2 седмици ще са в хладилника.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от dal »

greeneyed написа:Току-що проверих семената- едното е лъскаво ,като че ли наедряло , леееекичко се отваря обвивката, а другите две са се умалили, грапава им е обвивката, май-май от тях нищо няма да излезе. :hmmm: Още 2 седмици ще са в хладилника.
умалените и сбръчкани ги накисни в чашка вода зад някой радиатор до утре , само да не се изпари и да останат на сухо ...
ако опънат кожа , сади и се не бой :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от greeneyed »

Ами , приема се предложението, и без това не киснах предварително, защо не сега! :tzeluvka:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от Titi »

Следя историята с любопитство, интересна ми е като сериал, очаквам новите серии с нетърпение :daaa:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ЗИМНОЦВЕТ !

Мнение от nelidech »

Kaто си разглеждах старите поръчки открих това
Изображение

http://e-clematis.com/pl/p/Chimonanthus ... czesny/624" onclick="window.open(this.href);return false;

Този зимноквант ще си е едно към едно зимноцвет.
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”