За маринатите и сосовете

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3599
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от ptiholov »

Ок.Някой де ще поспорм.За мен ще е удоволствие. :daaa:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от al.yank »

Ако може,господа,да се набъркам..повече от 20 години не са,ама са си баш 20 откак готвя.Вярно,че подправките в маринатата само придават вкус на месото,но пък,така добре се поемат ароматите,отколкото да посолиш,напипериш и пр. и да джаснеш на скарата .Ако в маринатата има захар или твърд алкохол,примерно водка,това задължително прави месото по-крехко и съкращава времето за готвене.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3599
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от ptiholov »

Съгласен съм с тебе,Саше.И аз използвам задължително твърд алкохол за марината на месото. :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11910
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 198 пъти
Получил благодарност: 318 пъти
Обратна връзка:

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от johnstalker »

ptiholov написа:Съгласен съм с тебе,Саше.И аз използвам задължително твърд алкохол за марината на месото. :nod:
Аз използвам твърд алкохол и преди, и по време, и след мариноването. :hihihi: Има пропорционална връзка между количествоото изпит алкохол и омекването на месото. Прилагайки закона на Мечо Пух излиза, че колкото повече ракийки ударим преди пържолата - толкова по-крехка ни изглежда тя :)
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от Satori »

Мариновах пилето с млян джиндижифил, домашно кисело вино, малко ракия и сол. Ще му сложа после малко вода и ще го изпека, покрито с плик.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3599
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 613 пъти

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от ptiholov »

Аз не употребявам вино за марината.Може да го сложа по време на готвeнето, за деглазиране или за соса ,но не и за мариноване.
Последно промяна от ptiholov на Дек 31, '09, 16:53, променено общо 1 път.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от Satori »

ptiholov написа:Аз не употребявам вино за марината.Може да го сложа по време на готвинето, за деглазиране или за соса ,но не и за мариноване.

Е, то не е вино :lol: То си е жив оцет :lol: Дано не го стегне много, че не го разредих достатъчно.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от al.yank »

Да ви кажа за виното в маринатите-много е погрешно схващането,че става с каквото и да е(демек с всякакъв киселчок,престоял незнайно колко в хладилника).Хубава марината става с хубаво вино.Говорим за крехки меса-филе,бонфиле и пр.,...или пък пилешко(обаче тогава е бяло вино)Иначе пак играе ИрИкията(или по-хард аналози,че мъж ми не дава да хабим патриала) :mrgreen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз агнешко,заешко и свинско месо мариновам,като го обвивам в резенчета киви и престои поне час в хладилника.Една госпожа ме светна по въпроса преди време,беше главен готвач.В началото си мислех,че ще сладни,но уви-изобщо не сладни.Преди или след кивито слагам подправките и готово.Става много крехко и сочно,и вкусно :potekoha:
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за маринатите и сосовете

Мнение от Satori »

mal4o_vasil4o написа:Аз агнешко,заешко и свинско месо мариновам,като го обвивам в резенчета киви и престои поне час в хладилника.Една госпожа ме светна по въпроса преди време,беше главен готвач.В началото си мислех,че ще сладни,но уви-изобщо не сладни.Преди или след кивито слагам подправките и готово.Става много крехко и сочно,и вкусно :potekoha:
Еха! Каква интересна идея.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”