За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

Благодаря, надявам се :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

Слушам Джони! :D То и без това нямам оранжерия.
Мисля като вече не съм на работа да се заема и с някаква оранжерия, но засега няма това време и условия. Гледам в нета продават готови оранжерии с поликарбонатни плоскости, някъде около 10 кв.м. , изглеждат хубавички.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
veroniki73
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Ное 23, '10, 20:11
Местоположение: около София

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от veroniki73 »

Ей колко ми харесва тази тема! :ieeee: Аз вече си имам марулки, чеснов и кромид лук и даже си похапваме! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

calico написа:Слушам Джони! :D То и без това нямам оранжерия.
Мисля като вече не съм на работа да се заема и с някаква оранжерия, но засега няма това време и условия. Гледам в нета продават готови оранжерии с поликарбонатни плоскости, някъде около 10 кв.м. , изглеждат хубавички.
Моля те, ако го намериш това за оранжерийте дай линк.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

Ами аз съм мернала само на сайта на Стерадо, там са малки, и не съм търсила като за купуване та не знам подробности, но няма начин да няма.

ето тук http://www.sterado.biz/products.php?cat=5

а ето и тук една по-голяма http://www.bitak.net/324430-hobi-oranje ... bonat.html
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
roza64
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Ное 22, '10, 18:58

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от roza64 »

Благодаря! :tzeluvka:
denitsavm

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Да раздвижа темата и да започна с въпросите :mrgreen:

Първо да не забравя - мама търси домати, преди време гледала някакъв италиански сорт, устойчиви на черни петна , тази болест им уморява всичко там :eeeh: Ако някой знае такъв сорт - да казва да търся :nod:

При нас черни петна няма :nod: За нас ще садим домати идеал /защото бабата си ги харесва/ и да кажете още какви сортове да купувам? Същото и за патладжани, тиквички, боб, краставици и зеле . Освен това ще слагам чубрица, копър, магданоз и моркови :nod: И накрая - картофи за садене как се купуват :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Миша »

Започвам отзад напред :mrgreen:

Картофи-купи на Агрико,всички сортове са им добри,но все пак за софийско избери някой ранен сорт.За мен два са най-добрите им сорта-Агата и Трезор,Трезорът има малко по-кофти вид,става по-едър и понякога пука от повечко влага,но е много вкусен ,отвън е жълт,отвътре бяло-жълт.Агатата е много родовид,жълт,вкусен,гладък,но според мен отстъпва малко на Трезора откъм вкусови качества.Вземи едрата фракция,в Сортовите на Сточна гара има.

Домати,малко ме съмнява това при майка ти да е черни петна,повечето болести всъщност причиняват петна,но си има точно определена болест с това име.Както и да е,мисля,че не черните петна са основна причина да загинат доматите,по-скоро това е картофената мана,септорията и бактериозата,черните листни петна са получават повече в оранжериите.За сортове нищо точно не мога да ти кажа,семената на Марица-Пловдив са добри,Насладата на Опал,от ниските-Николина .От холандските хибриди ниските Флорида и Уизард,много вкусни,ранни и с много плод.
Краставици-Тести Грийн,по възможност оригиналните на Саката
За друго не мога да ти кажа,предпочитам професионални семена,тези българските са като с цветята,вземаш нещо, което не знаеш какво ще излюпи накрая :evil: Вярно,много са евтини,но пък да му слугуваш толкова време и на края да не излезе нищо ,просто не си заслужава.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Миша »

Забравих да пиша,от евтините семена има много хубав розов домат,италиански-Пондероса,ражда много рано,на чепка прави по 3-4 домата с тегло от 300 гр до кг,много сладки,приличат на българския червен гигант.Проблем при тях е големината им,често първите чепки полягат на земята и се развалят.Но раждат много и са много вкусни,при това много ранни.Могат да се гледат без култучене,храстовидно,но задължително привързани към някаква конструкция
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Мише, става въпрос за черни петна по плода :hmmmmmm: Нищо не разбирам, но тя ги е взимала тези за които говори на разсад и не е имала проблеми с тази болест :hmmm:
А сега да ми кажеш и къде да ходя да купувам тези семена :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”