Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11893
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 270 пъти
Обратна връзка:

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от johnstalker »

За какви пари на парче говорим? :hmmm:
dal

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от dal »

растения на контейнер /глицинии/ можеш да садиш още март месец , съвсем спокойно
шишаркоподобните завръзи са бъдещите съцветия , независимо че и листните пъпки са доста едри и открояващи се
подстригани са , защото на три години ще са се повлекли накъде ли не и това пречи на съхранението
ако не е от семена глицинията зъфти втора трета година -зависи как я гледаш
присадки , издънки и резници зацъфтяват по рано от семенаците , за тях е нужно 4-5 години , а някои и повече
цените варират от 10 до 70 лв , зависи от сорта и големината на растението , като на цена около 18-20 купуваш прилично растение -някои и цъфнали
моите три са две лилави купени от разсадника на богров с бали в големи кофи на по 50 лв бройката и цъфтяха още първата година , но бяха големи растения-по метър и половина стъбла отгоре и дебел ствол ;
розовата купих от разсадник в плевен на цена 18 лв и цъфтя втората година след насаждането при мен , но тя видимо си беше по малка като растение на години
който няма място -дълги огради , сгради балкони големи навеси стари дървета -овреме да се ориентира към схемите за резитби и вдигане на дръвче , защото иначе ще види зор
живи дървета със ствол с диаметър под 30 см глицинията им вижда сметката точно за пет години и ги задушава
за тази лиана не е проблем да стигне пети етаж на панелено блокче , тъй пред тераските насадена
Боклук прави като за световно , красива е като цъфти , трябва да потърсим още инфо за резитбите защото има специфика и се стрижат клоните по схема -едните за цъфтеж нам кога си , другите за формиране на растението пък по друго време
доказано е възможен повторен цъфтеж-споделяла съм тук очевидно окастрени мощни растения в северна гъпрция на първи август си цъфтяха без проблем

моите са големи и едната я преместих още на 4 година , от зор -вкорени се веднага на новото място , а от старото още вадя издънки ; от клоните и смятам да сплета ствол и да оставя китка отгоре като дръвче , поне тези на стената така ще ги оформя , иначе сенчат остинките и няма се разберем така :D
Не разбрах защо номва тема за глициниите и дали нямаме друга -може би да се обединят информациите на едно място

/ по старата лилава съм и оставила един клон да видя докъде ще порастне , като дебел кабел е и в момента е над 7 метра и атакува беседката долу на двора , където ще направи проблем , защото от двете страни на беседката има огромни сандъци с по три клематиса , а и стената подпорната засенчва допълнително.

Купете си глициния + трион-друго решение няма
elena kirilova

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от elena kirilova »

Цветомира ,
а дали случайно видя ей таз глициния дали я има
wisteria black dragon
cwetomira
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 3, '11, 15:45

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от cwetomira »

IИмат от китайската-сорт"Пролифик"/"Prolific"/-тъмнолилава,
-от японската-розова"Rosea",бяла с дълги гроздове"Longissima alba",и тая с много дългите гроздове-"Macrobotritis"/синя/
-и формоза/било хибрид между двете/-"Issaii Perfekt"-светло синя.
Информация за формозата не срещнах тук, в темата,нито за сорта-сигурно е малко познат?!А кичести сортове не предлагат-май Дракона е кичест,нали?
Дал,може би не ги продавт още ,защото са тръгнали да се събуждат,а навън е още студено?Дали и японката е така хищна,като китайката?Мисля да си купя 3бр.-една китайка/ще я мъча за дръвче с плачеща форма/ и две японки-розова и бяла...освен ако не измисля и нещо за хибрида.
cwetomira
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 3, '11, 15:45

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от cwetomira »

Забравих и нещо друго.....понеже съм нова във форума,но виждам ник Майкъл/но незнам дали е същия/ :eeeh: ,бях помолена да предам много поздрави на човек от форума с тоя ник.От същата тази г-жа-каза,че форума е чудесен,но тя не пише тук,защото са все познавачи на екзоти и вносни растения,с които тя няма голям опит и само се учи от вас.Очарована е от заведението му в Плд и се виждат на всяка Цветна пролет в панаира,на който са изложители.Та това е-дано съм улучила и е същия Майкъл...А то нямаше как да не се похваля :nod: ,че и аз съм членка ;) тук и съм обещала подробно инфо на съфорумците.Та така се завърза моабета!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от lila »

dal написа: трябва да потърсим още инфо за резитбите защото има специфика и се стрижат клоните по схема -едните за цъфтеж нам кога си , другите за формиране на растението пък по друго време
:lol: :lol: :lol: права беше - в този форум никой не чете - всеки вика "дай" и "искам" :lol: :lol: :lol: :syes:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31813
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1172 пъти
Получил благодарност: 2885 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

lila написа:
dal написа: трябва да потърсим още инфо за резитбите защото има специфика и се стрижат клоните по схема -едните за цъфтеж нам кога си , другите за формиране на растението пък по друго време
:lol: :lol: :lol: права беше - в този форум никой не чете - всеки вика "дай" и "искам" :lol: :lol: :lol: :syes:
Лилаааа! Почваме да четем, за да разберем от какво се е гътнала китката! :lol: :lol: :lol:
cwetomira написа:IИмат от китайската-сорт"Пролифик"/"Prolific"/-тъмнолилава,
-от японската-розова"Rosea",бяла с дълги гроздове"Longissima alba",и тая с много дългите гроздове-"Macrobotritis"/синя/
-и формоза/било хибрид между двете/-"Issaii Perfekt"-светло синя.
Информация за формозата не срещнах тук, в темата,нито за сорта-сигурно е малко познат?!А кичести сортове не предлагат-май Дракона е кичест,нали?
Дал,може би не ги продавт още ,защото са тръгнали да се събуждат,а навън е още студено?Дали и японката е така хищна,като китайката?Мисля да си купя 3бр.-една китайка/ще я мъча за дръвче с плачеща форма/ и две японки-розова и бяла...освен ако не измисля и нещо за хибрида.
Обратната връзка е страхотна работа! Я, разузнай, цветомира, на кого, къде и кога са продали глицинии. Може да се окаже възможно да посетим някой купувач и на място да разберем дали му е цъфнала същия сорт глициния, за който му е продадена. ;) :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Marti »

А аз днес без да искам се сдобих с шепа семена. :tzvetentze: Моля ви кажете кога и как да ги сея,някакви по-специални изисквания?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7402
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 850 пъти
Получил благодарност: 1642 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от ljuboznatelna »

Не си прави труда изобщо, от семе цъфтели след десетата година.
cwetomira
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Фев 3, '11, 15:45

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от cwetomira »

Да,дори и като цъфнели след незнам колко години,цвета бил рехав и с лошо качество,може би семената дават разпад?!
на 13.03 си купих глициниите-доста са понамаляли от предния път-имаше цъфнали,но те свършвали първо.Цъфнала ми е само "Макроботритиса"-около 60-70см.грозд,но в 500мл.саксия колко да цъфне....Една дама се обади от Шумен,че и нейната е цъфнала и благодареше,поръчваше сакъзчета/друго не чух/.Ще участват на Цветната пролет в Панаира от 30март-3април.Еееее,и други щуротии си взех-лагерстремия,индийски люляк,малки туи Смарагд-та това е! :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”