Алоказия (Alocasia)

Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Алоказия

Мнение от maili »

Браво Арида ще се радвам и на други такива мнения като твойте.Току виж съм опитала още веднъж,третия път може пък да извадя късмет.А зимата как е,в смисъл на каква температура ги гледаш и как ги поливаш? Щото мойте зимата заспиват вечен сън :D
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Алоказия

Мнение от Arida »

:dovolen: Живея в отвратителна панелка и зимата съм на парно. :x Имам повече от 100 саксий и почти толкова видове цветя.Всяко цвете си има място,според вида му.Някой ги поливам,а други не пак си зависи от растението.Рядко ги места из къщи.Или места само тези на които не им се отразява.По същата логика изкарвам тези цветя на балконите,които понасят силна слънчева светлина.А това са хибискусите,фикусите,юката,дърветата на живота,кливията и др.Алоказията и зиме и лете си има едно и също място.Тази година не съм я присаждала.Но догодина сигурно ще се наложи.Но пак ще се стремя да си е на същото място.Защото цветето там се чувства добре щом изкарва нови листа.Имам и проблемни цветя,като например КАЛАТЕЯТА.Където и да я сложа все невърви и накрая ще взема да я подаря на някой ,който има желания да я стопанисва. :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Алоказия

Мнение от botan »

Я вижте каква интересна алоказия намерих в интернет. Прилича ми на огромни зелени пеперуди. :)
Изображение
Alocasia 'Stingray'
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Алоказия

Мнение от iana_hk »

Наистина е забележителна!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
cvetolubka
Дълго кафе
Мнения: 110
Регистриран на: Ное 30, '09, 20:04

Re: Алоказия

Мнение от cvetolubka »

Страхотна е! :daaa:
Ей сега ще потърся из нета ,и ако я има в английски сайт веднага я поръчам/горкият Мамин златен !Ще го разоря
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1836
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: Алоказия

Мнение от aurelija »

здравейте ,ами аз да питам дали намерихте сайт за поръчка на алоказии,токовата...да си поръчам и аз,ако може...
Питай,ше видим дали може...
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1836
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 38 пъти

Re: Алоказия

Мнение от aurelija »

ииии,ето новата придобивка,дано да ми е безпроблемна...Изображение
Питай,ше видим дали може...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Алоказия

Мнение от botan »

Пу, пу честита да ти е! Аз моята я уморих... безпроблемно. :oops: :hmmmmmm:
bambova
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Окт 22, '12, 23:55

Re: Алоказия

Мнение от bambova »

Здравейте, искам да задам един въпрос, свързан с алоказия. Имам алоказаия амазоника от миналата година, но тъкмо я купих и реши да спи, спа много време, но се свести, изката два големи листа, и две мъничета, едвам забележими, овлажнявам я, на топло и светло е, листата изглеждаха видимо здрави, изправени, без петна, но синчето ми тази вечер скъса двата големи листа и сега стърчат само стеблата и малките лисчета се показват. Питането ми е: Какво да правя сега, дали ще се възстанови, или да се откажа от идеята да я гледам, а толкова много ги харесвам .... :cry: :cry: :cry:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Алоказия

Мнение от secret_rose »

Преди време си купих една малка преоценена алоказийка амазоника от Баумакс, Пловдив. Имаше три изсъхващи, загиващи листа. Пресадих я в торф, малко борова почва и кори за орхидеи, опръсквах я, държах я под овлажнител, посъвзе се и изкара ново листенце, след него тръгна друго, дори трето се подава. И преди ден - два най-старото листо изсъхна съвсем, но не просто да се отдели като изсъхнало, а буквално се скапа в основата, разкашкано едно такова... Поизчистих мястото, опипах стъбълцето на растението - не е меко уж, но това окапване не ми се видя нормално. Тя си е болничка от начало, но се надявах да се развие тук...
Иначе има страшно много корени, затова е и в по-голямка саксийка...
Какво мога още да направя за нея?

Изображение
(датата не е настроена пак, снимката е от преди малко)
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”