Хоста /Hosta /Функия

Заключено
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1988
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 294 пъти
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от marka »

Боби, това не си права така да ни изкушаваш. :cry:
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1180
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от borislava.kirilova »

marka написа: Дек 15, '22, 14:50 Боби, това не си права така да ни изкушаваш. :cry:
Това ще го пишем в категория Образование, и ще търсим най-перфектните сортове за нашите градини. Снимковият материал е доста и дава нелоша представа. :tzvetoman: Пък, напролет който разсажда хости и предлага от форумните другарчета ще сме му клиенти. :ieeemyzh:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1988
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 294 пъти
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от marka »

Аман, от това образование. Все се образоваме и все необразовани оставаме. :lol: Аз в момента, нали е зима, се образовам на тема порцелан. Много разтоварващо действа - на ума и джоба. :D Хубавото е, че срещам други с мойта лудост, както тука с градините.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 1549 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Lilly »

borislava.kirilova написа: Дек 15, '22, 14:31 Момичета и момчета, днес 15.12.2022 в 13ч българско време се отвори каталога за Сезон 2023

https://www.hostaparadise.com/hosta-catalogue.aspx
Боби, така написано , звучи като крупно цветарско събитие :D
Същите сортове на същите цени ги има на https://www.eurohosta.com/ и офертата е доста стара.
Имам някакъв сумрачен спомен, че на Лукон цените бяха доста по-добри, а пролетта цените на Dutch бяха невероятни
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от pepelqshka71 »

Lilly написа: Дек 15, '22, 17:14 ...
Същите сортове на същите цени ги има на https://www.eurohosta.com/ и офертата е доста стара.
...
Лелеее, що влязох да разгледам :ufff: . Точно 100страници с хости. Харесах поне 30. Редуцирах до 13. Надявам се до напролет да ми дойде акъла и да останат максимум 3. Другия вариянт е да няма поръчка :nod:. То моята лудост с хостите няма край. Последните от тази година садих в саксий, щото няма място.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 1549 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Lilly »

pepelqshka71 написа: Дек 15, '22, 20:20 == Последните от тази година садих в саксий, щото няма място.
и моите са в саксии, насадени в земята - иначе просто си загиват за 1 г , насадени направо в земята в горската градина. А в софийската остават едни голи пръчки с малко дрипи - нашествието на голите охлюви е непобедимо.
Дали ще успея така със саксиите - ще кажа догодина.

Изображение
един от моите любими сортове - Lakeside Paisley Print 
не е екзотика , но е много красива
само дето при мен в този вид се появява напролет, с напредване на лятото и сушата губи контраста и става доста по-обикновена
Аватар
milena_1122
Двойно кафе
Мнения: 151
Регистриран на: Юли 20, '19, 14:34
Местоположение: Свищов
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от milena_1122 »

Много е кипра, Лили 😍
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mimivd »

Прекрасна е Lilly! И моите са вече в саксии, защото се оказа, че сляпото куче ги обича и докато се усетя ми извлече 6 без да подбира.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 1549 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Lilly »

mimivd написа: Дек 15, '22, 21:46 Прекрасна е Lilly! И моите са вече в саксии, защото се оказа, че сляпото куче ги обича и докато се усетя ми извлече 6 без да подбира.
и при мен някаква подземна животинка ги яде. Ако сушата и глината не ги убият, отиват за закуска. Толкова много пари съм дала за хости и налице нямам почти нищо. Повече няма да купувам.
ardentbg
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Юли 1, '14, 19:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от ardentbg »

Както разбрахте каталоът на Fransen за 2023 е наличен. Доста от колекционерските хости вече свършиха. Ако харесате нещо от Fransen hostas може да ми пишете на лични.
Цената е това, което виждате в каталога, няма допълнителни проценти, прибавят се транспортните разходи съотнесени към броят поръчани растения.
Транспортът до BG е 32 euro, затова ще направя поръчка, ако съберем минимум 16 растения. Целта е да разделим транспортните разходи и разбира се да се сдобием с желаните хости.

Линк към сайта:

https://www.hostaparadise.com/hosta-catalogue.aspx
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”