Фаленопсис-Phalaenopsis

Публикувай отговор
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от liubami »

Орхидеите вкъщи се гледат сами,купи си 5-6,поливай ги като станат светло сиви корените,тор понякога и това е!Когато е много топло пъпките окапват,мен това ме тормози най - много,но не е болка за умиране.Винаги има по нещо цъфнало,което да те усмихва! :tzvetoman: :ieeee:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Pchelichka
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Ное 17, '15, 16:17
Местоположение: София

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от Pchelichka »

Благодаря за съвета. :tzvetentze: Ще се престраша и ще си взема една красавица. За сега :D
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от Teodora76 »

Моля за съвет, подариха ми тази орхидея, купих някакви кори, но моля кажете какво да я правя, да я пресаждам ли? Ще чета темата назад, но искам каквото трябва на първо време да направя.
Усещам че ще се запаля и по орхидеите :D
Изображение
Изображение
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от ladidali »

Орхидеята е много красива и изглежда добре така. Няма какво друго да я правиш освен да й намериш подходящо светло и топло място, например между 20 - 26 градуса. Също, ако има листа покрити с кори, поне на снимката изглежда, че има, то ще е добре да опиташ да я издърпаш по-нагоре или когато накисваш, водата да не достига до пазвите на листата.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от Teodora76 »

Благодаря за насоките, оставих я така за сега, а кой метод на поливане е по удачен, чета че някои поливат веднъж седмично отдолу а други киснат във вода. На колко време се кисне и колко трае самото киснене?
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от serena »

Теди, много красива придобивка :dovolen: Явно ти е първата, но вероятно няма да е последната. Няма нужда от пресаждане, остави я така. Когато дойде време за напояване, моите ги накисвам в една малка кашпа за около 15-тина минути в леко топла вода, да не е студена, после я оставям да се отцеди и това е. Сега докато цъфти, не я тори. Напоява се, когато цветът на корените стане светлосив, а когато са влажни, корените имат ярко зелен цвят, общо взето това е основният критерий, по който да преценяваш дали има нужда от влага. Като прецъфти, през лятото ще забележиш по-светли връхчета на корените, което значи, че нарастват, през този период изкарва и едно, най-много две листа. Когато прецъфти и цветовете опадат, ако цветоносът изсъхне - отрежи го; ако не изсъхне, можеш да го оставиш и при следващ цъфтеж да покара разклонение с цветове от някоя от спящите точки по дължината му. На 2-3 години обикновено е добре да се сменят корите. Тори се с течен тор за орхидеи при накисването, но след като прецъфти. Това е растение с бавен метаболизъм, бавно нараства, бавно оформя цветонос и пъпки, но пък и дълго държи цветовете. Успех и много да те радва с прекрасни цветове :dovolen: :dovolen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от Teodora76 »

Благодаря ти serena :tzvetentze: , да, първата ми е, но не и последната :nod:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от serena »

Да и аз бях така, сега съм с 20 и няколко :liubov2:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от valichka »

Изображение
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Фаленопсис-Phalaenopsis

Мнение от ladidali »

Красавица! Още дълго да те радва!
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”