Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 279
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Tanya_24 »

ljuboznatelna написа:Не зная от какво точно зависи. Понякога от температурата, друг път да се чуди човек. Една година си мислех, че имам бял Еден :)
Тази пролет беше по-хладна и розите имаха много по-наситен цвят. Но сега очаквам Еден само на леко разтворена пъпка да е розов.

За тези, които не знаят как да режат след първи цъфтеж - по-добре не го режете.Може само смачкания цвят. Гледайте го внимателно откъде точно пуска второто цъфтежно клонче, то е съвсем близо до стария цвят. Ако се реже по-надолу много закъснява цъфтежа.
:eeeh: :cry: :cry: :cry:
Аз пък отрязах прецъфтелите до листо с 5 листенца, както другите и сега се чудя защо няма пъпки :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Eden засушава цветовете и те опадват. Не е много красиво в един отрязък от време, но вече са избили новите клонки, даже има и цъфнали.Ще снимам тези дни.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
gospodinov

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от gospodinov »

Tanya_24 написа: Аз пък отрязах прецъфтелите до листо с 5 листенца, както другите и сега се чудя защо няма пъпки :hmmm: :hmmm: :hmmm:
И аз така правих с прецъфтелите цветове и в резултат на това избиха много нови (червени) филизи, има цветове но сравнително малко.
Да разбирам ли, че ако не бях ги рязал цветовете сега щеше да има повече цъфнали цветове на втора вълна?
Това и за белия Еден ли се отнася?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Първи цвят на новите шишове. Този клон гледа на север, малко му е слънцето.

Изображение

Старите клони имат пъпки около 1,5 см, скоро и те ще цъфтят.
Прецъфтелите цветове не режа, те изсъхват и ги събарям с ръка.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1318
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от d_vitanova »

Една форумна дружка ми забрани да снимам! Рече "Форумът нищо няма да загуби от това!" :lol: :lol: :lol:
И поръча да снима само дъщеря ми...Но тя идва рядко , за това ето моя си снимка на Едена - втори цъфтеж. Без да искам съм му улучила рязането.
По усет ;) Розарка , еййй :lol:

Изображение

Изображение
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от viktoriaivanova »

Първи цвят на Еден, засаден през март тази година, от гол корен, купен от български разсадник Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от greeneyed »

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 5091

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Deleted User 5091 »

greeneyed, прекрасен е Едена ти.
А на какво може да се дължи, че посаден есента Еден, не изкарва до сега нито една пъпка дори?
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

Ами,понякога се препарират така ,поне при мен ,де.В момента имам 2 масадки ,които едва претакат.Под едната беше влезнала къртица.Провери дали няма някакви тунелчета под/около нея и дали си уплътнила добре почвата.Другото-поливки и "отче наш".А,и да не е с затапени клончета?
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от alexalex12 »

mija написа:А на какво може да се дължи, че посаден есента Еден, не изкарва до сега нито една пъпка дори?
Мия, есента на 2014 реших, че много, ама много искам еден :angel2: поръчките бяха приключили. :hmmm: Поръчах един от брит розако. Дойде с восък от което бях много разочарована, но го насадих.
Междувременно бях направила поръчка и от друг български онлайн магазин, с който нямаше комуникация и съответно съм забравила. В един прекрасен момент получавам смс от Еконт за пратка :hmmm:, която се оказа Едена от този магазин. Засаждам и него на 80 см от другия.
Пролетта и двата тръгнаха. Този от Брит розако направи страхотен храст- високи здрави шишове, но нито един цвят! Другия беше педя и половина и цъфтя два пъти! Реших да оставя този от брит розако- другия го подарих.
Тази година изглеждаше така
Изображение

Изображение
Докато не цъфна ми минаваха мисли " Ами ако се окаже, че не е еден" :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”