Водни растения

Публикувай отговор
Аватар
antoanetamirchova
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Юли 24, '12, 14:01
Местоположение: Кюстендил

Re: Водни растения

Мнение от antoanetamirchova »

:tzvetentze: от много места,мойте са от Градина замъка,но и в mmtrbg.com ги имат,и то на добри цени,аз имам бяла,жълта,розова и червена,огледай и зелена пролет,сортови семена,а може и с някоя от поръчките тук. :tzvetoman:
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Хубаво е в НИКа ти да пише откъде си ако това
не те притеснява.Цветарките са много услужливи,
някой който живее в твоя район може да има в повече.
И аз имам 4 цвята от които в повече са ми от бялата и
розовата, мога да ти подаря -ако си от Варна.
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Тоест в аватара.
Аватар
antoanetamirchova
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Юли 24, '12, 14:01
Местоположение: Кюстендил

Re: Водни растения

Мнение от antoanetamirchova »

:ieeee: имам си вече и воден зюмбюл(ейхорния),от прочетеното в нета разбрах ,че е доста трудно за гледане,особено зимата,ама ще се пробвам,лятото в езерото-зимата на топло в аквариума,пък дано да се отгледаме :ieeemyzh: :tzvetentze:
mons1977
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Мар 28, '13, 14:48

Re: Водни растения

Мнение от mons1977 »

Здр.Днес си купих водна лилия от тези мини дето са ,розова.За първи път ще гледам и моля за съвет.Първо саксията ми се видя малка, обикновенна и само отдолу има доста дупки.Лилията е на ПатиоПлант ако някой е взимал сигурно и неговата е била така.В комплекта има пликче с корените,пликче с някаква почва която ми прилича на торф, но може и да не е.Жената в Агросвят ми каза да я посадя в това малко нещо, в тази почва и да я пусна в съда в който ще бъде,също така каза че няма нужда да и слагам друга почва или глина,поне не и тази година,по скоро каза че може би следващата година,но сега няма нужда от нищо повече.Четох че било хубаво да бъде в някакъв панер например който да е мрежест и да не се засаждат корените дълбоко а по скоро на повърхността на субстрата.Искам да я отглеждам в съд към 50 см дълбок,права ли е жената че нищо повече не и трябва или трябва да и сложа нещо допълнително.А какво ще кажете за мястото на което трябва да я сложа,какво обича слънчево ли,или шарена сянка.Проблем ли е ако съда който взема е бял,четох че не трябва само да е прозрачен.
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Надявам се че няма да садиш лилията в това малко пликче.
Цвета на съда в който се сади лилията е от значение когато не желаеш да се откроява.
Гледам 4 цвята /розов,бял,червен и жълт/в малко езерце отдавна.Когато започнах в началото
с една бяла и не вървеше се допитах за съвет от градинари с доказан опит.
Вземаш си кошче с отвори от тези за щипки.Застилаш го с 2 слоя вестник.Напълваш кошчето с
хубава почва и засаждаш лилията като всяко друго цвете като затискаш коренчето с едно камъче
в страни от листенцата и което впоследствие махаш когато растението се закрепи.
Пущаш кошчето на дъното на езерцето където предварително си сложила малко пясък съответно и вода.
Височината на водния стълб трябва да бъде мин.45 см.Можеш да си вземеш кошче с цвят като на лилията
така че когато имаш няколко цвята пролетта да знаеш коя в кое кошче е.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Водни растения

Мнение от Galq 03 »

Давам си дума, че догодина ще им осигуря по-добри условия :oops:

Изображение

Изображение

Изображение
mons1977
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Мар 28, '13, 14:48

Re: Водни растения

Мнение от mons1977 »

Моята лилия нещо не стана.Искараха доста листа на повърхността,даже имаше и пъпка но незнайно защо пъпката не тръгна нагоре към повърхността и вчера видях че е изгнила дръжчицата и, извадих пъпката тя беше останала недоразвита и също беше почнала да загнива.Какво не съм скопосала???
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Може би е на сянка щом има листа а няма цвят.Сипи и малко течна
тор за цъфтящи.
mons1977
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Мар 28, '13, 14:48

Re: Водни растения

Мнение от mons1977 »

На пълно слънце ли ги държите лилиите?Моята е на шарена сянка даже повече слънце и някой път ми се вижда че водата и е много топла.А вадите ли от нейната вода от време на време и доливате ли нова?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”