Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Misheto, лалетата са засадени преди няколко години от поръчка, която правим във форума и Сортови семена. Лалетата са на Fluwel, а сорта е Tulip Pink Impression. Засадени са три опаковки, т.е. тридесет лалета. Сега са повече от шестдесет, никога не са вадени. Садени са на разстояние от 12-15 см между луковиците. Намножиха се равномерно. През пролетта като торим тревата с комбиниран тор, и тази туфа е почерпена. Затова предполагам стана толкова силна.
Дарвиновите лалета и ботаническите, както и лилиевидните в моята градина се множат успешно без вадене. Сега като гледам как изглежда тази снимка по-горе, си мисля че трябва вече да разреждам, но ще мисля още.
misheto
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Апр 8, '24, 20:23
Дал благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2024

Мнение от misheto »

Тутти написа: Апр 8, '24, 22:20 Misheto, лалетата са засадени преди няколко години от поръчка, която правим във форума и Сортови семена. Лалетата са на Fluwel, а сорта е Tulip Pink Impression. Засадени са три опаковки, т.е. тридесет лалета. Сега са повече от шестдесет, никога не са вадени. Садени са на разстояние от 12-15 см между луковиците. Намножиха се равномерно. През пролетта като торим тревата с комбиниран тор, и тази туфа е почерпена. Затова предполагам стана толкова силна.
Дарвиновите лалета и ботаническите, както и лилиевидните в моята градина се множат успешно без вадене. Сега като гледам как изглежда тази снимка по-горе, си мисля че трябва вече да разреждам, но ще мисля още.
Тутти, благодаря за отговора. Кога и къде се организират тези общи поръчки на цвета?
Прекрасни градини имате всички тук. Аз съм начинаеща в градинарстването и само мога да мечтая за градина, като вашите :worship:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

По това време април-май се отваря възможност за есенни луковици. Поръчва се сега, плаща се и се получава наесен, следи темите, ще има нова тема специално за такива поръчки.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Petya_ »

Значи излизам вечер и само вдишвам…времето на глицинията е:

Изображение

Изображение

Изображение

А това е най-голямата досада….постоянно се навира в краката на всички…

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 786
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2354 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от трепетлика »

Petya_ написа: Апр 9, '24, 07:41 Значи излизам вечер и само вдишвам…времето на глицинията е:

Всичко ти е приказно , дори и " досадата " !
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Petya_, прелестна градина, бялата глициния и гредите, каменната пътека, глинените съдове, лалетата, много красиво.
В моята градина е бурно цъфтежно, всеки ден нещо ново виждам. От вчера работи поливната система, доскоро бордюрите ги поливах с маркуча, беше много досадно, честно казано.

Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1468
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 415 пъти
Получил благодарност: 638 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

gevkati написа: Апр 8, '24, 20:49 Ооооо, Ема, и на баирчето му харесва да е градинче! Виж как се е накиприло, обагрило :liubov2:
Нали :ieeee:
Съседите, които помагаха да изсечем джанките, не могат да повярват, че на тоя "чукар" се появи това китно кътче.
ljuboznatelna написа: Апр 8, '24, 21:36 О, Ема, колко много труд! И да го подготвиш, и засадиш, и оплевиш...
Много е хубаво!
Люб, толкова си мила и внимателна винаги, за всеки ще намериш добра дума :tzeluvka:


Petya, градината ти наистина е прекрасна, но с тези малки снимки ме убивате, и ти, и Тутти...и всички, които го правят..
Кой има време да цъка всяка снимка, за да види красотата...
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1178
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от borislava.kirilova »

Туттиии!!! Видях на снимките ти една комбинация, която смятам да засадя тази есен. Лалетата Ballerina и Mariette, ако правилно съм ги разпознала. Моля, сподели при теб какво им е поведението.
Уточнявам, че в моята градина, както при теб лалетата се справят отлично без вадене. И съм изчела къде, каквото имаше за тези 2 сорта конкретно и отзивите бяха превэзходни.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2059 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Сега първо да отговоря на Ема. Напълно си права, мила дружке, но големи снимки не ми разрешава моя тъп “облак”, само понякога го прелъгвам. Когато копирам с линк, става, но рядко, много се измъчвам и аз.
Borislava.kirilova, тези лалета са от по пет луковички, делихме опаковките с Artist преди няколко години. Множат се сериозно, не изчезват. А комбинацията е случайна, но много южняшка се получи и си я харесвам много.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lalel4e »

Ема написа: Апр 8, '24, 17:24 Баирчето, една година разлика :D

2023

Изображение


2024

Изображение
:omgoo:
Леле! И една тревичка няма! Мулчирано ли е, или го плевиш това 'баирче''?
Няколко поста назад беше показала и предишното му състояние:
► Виж съдържание
Удивително!
Сложи ги в "Преди и след за нахъсване на новаците" :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”