Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Grace »

Млякото задължително ли трябва да е обезмаслено?
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз поръчвах черни черешки- домати, явно изпратени били са семената на червено грозде.Внук ги харесва .кисело-сладки черешки. Черен ананас, който опитвах при другите, при мен излезе не с такъв вкус..който не го харесах..
Тези домати:
Японско черно
Ямал
Опалка
Сърцето на Гъливер
Сънголд, Биг (Голям)
още не са узрели, зелени са..
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Grace написа:Млякото задължително ли трябва да е обезмаслено?
Тук в темата на 65-та страница Миша е отговорила на този въпрос.:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 60#p748250

Иначе аз си купувам 1 литър от 0.1%, разделям в чашки или кутийки по 0.2 или 0.4 мл. и частта, която не ми трябва, замразявам в камерата.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 4608 »

Теди, от тези семена ли ся?
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от ivanina »

През юни, при драстичното застудяване и дъждовно време и аз направих две пръскания - едното с 1л. прясно мляко /направо от кравата съседска/ 1с. л. сода бикарбонат и 20 капки йод на 10 л. вода. След 7 дни прясното мляко го заместих с една кофичка кисело мляко ...и така направих второто пръскане. Доматения ми участък, като минех край него направо миришеше на млекарница. :mrgreen:
Спасих ли нещо , :hmmm: ....така и не разбрах. Имам от всичките неприятности по малко. Но се оядох и на вкусни розови домати.
Ръгбито пък направо го хрупам като ябълки, много го харесвам.
Сега , зора ми е да го консервирам максимално бързо щото доста е назряло и започва да се пука от дъжда.
Приятна дейност и с вашия урожай! :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Нешев
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 27, '17, 01:37

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Нешев »

ivanina написа: Спасих ли нещо , :hmmm: ....така и не разбрах. Имам от всичките неприятности по малко. Но се оядох и на вкусни розови домати.
Важното е човек да си мисли, че има ефект, а дали наистина има е друг въпрос.Аз лично не вярвам на такива "рецепти" и трудно някой ще ме убеди, че болести или неприятели който и най-силната химия трудно може да премахне дори невъзможно за някой болести и насекоми, та тези "бабини рецепти" ли ще помогнат.
Най- съвършените и цивилизовани хора са тези, които работят през целия си живот, произвеждат много повече, отколкото биха могли да консумират, и са щастливи от това...
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

alys написа:Теди, от тези семена ли ся?
]
Не, не пише нищо на български, ще събера и ще ти пратя с другите.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от MotacillaAlba »

Нешев написа:
ivanina написа: Спасих ли нещо , :hmmm: ....така и не разбрах. Имам от всичките неприятности по малко. Но се оядох и на вкусни розови домати.
Важното е човек да си мисли, че има ефект, а дали наистина има е друг въпрос.Аз лично не вярвам на такива "рецепти" и трудно някой ще ме убеди, че болести или неприятели който и най-силната химия трудно може да премахне дори невъзможно за някой болести и насекоми, та тези "бабини рецепти" ли ще помогнат.
Ами всеки си вярва в това, което му е помогнало най-много... Тука любителите на твърдата химия непрекъснато сменят препаратите, което значи, че едва ли са имали прекрасни резултати от използването им - иначе щяха да си използват едни и същи. Също така те съобщават за най-много проблеми във форума. Аз с "народната медицина", от няколко години съм на общо 2 рецепти, едни и същи. Логично е да са ми полезни, след като не ги сменям...

ПП. Миналата година последните домати от градината обрах на 06.11 от все още живи доматени растения. Има снимка в доматената тема от 2016-та година. Да го добавим тоя факт към доводите в полза на, както казваш, "рецептите" в кавички.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 779
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 133 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от maranta »

Тази година голяма борба :snif: Ще оцелеят ли, няма ли... И с химия ги спасявах, уплаши ме картофената :shock:
Сега пък - това:
Изображение
Изображение
Изображение
photo upload sites
Не се предавам де, но много време отнема :hmmmmmm:
Deleted User 2919

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Deleted User 2919 »

Борба с картофена мана, фитофтора , поливане с разтвор калиев перманганат и слагане на торф под корена.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”