Да поприказваме за доматите - 2017

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от katina »

Lizi написа: Само доматите на Руми Варна са си супер- едри и вкусни .Много плод.
.
Само похвали чета за това чудо доматите на Руми Варна. Лизи, ще те помоля за някоя семка, та и аз да се хваля догодина :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Миша »

Нешев написа:
mimilisa написа:Кажи сега с какво да пръскаме зарзавата с кратък карантинен период.
Пробвай с Каптан може листно или почвено.Аз лично го вкарвам с капковото като превантивна мярка.
21 дни карантнина!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Lizi »

Няма проблеми за семена. :daaa:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1010
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от хортензия »

Лизи и аз съм впечатлена от Руми-Варна за първа година го отглеждам и ми е фаворит.Вече го опитах ,страхотен ,родовит ,едър,тънка кожица ,месест абе това е домата .Ето го навън първа китка
Изображение
Втора китка и нагоре
Изображение
От Бонония също съм очарована ,но не спирам да се боря с картофена мана и вируси :hmmmmmm: Все скубя по някой корен,днес пак видях болен домат да го скубя ли :hmmm:
Изображение
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от mimilisa »

хортензия написа:Все скубя по някой корен,днес пак видях болен домат да го скубя ли :hmmm:
Изображение
Ха , моята болест. Значи излязох права за епидемията от новата болест. Тази сутрин една жена ми се жалва, направо и се плачеше. Гледа домати за продан и казва, по цели кофи изхвърлям.

Не го скуби , а обери само болните домати и ги изхвърли. Имам растения от които изхвърлих болни домати, нагоре китките се възстановиха след пръскането. Растенията са за препарат, не за мляко и йод. При мен даде положителен резултат Топсин-М, но е с 14 дена карантина. Препаратът трябва да е системен с лекуващо действие.
Чакаме Мишката да благоволи да каже някой препарат с 1-3 дена карантина.
Това горе са 100% акари. Пръска се предимно от долната страна на листата. Пръскала съм с минерално масло, нисоран . Сега съм взела санмайт но още нямам. Казват че пръскането със Сяра ВГ , освен срещу брашнеста мана тровела и акарите и е напълно безвредна таман като за вас.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Мими това не е нова болест! Нова е при вас!
May the Force be with You!
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от mimilisa »

peterstamov написа:Мими това не е нова болест! Нова е при вас!
Явно много ви е ценна информацията , щом не казвате каква е болестта. Страх ви е да не би да ми помогнете? Ама моля ви се, аз досега от вас помощ никаква не съм видяла, ама все тая надежда че ви е еня за останалите градинари, които ще ви нацелят форумчето. Както виждаш добре се справям с чуждите форуми и линкове пускам и снимки.
Мога и да напиша препарати дриза, сигнум, пролектус и флинт макс мога да ти напиша, но не е там въпроса.
Явно щом не ви влиза в джоба ви е бял кахър, че масово реколтата е съсипана.
Ти за какво мислиш пиша и качвам снимки? Нали има едно нещо наречено гугъл търсачка.
Ай не ми се занимава повече с вас. Скопени хора. Поне онзи философ дето ме обиждаше миналата година видя че мога да правя домати и не ми пука от градушките. :hihihi:
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от peterstamov »

Намерила си кой да питаш. Аз до скоро като ме питат с какво пръскаш викам ..... ми с пръскачката!
Това на снимката като болест при мен го имам поне от 3-4 години! Мисля си, че е вирусно и лек нема!
Лек има мъкнене или да не го хванеш.!!!

Кое те кара да обиждаш?
May the Force be with You!
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Teodora76 »

Само да вметна, че и моя фаворит са доматите на Руми, Доматикос доброгледикос. След тях са едни крушовидни, но не са Сърцето на Албена нито Червена круша, семената са италиански, пише Крушовидни, сега нямам възможност, но ще ги снимам да ги покажа.
Аватар
Нешев
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 27, '17, 01:37

Re: Да поприказваме за доматите - 2017

Мнение от Нешев »

хортензия написа:От Бонония също съм очарована ,но не спирам да се боря с картофена мана и вируси :hmmmmmm: Все скубя по някой корен,днес пак видях болен домат да го скубя ли :hmmm:
Изображение
Вижда се, че растението е добре, другия плод по корена също не е засегнат само този сниман в едър план е засегнат от външната страна, а от страна на стеблото е здрав. Ако е така значи не е болест или вирус а е от слънцето забележи, че доматите са пострадали само от външна страна която е огрявана от слънцето.Миналата година изхвърлих половин тон такива домати понеже растенията бяха по млади и не добре облистени, вкарах няколко пъти азотен тор
листата станаха големи и тъмни и закриха плодовете. Тва е спасението или пък да ги засенчиш.
Най- съвършените и цивилизовани хора са тези, които работят през целия си живот, произвеждат много повече, отколкото биха могли да консумират, и са щастливи от това...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”