Ще ви помоля да ми стискате палци

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Shami »

katina написа: Апр 23, '21, 14:25 Не съм писала досега, но ще помоля и аз за подкрепа тук, за стиснати палчета и добра енергия! Синът ми е с пневмония, уж с отрицателен тест, но му казала докторката, че вируса е отишъл надолу и това е ковид. Има суха кашлица и не може да откашля. Лошото е, че колкото и да го успокоявам, че всичко ще мине, паниката и страха надделяват. Прочетох няколко страници назад, че препоръчвате чай от живовляк за отхрачване и Бриониа хомеопатично. Ще му се обадя да ги вземе и дай Боже да минава тая болест :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:

katina ,стискам палчета бързо да минава на момчето :stiskam: :stiskam: :stiskam:
А теб прегръщам силно :gush:
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от katina »

Благодаря ти, Шами :tzeluvka:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31843
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1195 пъти
Получил благодарност: 2968 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Мария Николова »

Кате, кажи на твоето момче, че имаме форумни другарчета, които преболедуваха ковида - цялото семейство - и са живи и здрави.
Кажи му, че трябва да се пребори с паниката и страха. Мозъкът на човека още не е напълно изучен, но той така е устроен, че това, от което най-много се страхуваме, ни се случва. Аз не се страхувам. Мисля, че маските са шменти капели :lol: и не слагам маска, макар в джоба на всяка дреха да имам по една дежурна. Требваше десет пъти до сега да се заразя и като стара баба, да ме отнесе - според статистиката. И статистиката опровергах. :lol:
Накрая може да се окаже, че младежът има по-тежка пневмония. И лекарките грешат понякога.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 60 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от scleri »

Кати, първо успокой сина че Ковид не е смъртна присъда както излиза от това което ни внушава телевизията.
Тая вихрушка мина и през нашата къща. За съжаление отнесе баща ми. Той точно днес щеше да стане на осемдесет и девет. Всички останали обаче оцеляхме. Някои, хептен темерути като мен, дори го изкарахме безсимтомно. Брат ми, снахата, и цялата тяхна компания, общо четиринайсет човека го преболедуваха без проблем. От четиринайсет човека само на двама се наложи да влезнат в болница, и след десетина дена ги изписаха. Ама аз се отплеснах. Исках само да кажа че кашлицата съвсем не е основния признак за Ковид. За съжаление понякога теста наистина може да е отрицателен. Втория, или дори чак третия излиза положителен. Основния признак за който трябва да следи е задуха. Иначе температура, отпадналост ще има. Да. Гадни са, но се преживяват. Най-добре ще е да си купи един оксиметър / струва трийсетина лева, има го вече във всяка аптека /. С негова помощ да си следи сатурацията / насищането на кръвта с кислород/. При здрав човек тя е около 98 процента. Ако падне под деветдесет работата вече е за болница. И не на последно място. Да си пие лекарствата които му е предписала лекарката, и ако усети че нещата се влошават да потърси отново помощ без колебание. Да не изчаква с надеждата че утре ще му е по-добре.
Моите близки лежаха в Хигия / бившата военна болница/. Много са доволни и от грижите, и от цялостното отношение на персонала. Ако се наложи да отива там. В Окръжна болница отделенията са големи, и когато се препълнят логично вниманието което получават пациентите е по-малко.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от katina »

Мери, :tzeluvka: да си жива и здрава :liubov: Казвам му, че много хора са го изкарали и са живи и здрави. Той го знае това и негови колеги и приятели са минали по тоя път и с тях се е свързал за мнения и съвети, но тъй като е преболедувал преди години вирусна бронхопневмония (лежа в болница) и се пазеше много стриктно, сега се ядосва и панира от къде му дойде на главата.
Склери, благодаря ти много за съветите! Не е в Хасково сина ми, в София живее, в болница Царица Йоана е ходил на преглед, има и такъв оксиметър, мери си кислорода, нормално е засега, дай Боже така да е, да има подобрение и да се излекува от изписаните лекарства. Казах му за живовляка, купи го и вече го запарва.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4520
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2592 пъти
Получил благодарност: 1233 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Polin »

Katina, силно :stiskam: :stiskam: :stiskam: палчета синът ти да се възстанови бързо и безпроблемно !!!
:gush: :gush: :gush:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4409
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2350 пъти
Получил благодарност: 741 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Emilly1212 »

Кати, :liubov: стиснати палчета и от мен, знам, че синът ти ще се справи! Да вярва и да си повтаря, че е добре, че с всеки изминал ден ще е по-добре и да не се страхува! Да си следи състоянието и да пие лекарствата и билките! Всичко ще отмине! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 377 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Di_Va »

Катина, ще се пребори синът ти, бъди сигурна! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2060 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от Тутти »

Около мен много болни от ковид имаше и има. Ние, цялата фамилия, включително сватовете профилактично взимаме ивермектин. Никой не се разболя досега. Да пази Бог...
На всички близки и приятели, които бяха болни сме давали този съвет да взимат ивермектин, и в рамките на 24 часа рязко настъпваше подобрение. Дори моя бивша колежка го взе за разни оплаквания след преболедуване. Веднага отшумяха. Ивермектина е доказан при профилактика и лечение на ковид.
Ние си взимаме холандски за животни, от ветеринар, веществото е същото, чисто е производството му. Има и човешки ивермектин, съдържанието е абсолютно същото, цената е различна. Но не е важно това. Ефикасно е лечението. И бързо, без остатъци и оплаквания след това.
Ковид не е страшен, страхът е този, който вреди.
Катина, стискам палци и желая бързо оздравяване и спокойствие във вашето семейство.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Ще ви помоля да ми стискате палци

Мнение от katina »

Ей, Хора разплакахте ме :gush: :liubov2: Толкова сте мили всички! Бъдете живи и здрави :liubov2: Вярвам, че много скоро ще има подобрение след толкова искрена позитивна енергия :stiskam: :stiskam:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”