Ароматът на розата

Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от Еличка »

Предлагам тук да пишем и за леки разочарования. Веднага давам за пример Pilgrim. Сложих си я до площадката, защото пишеше, че има приятен аромат. Амиииииии, ако не стана да си завра носа в нея, нищо. Не съм доволна. Първата, с която започнах поста - Coral down е на 10 метра, но я усещам, като ловджийско куче заек. Люб, ти я имаш също. Можеш ли да определиш на какво мирише? Странна е.
Тутти, толкова хубаво разказваш! През екрана се пренасям в двора ти.

И да, ароматът на цветята е различен по време на слънце, дъжд, сутрин, вечер...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8571
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 950 пъти
Получил благодарност: 723 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от Shami »

Аз одобрявам и немиришещите рози ,прекалено силния аромат ме дразни,пуста алергия,интересното е ,че не ги усещам толкова ,докато зълва ми много се жалва,че и миришат и само се тюхка,като минавала край тях.Не съм си поставяла за цел да ги изследвам за миризма,пак поради горната причина,но ще опитам,досега само Александрин ми е ухаела доста силно.Ръководех се и от мнението на приятелка,тя докато ги разглеждаше помириса всяка една от тях.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от ljuboznatelna »

Еличка написа: Юни 9, '19, 14:17 Първата, с която започнах поста - Coral down е на 10 метра, но я усещам, като ловджийско куче заек. Люб, ти я имаш също. Можеш ли да определиш на какво мирише? Странна е.
Моята е на арката, и понеже е слабичка, онази миришещата с клонаците от горната публикация, я е превзела, и цъфти много слабо. Изглежда не съм я усетила, а и в момента няма какво да подуша. При първа възможност ще дам отчет! Нея я харесвам заради формата на цвета.
Изображение
Я виж, тя не е купувана с име, да не би аз да си въобразявам , че е Корал Даун?
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от Еличка »

ljuboznatelna написа: Юни 9, '19, 19:22
Еличка написа: Юни 9, '19, 14:17 Първата, с която започнах поста - Coral down е на 10 метра, но я усещам, като ловджийско куче заек. Люб, ти я имаш също. Можеш ли да определиш на какво мирише? Странна е.
Моята е на арката, и понеже е слабичка, онази миришещата с клонаците от горната публикация, я е превзела, и цъфти много слабо. Изглежда не съм я усетила, а и в момента няма какво да подуша. При първа възможност ще дам отчет! Нея я харесвам заради формата на цвета.
Изображение
Я виж, тя не е купувана с име, да не би аз да си въобразявам , че е Корал Даун?
И моята не е купувана "с име" и паспорт . Твоята беше разпозната тук от Дал, красива ни е. Моля, дай отчет за аромата! ❤️
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от ljuboznatelna »

Има един цъфнал цвят. Докопах се до него. Ухае мнооого слабо.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 970 пъти
Получил благодарност: 1902 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от Гео, граф »

Най-ароматната ми роза. Калико я разпозна като Оклахома, купувана от ХоумМакс, една от първите ми рози. По принцип не харесвам червени, но тази е с размер две шепи и ухае упоително, прави мощни единични шишове с по един цвят на всеки. Вади малко на брой цветове, затова пък заковават погледа. И носа :nod: ! Не мога да определя аромата, но е фамозен :sstar: :sstar: :sstar: !

Изображение

Другата великолепно ухаеща е старинен гюл, от резник, затова не знам името, Албенка е снимала идентичен, Тути също е показала подобен, но нейния е катерач. Снимката е отпреди три години, не ми е цъфтяла оттогава - как я затапвам, не ме питайте :oops: . Освен това се маносва задължително :sdoh: . Нямам нито една друга роза, която да се маносва, защото при мен е доста проветриво (и сухо).

Изображение

Yves Piaget освен че има фин аромат, е и едра, плътна, здрава роза, но за съжаление никак не мога да я снимам (то не че въобще мога да снимам де :eeeh: )

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от ljuboznatelna »

Докато си чистех прецъфтелите цветове на един чаен хибрид, го помирисах, защото знам, че е много ароматен. Да ама не беше. Затова отидох пак да се пробвам с Корал Даун, оято беше отворила още две пъпки. Този път ухаеше. Е, не да я усетя от разстояние, но изглежда си има време, когато ухаят по-силно.

Най-уханното ми цвете е жасмина, сега цъфти, и се размирисва нощем. Направо на талази. И цялата градина ухае.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1189 пъти
Получил благодарност: 2941 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от Мария Николова »

Повечето цветя най-силно излъчват аромат по обед, розите също. Ароматът на повечето жълти рози напомня на плодове, а някои определено на кайсия. :mrgreen:
Само никотианата прави изключение - тя ухае най-интензивно вечер, заради което майка ми я наричаше Нощна красота". :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1223
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 419 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ароматът на розата

Мнение от lilaby »

На мен ми се струва, че розите ухаят най-силно докато увяхват... :D Отпуска се тъканта на листата и маслата се изпаряват.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”