Умерени ли сте в своята градина ?

Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от rumivarna »

То на снимка винаги изглежда по-добре от колкото е в действителност. Жив хаос си е в сравнение с това което би трябвало, но повече ще се старая когато се пенсионирам :lol: А ти виж за твоята градинка идеи от други подобни. Например Пламъче има твоят градински обем. Но най-добре си я направи така както ти би искала да я виждаш! Гледай да сложиш китки които да имат багри през всички сезони- хеухери, хости са много благодатни в това отношение. Ехинацеите също. Между многогодишните ще слагаш едногодишни и луковични и така. Може би ще ти се наложи да се разделиш с някои от старите растения по твоя преценка. Пък винаги може да се коригира. Смяната на едногодишните всеки сезон дава големи възможности за разнообразие и експериментиране. :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Ще погледна Руми, благодаря ти ! И да се похваля две седмици не съм ходила за китки :D (въпреки, че вчера поръчах малко от тук :oops: )
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 41 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от venetka70 »

До скоро си мислех, че съм умерен / клонящ към сухар / и много добре обмислящ нещата човек.
Е да, ама не. Явно това не се отнася за градината- откакто съм се сдобила с някакви си 220-230 квадрата градина съм като луда за връзване.
Изкупих невероятно количество дървета, храсти и цветя. Мъжът ми само въздиша и пита, а това где сега ще го слагаме.
Хубавото е, че при мен има лесен отговор- като не ни хареса при нас ще го посадя при мама- там поне са вече 2 декара свободно място.
И така, поръчка след поръчка продължавам да се включвам и до днес.
Започнахме градината с проект от ландшафтен архитект / получихме проекта заедно с другата документация по строежа на къщата - явно като бонус от фирмата/. Елате да видите дали след по-малко от година е останало нещо от проекта. Само линиите на проекта като идея за озеленяване са запазени. Всичко друго е модифицирано и допълнено поне десетократно.
Има и още нещо при мен- всяка китка, която слагам в градината ми е много мила и си има своя история. Тази от мама, другата- от леля, третата- крепила съм я часове наред в колата от Гърция до тук.
По тази причина казвам, че градината си има история и аз си я обичам тази история. Може да не отговаря на разни писани и неписани правила за съчетаване, но нали на нас ни е комфортно в нея.
Та затова съм на мение, че за градината важно е усещането, което дава на хората, които я ползват.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15972
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 1916 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Гео, граф »

:lol: :lol: :lol: ... Нема-нема, па току някой се извика (обикновено извън градинарския сезон) - Прости ми, боже, за поръчките или Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?, или пък Какво ще местим тази година и започва едно посипване на главите с пепел, едни самообвинения и самооправдания, едни смехории :sgiggle: .

Хора, не разбрахте ли, че това е вид зависимост, т.е. болестно състояние. Но пък колко е хубаво, а :angelche:!

Аз вече съм претръпнала - подарени, купени, поръчани растения садя както преценявам, че ще е красиво (за момента), после се започва едно местене, докато ми дойде сЪрце на мЕсто или докато не уморя растението. Запитали ли сте се как би изглеждала една веднъж направена и повече непипната градина?!? Пълна скука според мен :hihihi: ! Не я ли разместваш, раздвижваш, променяш, тя ще се превърне в еднообразие за очите. Е, не говоря за дървета и големи храсти, разбира се, а за групи и кътчета, които могат да се преработват и обновяват. Винаги има местенце, което ни боде в очите и искаме да го променим, но това е неизбежно :nod: . Просто местим :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
лалесъм

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от лалесъм »

rumivarna написа:Ето и от моя хаос малко примери :D

Изображение
Руми, извинявай, ама не се стърпях - какво прави бялата роза до арката, освен да пречи да се минава през нея :shock:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от rumivarna »

лалесъм написа: Руми, извинявай, ама не се стърпях - какво прави бялата роза до арката, освен да пречи да се минава през нея :shock:
Лаленце, бялата роза не е това което е :lol: Това са цветовете на картопа който е на поне 4 метра по-назад от розата. А самата роза е розова, шведската кралица и е зад арката. Не пречи изобщо защото самата арка е достатъчно широка и през нея се минава спокойно както с косачка, така и със строителна количка, а също и без нищо :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от лалесъм »

rumivarna написа:
лалесъм написа: Руми, извинявай, ама не се стърпях - какво прави бялата роза до арката, освен да пречи да се минава през нея :shock:
Лаленце, бялата роза не е това което е :lol: Това са цветовете на картопа който е на поне 4 метра по-назад от розата. А самата роза е розова, шведската кралица и е зад арката. Не пречи изобщо защото самата арка е достатъчно широка и през нея се минава спокойно както с косачка, така и със строителна количка, а също и без нищо :lol:
Axaa, значи арката е била прекомерно широка :lol: Тя беше по румънски проект ако помня правилно :dovolen: И как си подбрала най-стройната роза за под арката :daaa:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от elmaz »

Аз пък искам всичко. :oops:
Затова уж мисля, като купувам, а после разхождам растенията из целия двор. Ама ми е кеф :ieeee:
Иначе само мъжете тук имат план и го следват неотклонно, но то така не е интересно.
Няма го вълнението, мисленето, трепета.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Няма ги и болките в кръста и коленете от непрестанно то местене :lol: :daaa:
Факт е, че супер подредените градини са малко скучни, но и претрупаните не са приятна гледка. Дали тази златна среда може да се постигне с "трениране" и някаква вътрешна спирачка да не си тръгнем с половината магазин за цветя :lol: . Защото решението е просто повече място, но както каза Руми тогава трябва да се заровиме в градината и да не излизаме от там, а с това ще се загуби удоволствието :snif:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Deleted User 5091

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Deleted User 5091 »

Като си погледна поръчките като видово разнообразие се успокоявам, че правя опитно поле-не се знае кое как ще върви при мен в планината т.е. това е само старта, следващата година е за поръчка на количества само от тези, които са се оказали пригодни към моите условия. Научен подход- :lol:
За да стана умерена в бъдеще ще трябва да си изясня поне кои групи растения и цветове не харесвам-така ще намаля драстично евентуалния хаос.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”