Любовта -меч в ръката, или камък на шия

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от Мария Николова »

Всеки от двама таи надеждата да промени другия и да го направи такъв, за какъвто си е мечтал, докато е бил най-бурно влюбен. Когато се откажат да променят другия, тогава наистина приемат другия такъв, какъвто е. Влюбването е свършило и започва любовта.
Лошия вариант е, когато или единият не може да приеме такъв, какъвто е другия, или и двамата...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от Fado »

DOBI написа:
zmei4o написа:най добре е да имаш с кой да си приказваш и да изкараш един приятен живот :dovolen:
Имаш право............
Абе... важното е лафче да става и купонът да тече. :ieeee:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от dora »

Любовта - тя е всичко ,което съм искала и имам.
Тя ми е меч в ръката , когато пристъпвам напред и се справям някак си с този живот .Тя ми е щит , тя ми е надеждата и вярата.
Любовта е онзи камък на шията ,който аз нося от години и може да ви се сторя малко прегърбена ;) .
Да тежът ми понякога тревогите,които са спътници на любовта , но много скоро ми се случи нещо ,което отново ми показа ,че само тя - любовта си е струвала.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от bouquet »

Аз не уважавам и двата типа хора.Тези, които ползват любовта за меч т.е.тормозят дали от ревност, дали от комплекси. Не уважавам и тези хора, които смятат, че щом обичат, значи другият им е длъжен. Най-добре е любовта да е свобода, ама се видя хипитата до къде го докараха ;)
Търся добри хора
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от dora »

Аз пък това за ,,меча,, го разбрах ,като ,,любовта ,като сила,, :hmmm:ама какво ви разбирам аз. :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от lila »

bouquet написа:Най-добре е любовта да е свобода, ама се видя хипитата до къде го докараха ;)
Свободата е малко неразбрано понятие за българина. По-отръки му иде да го обърне на слободия :nod:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от bouquet »

Затова сме различни, за да предлагаме различен поглед на ситуациите. Аз меч го схващам като сила и власт, която ми дава любовта към мен. Т.Е. щом ме обичаш, значи си в подчинена позиция, влязла съм ти под кожата, а меча е в моите ръце и .....аз коля и беся. Не уважавам такова мислене, както казах вече
П.С. Лила ме разбра :daaa:
Търся добри хора
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от dora »

bouquet написа: П.С. Лила ме разбра :daaa:
А мен дали? :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от Satori »

dal написа: А жените плащали със секс, за да получат любов.
Съгласни ли сте с това твърдение?
Да, съгласна съм. Въпрос към моя позната, защо си съдира г. да слугува на "любимия," да си дава последния лев вместо за някоя дрешка или за сина си, за да накупи продукти и алкохол за софрата, защо се подлага постоянно на мъчителни диети и подмладяващи процедури без нужда. Тя постоянно е депресирана от живота си и от връзката си и я къса по веднъж месечно. Същият този левент си има жена и деца, много обича да яде вкусните й манджи, да се къпе у тях, да реве на рамото й и да й обещава, че един ден ще бъдат заедно. Та на въпроса ми "Защо?" тя ми отговаря: "Ами защото искам да ме обича и не искам да съм сама." /Забележете - не казва, "защото съм луда по него"/. Е, как пък досега не съм видяла мъж да прави същото?!

Допълнение - използването на любовта за получаване на секс наистина е по-скоро мъжко поведение, ама познавам и жени, които го правят. Но те са от типа "мъж в семейството - или във връзката, който е от женски пол."
Последно промяна от Satori на Фев 1, '10, 10:15, променено общо 1 път.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Любовта -меч в ръката, или камък на шия

Мнение от ravik »

bouquet написа:... ама се видя хипитата до къде го докараха ;)
Скоро търсих снимки от Гоа и намерих едни, ама от 60-те и 70-те - не ми изглежда лошо на мен. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”