Клематиси 2014

Публикувай отговор
Аватар
Gergan
Виенско кафе
Мнения: 360
Регистриран на: Ное 5, '12, 20:32
Местоположение: Svilengrad

Re: Клематиси 2014

Мнение от Gergan »

Моите 2 бр. Констанс от есеннната поръчка от Братаница,при различно изложение, - единият разтвори комбанки,а на другият все още са пъпки,но снимките са тел на ММ и забравих да ги кача, ще го направя още довечера...
Lois

Re: Клематиси 2014

Мнение от Lois »

Хора, ама много сте напред! :shock:
При мен старите са разлистени, единият особено доста е дръпнал, но няма и помен от пъпки още
Изображение
А новите от есента, най- напред е Bella, с по две-три двойки листа, другите два съвсем мъничко зелено, колкото да се види, че са живи.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Клематиси 2014

Мнение от kim »

Клематисите монтана на снопчета ли цъфтят? Имам един, който с помощта на момичетата тук :tzvetentze: , определихме като монтана и сега ще цъфти за пръв път.Пъпките са дребни и излизат от пазвите на снопчета.
Изображение
И още един въпрос.Кардинала нали е трета група? Трябва ли да има пъпки още от сега, или просто няма да излезе Кардинал-а?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
denitsavm

Re: Клематиси 2014

Мнение от denitsavm »

Ким, монтаните изглеждат така, да :nod: Аз не ги различавам от макропеталите много много... докато не цъфнат :dovolen:

Кой Кардинал, Руж ли? Той си е летен клематис, но ако не си го рязала ниско, нищо чудно и да цъфне рано, но надали чак от първите :hmmm: :hmmm:

При мен по правило първи цъфтят макропеталите и монтаната, после Гърнеси Крем и Омоширо, почти веднага след него :dovolen: Но е още много рано за клематисите. Едва се виждат на макропеталата пъпките
denitsavm

Re: Клематиси 2014

Мнение от denitsavm »

Ким, монтаните изглеждат така, да :nod: Аз не ги различавам от макропеталите много много... докато не цъфнат :dovolen:

Кой Кардинал, Руж ли? Той си е летен клематис, но ако не си го рязала ниско, нищо чудно и да цъфне рано, но надали чак от първите :hmmm: :hmmm:

При мен по правило първи цъфтят макропеталите и монтаната, после Гърнеси Крем и Омоширо, почти веднага след него :dovolen: Но е още много рано за клематисите. Едва се виждат на макропеталата пъпките
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Клематиси 2014

Мнение от kim »

Дени, Руж-а да :nod: От Братаница.Не го орязах, защото той не е по-висок от 40 см. в момента.Разклонен е добре и с големи пъпки. :hmmm:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
denitsavm

Re: Клематиси 2014

Мнение от denitsavm »

Ами :hmmm: ще го видим като цъфне, въпреки че аз на снимка трудно бих го различила и него от други с подобен цвят :hmmm: Моя винаги си цъфти насред лято, но пък е/беше/ на сянка. А при теб са толкова по-развити растенията от моите, че направо ми е трудно да повярвам :shock:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2014

Мнение от Виола »

И моя Руж кардинал цъфти посред лято, той не е от ранните. :nod:
Аватар
Gergan
Виенско кафе
Мнения: 360
Регистриран на: Ное 5, '12, 20:32
Местоположение: Svilengrad

Re: Клематиси 2014

Мнение от Gergan »

Клематис Констанс,първият,който е на по-слънчевото място.Вторият е на по-сенчесто,има по-малко пъпки и все още не се бяха отворили през уикенда.Не го снимах.
Изображение
Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Клематиси 2014

Мнение от pipike »

Gergan прекрасен е!
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”