Големи бели червей

Модератор: Миша

Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Re: Големи бели червей

Мнение от filiz »

Имах същия случай миналата година,нищо не помогна докато не смених почвата...и какво да видя,вътре в корените имаше повече ларви от колкото в пръстта.Затова почисти корените на растението.
Lois

Re: Големи бели червей

Мнение от Lois »

аз днес открих три такива, в една от саксиите с мушкато, докато ги пресаждах.
утрепах ги на място, но кажете какво е, и какво става във следващата си фаза?
Изображение
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Големи бели червей

Мнение от avocett »

Според мен са ларви на попови прасета - виж снимки тук.
Накратко - за трепане са :). Търсих снимки на английски, че обикновено излизат повече, и направо щях да падна, като прочетох, че във Великобритания поповото прасе е защитен вид, от 2000 година насам наблюдаван само 4-5 пъти, а на места има програми за спасяването или завръщането на колониите му. То аз хубаво уча за еколог, ама тук не мога да не сдържа да кажа, че тея хора акъл нямат, тамън се отървали и се засилили пак да си го развъждат...

Като малка най-любимото ми нещо е било да късам главите на поповите прасета, бих казала, че това беше първият ми личен бизнес :mrgreen: . А сега ги ловя и ги пускам в съседните дворове, израстнала съм от детската си бруталност :)).
Lois

Re: Големи бели червей

Мнение от Lois »

мамкаму! и какво търси поповото прасе в саксията с мушкато???
като малка си спомням да съм виждала попово прасе, ама баба ми, светла й памет, имаше една мотичка-злобарка, и с нея директно през кръста ги сецваше :nod:
а по отношение на израстването, и аз хвърлям охлювите през дувара на улицата, ама подозирам, че пак се изкатерват у нас!!!!
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Големи бели червей

Мнение от avocett »

Охлювите се връщат със сигурност - четох за 20-годишно проучване с маркиране на охлюви и пускането им все по-далече и по-далече, до километър и половина се връщат там, откъдето са тръгнали. Инатлии.
Иначе за поповите прасета сигурно просто са си търсели топло място за презимуване.
Lois

Re: Големи бели червей

Мнение от Lois »

Мда, знаех си аз :)
Мерси за отговора за прасето, сега поне ще съм с чиста съвест че ги утрепах (добре, че не сме в англия хаххах)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: Големи бели червей

Мнение от nadin »

Те в Англия и сляпо куче си нямат май. Да вземем да им внесем малко ;)
Аватар
4ep4e
Kъсо кафе
Мнения: 57
Регистриран на: Апр 12, '10, 09:20
Местоположение: на юг

Re: Големи бели червей

Мнение от 4ep4e »

Това са ларви на майски бръмбар.Нанасят поражение на растенията, така че трябва да се изтребват.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Големи бели червей

Мнение от d_vitanova »

Компостерът ми е пълен с такива ларви :snif: Как да ги изтребя? И кога ще се излюпят бръмбарите?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: Големи бели червей

Мнение от nadin »

d_vitanova написа:Компостерът ми е пълен с такива ларви :snif: Как да ги изтребя? И кога ще се излюпят бръмбарите?
Ами май месец нали затова са майски, само дето тази година може и да подранят. Пресей с едро сито и ги дай на някой рибар :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”