Една градина в Хисар

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Една градина в Хисар

Мнение от Lizi »

Къщата е орентирана изток-запад.Входът е на запад.
Къщата първоначално беше обявена за продан.Постепенно обяче се отказах от идеята да я продаваме.Ние живеем в друга къща в друг квартал.Това е с тенденция може би след време да се превърне в къща за гости .Но това е в переспектива.Тук за съжаление няма мръсна канализация все още,но до две години ще има.Проекта е подписан и ще стартира до есента.И понеже не живее никой, мислех да започна с поливната система.
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Една градина в Хисар

Мнение от desiyoto »

Честито Лизи, супер терен и къща,която има потенциал. Аз виждам тераси и пътечки и рози,рози,рози :D От към улицата виждам стена от падащи розови облаци :potekoha: Но въпросът е какво виждаш ти :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15972
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 1916 пъти

Re: Една градина в Хисар

Мнение от Гео, граф »

Е тука ще се наблюдава плътно сгъстяване на цветарски потенциал, просто въздуха трепти от него. Ама и местенцето е един път - само да се вихри човек :nod: ... Лизи, чудно ще стане :syes:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Една градина в Хисар

Мнение от dal »

ако на мен ми дадат сега такова място , ще наема Елиза за проектант :shock: :liubov2:
ще ми раздели местото на бялаекрю- розоволилава -червена- синя -оранжевожълта градина- ше си направя външен навес и едно по едно за две три години ще го направя кукла ...
докато ме парцелират цветово на хартия ще си определя местата за хризантемите-ти имаш стотици
обаче откъм пътя как ще аранжираш стълбите и изобщо гледката да скрие тези стени -си е дело тонкое и тук вече ще търся идеи от форума
Ще поканя кунди да ми помогне с акъл за клематисите /тя някак съчетава с хризантеми ;
ще се консултирам със станислава и люб за храсти и некое иглолистно

абе до наесен ще съм се очертала като скица на место !
:daaa: :tzvetentze: ще стане -но важно е да знаеш ти лище го ползваш със семейството , или ще е къща за гости-тогава друго трябва да е
dal

Re: Една градина в Хисар

Мнение от dal »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
малко стълбички
довечера ще потърся и разни комбинации и цветни решения
за жалост ще са такива които мен са ме с нещо впечатлили , а трябва да харесват на Лизи :tzvetentze:
denitsavm

Re: Една градина в Хисар

Мнение от denitsavm »

Лизи, аз си знам, че и без нас ще се справиш :tzvetentze: , но все пак, ще си позволя да ти дам гледна точка - предполагам, че ще има ремонти по къщата, както и по подпорната стена откъм улицата, така че те съветвам тези места, поне на метър и половина около къщата и за предния двор да не ги пипаш като начало, докато не се разберете кое, кога и как ще се ремонтира, ако ще е след години - смело може да действаш и там :dovolen: . Бих използвала навеса отзад за летен хол, барбекю, бира-скара или кафе... и бих почнала озеленяването именно от гледната точка на навеса, около него, другият ъгъл в задния двор с някои любими храсти или рози и т.н. крачка по крачка погледнато от там :dovolen:
roselover

Re: Една градина в Хисар

Мнение от roselover »

Честита ти придобивка! :tzvetentze: Като ти разгледах вълшебното местенце с "много потенциал", ми се видяха няколко видения :lol: .
Първо, да си избиеш заден вход на гърба на къщата и да си направиш там веранда.
Второ, от дясно на къщата, до колкото разбирам е север - си представям източен тип градинка с рододендрони, ацери, камъчета и т.н., като в дъното завършва с магнолия Соланж. От ляво си представям жив плет откъм съседите от лавровишни, пред тях рози, колкото си щеш, а в края на реда, преди навеса една магнолия грандифлора. От другата страна на навеса едно-две едрогабаритни иглолистни, ама като поокастриш лееееко орехите :mrgreen:, пред тях магнолия Стелата, пред нея и в страни пак разни шаренийки, разбирай кремове, рози , салвии, и разни други храстчета и тревисти компании , като постепено стигат до Соланжа. На самия навес една красива катерачка, или глициния, която да му върви и под козирката, та чак до иглолистните. А възможно ли е глициния и катерачка една до друга :hmmm: , глицинията да си върви отгоре под покрива, пък катерачката да запълва паното на стената, която се вижда от улицата? Тук спецовете да кажат, аз нямам такава комбинация. Отделно пет-шест клематиса , разхвърляни пред навеса, пред входа и където ти попадне :mrgreen:
От двете страни на входните стълби си представям цветни петна като на преден план са ароматни ниски карамфили, по-нататък лавандула, розмарин, задължително божури, явно добре се развиват там, ириси, лалета, айде по краищата и по една роза за разкош :angelche: . Иска ми се да видя и някакви пълзящи надолу растения по бетонената ограда отвън, пък и да цъфтят :hmmm: . Другия вариант, ама трудно се опазват, да засадиш катерещи от вън, като измъкнеш няколко плочки от тротоара :daaa:

Абе малко какафония, ама шарено и ароматно :daaa:
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Една градина в Хисар

Мнение от Lizi »

Браво! Хубави идеи. :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7412
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Една градина в Хисар

Мнение от ljuboznatelna »

denitsavm написа:Лизи, аз си знам, че и без нас ще се справиш :tzvetentze: , но все пак, ще си позволя да ти дам гледна точка - предполагам, че ще има ремонти по къщата, както и по подпорната стена откъм улицата, така че те съветвам тези места, поне на метър и половина около къщата и за предния двор да не ги пипаш като начало, докато не се разберете кое, кога и как ще се ремонтира, ако ще е след години - смело може да действаш и там :dovolen: . Бих използвала навеса отзад за летен хол, барбекю, бира-скара или кафе... и бих почнала озеленяването именно от гледната точка на навеса, около него, другият ъгъл в задния двор с някои любими храсти или рози и т.н. крачка по крачка погледнато от там :dovolen:
:daaa:
И аз бих направила така.
Ако имаш арка от двете страни на стълбището ще се чувстваш като принцеса, изкачваща дворцовата кула :)
Не бързай с поливната, докато не си наясно кое къде ще садиш, после се мисли и кое как ще го полива. Това не пречи да се бие сонда (ако няма) и да се купи помпата .
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Една градина в Хисар

Мнение от Lizi »

Малко преди Богородица започнахме ремонтите по къщата. Първо изхвърлихме всички мебели и боклуци от къщата. После бутнахме покрива. Направихме нов покрив.Смених дограмата. Сложихме улуци и нови комини.. Измазахме с груба мазилка кривите стени. Поръчала съм блендирана врата.
Ето как изглежда в момента след месец ходене по мъките с майстори и доставчици на строителни материали:
Изображение
Очаква ни и голямо чистене:
Изображение
Изображение
пръскане на гадния бъзунек:
Изображение
И после мисля да насипя хубава почва и да започна да садя. Като за начало съм поръчала две рози Elfe и Sebastian Kneipp.Дайте идея къде да ги посадя?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”