От семка до цвят - Главный Калибр

Публикувай отговор
denitsavm

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от denitsavm »

:shock: Браво, младежо :sbow:

Чакам продължение :angel2:
Аватар
svetik
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Дек 2, '09, 10:59
Местоположение: гр.София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от svetik »

Атанасе, на мене ми се виждат някои с някакъв кафеникав оттенък. Загниват ли или просто такъв цвят листенца? То не може да няма загуби, но ти имаш достатъчно и тези ще ти стигнат! Пожелавам - усилията ти да бъдат ненапразни и всички ние да се радваме на нещо интересно! ;) :stiskam:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

libra написа:Браво на теб!Ти направо си станал един селекционер!Пожелавам да излезнат интересни сортове!
Ти пък, просто посях семена, които дори не са мое производство. :mrgreen: Има още бая вода да изтече докато стана селекционер. :nod:
Но е чудесно като за старт. :nod: И аз се надявам да нацъфтят разни красоти. :liubov2:
svetik написа:Атанасе, на мене ми се виждат някои с някакъв кафеникав оттенък. Загниват ли или просто такъв цвят листенца? То не може да няма загуби, но ти имаш достатъчно и тези ще ти стигнат! Пожелавам - усилията ти да бъдат ненапразни и всички ние да се радваме на нещо интересно! ;) :stiskam:
Така е, правилно си забелязала. Не е гниене, до сега нямам жертви или поне не съм видял да имам (няма и да видя ако продължавам да си сея толкова некадърно семената), но ги разрушках да прегледам и не видях . По едно време им хрумна да образуват розов пигмент, за това ти се виждат кафяви. :nod: Не мога да направя снимка, от която да се вижда хубаво, за това не съм ги показвал отделно. :hmmmmmm:
Това са първите 16, които пикирах
Изображение
Много са ми смешни как са си вдигнали байрячетата и ги използват за слънчеви колектори :mrgreen:
И следващите листа започват да излизат
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 971 пъти
Получил благодарност: 1905 пъти

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от Гео, граф »

Ботан, историята на твоите семена е като фото-роман :nod: ... Много красиви са, снимани на макро :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
axta
Виенско кафе
Мнения: 301
Регистриран на: Дек 15, '09, 22:40
Местоположение: София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от axta »

Страхотно!....И без жертви до тук...Поздравления!
Ако бях аз -всичко да съм уморила.....хич не ми се оттават тези семена.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

М, странно, доста са якички, даже трипси ги лазеха по едно време. :hmmm:
Аватар
svetik
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Дек 2, '09, 10:59
Местоположение: гр.София

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от svetik »

botan написа:
libra написа: По едно време им хрумна да образуват розов пигмент, за това ти се виждат кафяви. :nod:...
Аз имам две растения на Главный Калибр и те са с различни листа - едните са къдрави, другите не. Розовото присъства и на двете растения отдолу, но не на всички листа, а отгоре само на къдравелката.
Изображение

Изображение

Изображение
mama_li

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от mama_li »

Явно това е сорт, който обича да спортува. От 1 листо от Светик излязоха няколко бебета, но с различни по форма листа. Очаквах да цъфнат различно и бях права. Две от растенията са с къдрави листа и май цъфтяха по сорта. Сега е цъфнало третото растение, което като разцветка няма нищо общо :shock: . Не съм го снимала още. Всеки момент очаквам пак да отвори цвят едно от първите растения и ще снимам двата цвята заедно да ви ги покажа.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от botan »

Днес пикирах още 15 бебета като общо стават 41 пикираните, а на тези в чашката продължава да не им се вижда края... :sdrunk:
Някъде бях чел че им се махат семеделите да растът по-бързо, но ме е срах да го направя. :hmmmmmm:
denitsavm

Re: От семка до цвят - Главный Калибр

Мнение от denitsavm »

Поне при другите семена не съм забелязала по-бърз растеж .... Ох кога ли ще нацъфтят, много и е любопитно :sheart: Не е тук мястото, но да си кажа, че семената от чирита също са покълнали няколко и са едни мижавиии... Не знам дали ще ги опазя, Ботане искаш ли и тях да дондуркаш?
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”