Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от zmei4o »

оо подкрепям идеята за такава темичка :) :daaa: :daaa:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Чакам новата темичка! :gydigydi:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Blue sky »

Админ, благодаря :liubov2: :ieeee: :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Сега да продължим нашата нова стара тема. :hihihi:
Първо да уточня-не съм привърженик на подскачащите с плакат в ръце посрещачи на зелени човечета с надеждата да им върнат Елвис
Второ-готова съм да приема всяко налудничаво и не толкова налудничаво обяснение ,но не и да се отричат някои факти, просто защото не се вписвали в общоприетата рамка на дадена наука.Готова съм да приема съществуването на неизвестни древни цивилизации,на неизвестни енергийни полета,природни феномени и т.нат.,както и съм готова и да приема становището на отродоксалната наука,стига да дават макар и някакво обяснение на необясними на пръв поглед неща.
Трето-Дискавъри за мен не е еталон на научната мисъл,просто е място ,което ни дава някакъв материал за размишление или просто любопитни факти.За това и там се излъчват филми с противоречащи си теории.

Да се върнем на житните кръгове.
Не отричам,че част от тях са фалшификат.Но има разлика между фалшификатите и т.нар.истински кръгове.В истинските кръгове няма прекъсване на растенията,както би се получило при мачкането и косене ,всички растения са живи и продължават да растат,запазвайки новата си форма,просто са наклонени по различен начин.Получава се пречупване в определени възли,това пречупване е на няколко нива в целия кръг.Кръговете са изработени с математическа точност.Друга отличителна черта е наличието на остатъчна радиация.И още нещо,за четвърт век кръговете в Англия вече наброяват невероятната цифра от 10 000!Май доста налудничаво звучи да се фалшифицират толкова кръгове.При това същите фигури се наблюдават и в други части на света- Канада, Русия, Испания, Гърция, Словакия,между другото и в България.
Ето как изглеждат самите растения отблизо,както се вижда не са начупени,а просто ноклонени и то в различни посоки.

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Ето и малко снимчици

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

zmei4o написа:най близката звезда е Проксима Кентавър
намира се на 4,2 светлинни години от Слънцето 8-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Proxima_Centauri" onclick="window.open(this.href);return false;
една светлинна година е равна на времето което светлината прекосява за 1 година
нещо от сорта на :mrgreen:
~9,500,000,000,000 километра
~5,900,000,000,000 мили
сами си сметнете колко време ще им е нужно на извънземните, ако са като нас да стигнат до полето :mrgreen:
и ако имат по добра технология за какво ще дойдат тук :)

Космическата проба 'Mariner10' развива рекордната скорост 211126км/ч през 1974г (без хора) ;)

Natura non facit saltus!
Тук,признамам, не съм много добре с цифрите,но ето също някои приблизителни цифрички.
Според съвременните схващания броят на звездите само в нашата Галактика възлиза на 30 милиарда(някои твърдят,че са 100 милиарда).Допускането,че тя обхваща най-малко 18 млрд планетни системи се счита за приемливо.Ако се допусне,че само 1 планета на 100 обикаля своята звезда на разстояние ,подобно на нашата Земя,пак остамат 180 млн.планети ,годни за живот.Ако пак допуснем,че само на 1 от 100 планети се е развил живот,то пак остават 1.8 млн.планети.И то само в Млечния път.Нали не смятате,че ние сме единствените и неповторимите създания на Вселената,звучи направо арогантно.
И по повод скоростта.Нашата наука е млада,само да си спомним ,че когато изобретяват автомобила,мнозина за мислели,че тялото на човек ще изгори заради триенето с въздуха.И това е само преди 150 г.По същия начин може да се разсъждава и за движение със скоростта на светлината или дори по-голямо.Някога е звучала налудничаво мисълта за полет... :hihihi:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
mami_f
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:33
Местоположение: София

Re: Скрита история и археология

Мнение от mami_f »

Понеже темата е „Скрита история и археология” и така озаглавена – обхваща доста голям обем информация, надявам се да е на място този пост, а ако не – моля да бъде преместен.

Благодарение на вас си спомних едно старо хоби. Търсих статия, която да обобщи хронологично (от гледна точка на историята) откритията и изследванията в областта на древните цивилизации, както и догадките за връзката ни с други такива – извън пределите на Земята. Ето една публикация, която обобщава голям брой артефакти - без претенции за изчерпателност или стил, но все пак с определено внушение:
http://ve6terkata.blog.bg/drugi/2008/01 ... stt.153154
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Благодаря ти,Мими ,за инфото,аз също смятам да кача разни материали за тази "забранената "история,за цивилизации преди 10 000 или даже преди милиони години.Страшно ги обичам тези темички :angelche:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

Ейййййй, любимата ми темичка :liubov2:
отново да кажа, изумена съм от кръговете, това е уникална и фантастична работа, по никакъв начин не мога да допусна че е фалшификат.
А за другите теории - камари книги съм изчела, въпреки че признавам, последните 3 години покрай малчовците доста изостанах от съвременните публикации, просто за това хоби нямам време в момента. И все пак, от всичмко прочетено досега, най-смислена и стройна ми се струва теорията на Закари Сичин, въпреки че съм чела само първите 3 книги. Мисля, че би могъл директно да влезе в учебниците :mrgreen: :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mami_f
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:33
Местоположение: София

Re: Скрита история и археология

Мнение от mami_f »

Супер :liubov2: С удоволствие ще следя темичката и ще се включвам когато мога :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”