Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
dal

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от dal »

botan написа:Права си и на нашите това бяха опасенията. Тя стаята си ми е малка и без това 10 кв м. но пък е много добре осветена тъй като има 5 големи прозореца демек почти половината е с прозорци, пък и така като си го планирам стените няма да се виждат много много от цветя и направо не знам. :hmmm:
многото прозорци работят ЗА твоята кауза обаче
вкарай кралското синьо като акцент -т.е. аксесоари , мотив в пердето , дамаска мотив , възглавнички , две три шантави вази , осветителни тела и т.н. а другото го дай или в бледоперлено сиво , или бягай в кремавите тонове ; за хатър избери стената с най малка площ и давай там , ама си купи от тия сатенираните бои за стена дето правян гланц като сатен-хем тъмно хем дълбоко , като на фатална жена мислите :mrgreen: :hihihi:
и китки здраво и това е :lol:

ето такива бои -има за всичко
http://www.vamko.com/levis-latex-mix.php
пробвай тук десена
http://picario.lucrasoft.eu/cgi-bin/ind ... io&lang=ru
а тук можете да си изберете стетни пана мотиви и най различни оригинални хрумвания
http://walldecor.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от botan »

Сивото ми е някакъв много застрелян цвят, не искам да заприлича на мръсна болница. А ми се ще и да е по наситен тъй като не ми се иска като избледнее да изглежда почти бял.
Мъка, мъка с тоя цвят...
dal

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от dal »

втория линк е да бъркаш боите бре и да ги нанасяш на макетите да видиш как би изглеждало-можеш да боядисваш стените дивана паната пода всичко- кеф ти каквото щеш :daaa:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от Satori »

Направи си една стена в такова синьо, щом ти е кеф. Ако не цялата стая :mrgreen: Ако е хубаво - ще е хубаво. Ако не е удачно - не е беда, само една стена е. Сега ти е моментът да правиш, каквото ти се иска /без да се връзваш на астрологии ;) / Един ден, като завъдиш собствен дом, няма да имаш нито ентусиазма да експериментираш смело /може и да греша/, нито пък свободата, защото можеда нямаш съгласието на човека, с когото живееш. Обаче не искам да мисля, как такъв цвят те задължава откъм мебели. Добро решение е минимализъм - само най-нужната мебел и многото цветя. Мисля си, че кралското синьо ще се връзва с осветените аквариуми. /Това са съвети от друг лъв, който не вярва вече в астрологията :mrgreen: /
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от botan »

dal написа:втория линк е да бъркаш боите бре и да ги нанасяш на макетите да видиш как би изглеждало-можеш да боядисваш стените дивана паната пода всичко- кеф ти каквото щеш :daaa:
O да видях го, цял ден си играх и установих че каквито и цветове да сложа пак ми харесва, картинките са си хубави просто. Доста се замислих над сивото, което предложи, но наистина ми стои някак безлично, а аз искам драма.
Но идеята която даде Статори е доста добра и най-вероятно така ще направя. :daaa:
То в стаята ми няма кой знае колко мебели: един малък гардероб, креват и една маса, всичко друго са китки и аквариуми освен да се простя с леглото за да го направя още по минималистично :mrgreen: Мебелите съм замислил да ги оцветя с потъмняващ лак за да станат като от много тъмно дърво за да се сливат с тъмния фон на евентуалното кралско синьо, където цетята биха изпъквали, но гаджето спонема че тъмния цвят поглъща светлината а не я отразява както би направил някой светъл, което пак ме хвърля в музиката...Дали пък е удачно? :hmmm:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от ida_ili64 »

Ботане,защо ще боядисваш мебелите тъмни??На кралското ти синьо ще подхожда по вече светло дърво
(птичи явор например
Изображение),а аз бих ти дала идея-ако има врата,чекмедже,можеш да го акцентираш в синьо.
И аз щях да ти дам подобна идея на Сатори-да не боядисваш цялата стая,а само да акцентираш една стена в цвета,ще си пасва много добре с цвят на ванилов сладолед-бледо кремаво,към леко жълто.При това можеш дори да не боядисваш цялата стена,а можеш да я направиш на райета с различна ширина в синьо и екрю,ако са надлъжни,ще създадеш и оптично издължаване на стаята.А ако са напречни-ще изглежда по -широка.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от Satori »

botan написа: Мебелите съм замислил да ги оцветя с потъмняващ лак за да станат като от много тъмно дърво за да се сливат с тъмния фон на евентуалното кралско синьо, всливат с тъмния фон на евентуалното кралско синьо, където цетята биха изпъквали, но гаджето спонема че тъмния цвят поглъща светлината а не я отразява както би направил някой светъл, което пак ме хвърля в музиката...Дали пък е удачно? :hmmm:
Това нещо хич не го разбрах, въпреки че по физика съм повече от екстра :mrgreen: Кое точно те хвърля в музиката? /Ето, точно за това говоря - не оставяй един елементарен физичен факт, прозвучал от устата на човека до теб, да те отклони от естетическото и дизайнерско приключение :lol: /. Вероятно се има предвид, че цветята на тъмносиния фон няма да стоят удачно? Ако не стоят удачно, това мисля, че ще е заради съчетанието зелено със синьо, а не заради поглъщането на светлината. Примерно. Мебели в тъмен естествен цвят на дърво подхождат на синьо. :daaa:

/Изплуват ми в съзнанието синьо-белите пейзажи на гръцките крайбрежия - там май няма много зеленина, основно са нюансите на синьото, сиво и бялото. Но защо пък зеленината да пречи?!/
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от botan »

Ида, ако са светли мебелите биха изпъквали и биха направили стаята да изглежда още по-малка. :nod:
А относно растенията не че няма да стоят добре, просто като са на тъмен фон ще им е по тъмно тъй като няма светлината да се отразява в стената... Може би издребнявам. :hmmm:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от ida_ili64 »

Не мисля,че стаята ти ще стане по малка със светлите мебели,нали се разбираме,че няма да я боядисваш цялата в синьо?Или аз греша.Аз разбрах какво имаш предвид за светлината/това е на принципа:бялото отразява 100% светлината,а черното я поглъща 100%,но стените на стаята няма общо със светлината,която ще поемат самите цветя,техните листа няма да са синьо боядисани ;) ,нали?!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от ZAPLESKA »

дайте малко идеи и за мен - любимите ми цветове са оранжево бледо синьо и светло зелено или бледо лилаво и жълто тук таме, обаче ми подариха тъмночервен килим с две бежови цветя на него/няма как да го откажа/ - ха сега как да ги комбинирам в стая 2.75х3.85 с легло череша, гардероб бук, и бюро махагон и вграден шкаф липа :ufff: има и една огромна библиотека абанос ама тя ще лети навън, пълен сбирщайн и червен килим... що няма иконка "застрелвам се" Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”