Лекуване на кокоши трън

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

calico написа:Даниелка, много внимавай с тоз адски камък (сребърния нитрат) Щото ако попадне на жива тъкан гори и некротизира яко.

Аз кокоши трън съм премахвала с лимон. Значи издълбаваш от лимона заедно с кората малко конусче( широко в основата колкото е кокошия трън и мъртвата тъкан около него, общо взето лимон колкото грахово зърно) Накисва се преди това в топла вода мястото, да е доста меко и накиснато, после подсушаваш. Поставя се отгоре парченцето лимон с меката част към кожата, т.е. кората отгоре и се намира начин да се фиксира към мястото - с лейкопласт, тиксо, изолирбанд и пр. Отгоре се бинтова лекичко за да не падне. това се прави вечер преди лягане и сутринта се сваля. На мен ми бяха нужни три вечери поред и всичко падна. Просто всяка сутрин трябва с нещо да се остърже мъртвата и габарясала тъкан около и в кокошия трън. При мен след третата процедура надолу се отвори такъв кратер, направо дупка, и се виждаше жилото което измъкнах без проблем и без болки с пинсета.
И това ще пробваме, благодаря Калико :tzeluvka:
Само едно допитване, какви бяха твоите трънчета с черна точица или прозрачни ?
Изображение
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от mucunka »

Кокоши трън се маха със специални лепенки,левкопластови,от аптеката.С кръгла форма са,в средата има ямичка,в която има някакъв гел.Пише,че е салицилова киселина,т.е.аспирин.Дъщеря ми имаше като малка и само с това ги лекувахме.А последният го премахна кучето ми.Всяка вечер отиваше до нея и започваше по своя инициатива да облизва мястото.За една седмица изчезна.Моля скептиците да не се смеят.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от calico »

Дани, сега като ме питаш просто не мога да се сетя, ама като че ли нямаха черна точка.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от mucunka »

Черната точка е живеца,сърцето на тръна.Тя излиза накрая като тънък, къс конец.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

calico написа:Дани, сега като ме питаш просто не мога да се сетя, ама като че ли нямаха черна точка.
Точно такъв вид трябва да лекувам - упорити магарета, определено ще се пробва и с лимон

Муцунка, и с тези лепки сме пробвали и с по-силни бъркочи забърквани по-рецепта в аптека и лазер, и азот и нъцки ....
аааа аз наскоро разбрах че били два вида, по-често срещани са тези с черните точки, ама има и такива без точки е те са мама джейс, едни дебели и дълги жила правят, мога единствено да го оприлича като сухожилие на средно голямо животно ... например овца, майка ми не може вече 20 години да се отърве

Спирам да пиша, че оспамих яко темата с моите тръни, ако някой иска още нещо да ми сподели или съвет да даде нека ми пише на лични, благодаря още веднъж и сори за спама
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от calico »

Даниелче, при мен тоз трън беше на кутрето на крака (представяш ли си колко е малко) а извадих дебело жило повече от 1 см дълго. Дни след това там ми седя дупка.
само че трябва всяка сутрин да го човърка с нещо остро, да маха мъртвата тъкан и да открива кратера. не боли.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от detelina72 »

Вижте какво намерих, дано свърши работа
"Ако сте се добили с мазоли, или кокоши тръни обелките от картофите сварете във вода. Вечер, преди да легнете си правете баня на краката с тази вода заедно с картофите.Колко можете да издържите дълго и топло. След това можете да намажете мазола с мазолек, или нещо подобно.След около месец кокошият трън гъбясва и съвсем леко се измъква заедно с целия си корен."
Мазолек за съжаление мисля, че вече не се произвежда, но със сигурност тръните са много упорити и премахването им става много бавно. Иска се търпение и упоритост, така че каквото и да се предприеме трябва поне месец да трае.
НАмерих още нещо :"Гала Салекс козметичен лосион за мазоли и брадавици" - в БГ мама пишат, че са доволни от това.
Последно промяна от detelina72 на Ное 1, '10, 09:31, променено общо 1 път.
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Titi »

я си отворете една темичка за лекуване на кокоши трън и подобни в "Здраве и красота", че тук ще потънат всички полезни съвети, които биха били полезни и на друг :dovolen: А който си изклекува тръна, да идва в тая тема да се израдва.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от detelina72 »

Titi написа:я си отворете една темичка за лекуване на кокоши трън и подобни в "Здраве и красота", че тук ще потънат всички полезни съвети, които биха били полезни и на друг :dovolen: А който си изклекува тръна, да идва в тая тема да се израдва.
Мале то верно, че тук не му е мястото, това не е никакава радост, ама и аз чета проблема пък не гледам темата :o . Верно трябва да са направи такава тема.
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

Titi написа:я си отворете една темичка за лекуване на кокоши трън и подобни в "Здраве и красота", че тук ще потънат всички полезни съвети, които биха били полезни и на друг :dovolen: А който си изклекува тръна, да идва в тая тема да се израдва.

Ами ади де, не се сетих да отворя тема :ovtza:
Освен да се примоля на равик да отвори темата и да измести постовете там...

Равик :gydigydi: .... ще отделиш ли постовете в отделна тема :angel2: ?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”