Phormium

dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Phormium

Мнение от dobis »

Поръчах си формиумчета, всеки момент ги очаквам ... Дал какво да гледам като пристигнат ? Всякакви инструкции поемам . Питам предварително , ако се налага някаква подготовка , да я посвърша преди да са ми ги тръснали на вратата. Притесних се малко с това гниене . Щом и при Милен е станала белята , какво остава за моя милост.

напълно непознато ми е като растение , за сефте тук в темата се зазяпах и естествено луднах ... всичко което наподобява от малко малко е юка, е добре дошло у дома :lol: :lol:


Не останах само с тях , поръчах и такова FESTUCA GLAUCA BLUE GRASS... от цялата работа май нищо не разбрах , ама ми харесаха туфичките му . Познато ли ви е ?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1189 пъти
Получил благодарност: 2948 пъти

Re: Phormium

Мнение от Мария Николова »

Бе, я направо си го прекръстете на форумче! Махнете го това "МИ" от там, да не си кълчите езика! :lol: :lol: :lol: И за клавишите да е по-кратко! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Phormium

Мнение от dobis »

става Мичонка , и шарената трева става ... :hihihi: :hihihi: :hihihi: ама дали ще ми стане тревата шарена се питам ... то дали ще ми остане трева ... :ufff:
dal

Re: Phormium

Мнение от dal »

тази трева Добс е синя и я има навсякъде из разсадниците из бг
виж , с формиумите нещата не стоят така
не те знам какво и колко си поръчала , ама ако видиш че нещо ще го бастисаш , дай го по добре да го гледам , ще го размножа и ще върна майчиното растение при теб обратно , а от детките-на когото кажеш

защото от семената все още никой няма поникнало :snif: -те или ще никнат и ще раздавам , или няма и ще си се ядосвам самосиндикално :lol:
и да , мяза на юка ама е 7-8 зона -т.е. зимата навън не става в северна бг
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Phormium

Мнение от dobis »

Аз и в южна не бих ги рискувала за начало ... хората са измислили саксии за такива красти , аз карам с кофи и кошчета , като довърша саксиите.
Помня ли какво поръчах , май 6 вида трябва да са , те от две места ще трябва да дойдат. Но саксия 9 см , ще да е като ония натръшканите по нагоре по картинките , няма да е повече.


А тая синя трева забрави по наше село да я видя някъде , хареса ми и я гръмнах и нея . Кой да чете по темите , бая сте я одумвали
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Phormium

Мнение от Mike »

Моето лично наблюдение е следното -лятото - слънце и поливане след изсъхване на субстрата. Зимата - на хладно и по -сухо. Повечето влага през зимата накара моите да гушнат босилека. Обичат ги акарите.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Phormium

Мнение от dobis »

пристигнаха днес , супер въшки са , но изглеждат здрави , по едно стръкче , не ги е Исрам, само едничкото са двенки. Личи си че са огъвали коренчетата в чашките , не са ги заложили само за път в тях де...Постарах се да не ги зарявам основите им , почвата ми е малко влажна , но няма по-суха ...няколко дена ще са вътре, първия вятър ще ги начупи, дано ги опазя. Никаква вода , изглежда доста шугаво в основата, предразположено е към гниене, да го вземат мътните . Сега да се справят , после с водата няма страшно , мързелана съм. Стискайте палците да се закрепят, Дал добре ме успокои , че ставали за делене :mrgreen: Но са красиви ...признавам им го.

http://dobis.snimka.bg/hobby/trevoliak.133844.22863715" onclick="window.open(this.href);return false;
http://dobis.snimka.bg/hobby/trevoliak.133844.22863723" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Phormium

Мнение от dal »

хубави са , Добс ,само да си уморила некое ветрило...мисли му :hihihi: :svekurva:

аз още нямам поникнали семена
Добс ,представяш ли си да изкарам от онзи черния почти сорт ?!
мамка му :hmmm:
кажете некой трик да захлупя , да запаля тарелката , да го поръся със смляни мигли от рижав прилеп? или да ги запека леко на 200 градуса и после под хладка лимонада до сутринта и на тъмно ?!
dal

Re: Phormium

Мнение от dal »

урааааааа поникнахааааа :D :D :ieeee:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Phormium

Мнение от dobis »

Сериозноооооо :ieeee: :ieeee: еееееее, те са чули че заминават за хладилника и побързаха ... страхотно... :stiskam:

Дал, напиши една инструкция как се става формиум а-ла Дал?

Още са живи у дома англичанчетата, доволно сухи вече , на облачно светло и доста хладничко , но такива са условията и за мене дори. Едно листенце, предполагам расло в кашона , от светло се е зачервило вече , на друго две крайни леко жълтеят...друго видимо няма за 3-4 дена. Вода скоро няма да видят както го е смамухрило времето. От мен толкова , направих каквото можах за тях , топката е в тяхната саксия вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”