Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

Satori написа:Моят големият е поръчал на Дядо КоДЕля бинокЕл. Ние у дома упорито наричаме добрия старец с истинското му име, Дядо Мраз :mrgreen: И се налага да обясняваме на малкия понятието "идентичност на лице с различни имена." /Трябва да се засрамя - от няколко дни лъжа детето, че ще направим елхата, и забравям/ :oops:
Това ми хареса :lol: :lol: :lol: !
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Калина-малина »

Дъщеря ми онзи ден написа писъмцето, освен задължителната рисунка, този път бе съчинила и стихче :dovolen: . Досега ме караше аз да ги пиша под вещата и диктовка, явно тази година е по-уверена в краснописа си :D . Първо беше на чернова :lol: , после на белова....отговорна работа, няма що :P Този път иска " средно голяма бяла дъска на статив с цветни маркери, за да си играя на Госпожа". Куклите и аксесоарите започнаха да остават на заден план.
Синът ми е оставил всичко в ръцете на добрия старец :dovolen: , което мен адски много ме затруднява.
А аз скромна :oops: един младеж :oops: " onclick="window.open(this.href);return false;: И въобще не внимавам какво си пожелавам :nod: :lol:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Satori »

Dreaming of a White Christmas

Тоя пич умора няма:

Jingle Bells
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

Само като ви чета и ми става празнично и весело! :angel2: Толкова е хубава магията на Коледа! :liubov2:
Аз пък до много късно вярвах в дядо Коледа. И сега вярвам де, но да кажем, че съм отстъпила от времето му, отделено за мен, към някой друг малчо! :dovolen:
Обаче и мен много ме глождеше въпросът как влиза като нямаме комин и камина ( тук трябва да благодаря на филма "Договор за дядо Коледа" :lol: )!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Satori »

vodo-leika написа: Обаче и мен много ме глождеше въпросът как влиза като нямаме комин и камина ( тук трябва да благодаря на филма "Договор за дядо Коледа" :lol: )!
Родителите на мъж ми са правели следното: позвъняват на вратата, тайно от него. Отиват да отворят - и що да видят! Добрият старец оставил подаръците пред вратата... Чиста работа - няма сажди, няма пепел.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

Това при мен го правеше дядо Мраз. :dovolen: Капиталистическият старец беше по-културен - тихо вечер, невидим, като всички спим... :lol: !
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Калина-малина »

vodo-leika написа: Обаче и мен много ме глождеше въпросът как влиза като нямаме комин и камина ( тук трябва да благодаря на филма "Договор за дядо Коледа" :lol: )!
:lol: А аспиратор? :lol:

И това ме навежда на спомен. Винаги изчаквам къщата да заспи и на пръсти започвам да вдигам такава тиха топордия...щото всичко се вади откъде ли не, слагам аз нещата под елхата и спокойна лягам да сънувам коледни сънища, но забелязвам, че пакетчето, което мъжът ми обикновено най-невидимо пъхва, го няма :lol: Лягам, спя...на сутринта, естествено дъщеря ми първа, по тъмно, ужас, вече шляпа боса и ровичка ... :lol: ...рови, рови, радва се и в един момент - "Дядо Коледа е забравил мама!" Рев, рев... В това време, съответно цялата къща е на вили , мотовили и баща и казва - Не я е забравил, много е бързал, подаръкът е вън, пред вратата :lol: . И всички се втурват към вратата :lol: , отключват и отпред пакет с надпис - мама :lol: Духовете се успокоиха. :nod: А и сетя ли се затова, се смея с глас и умиление. Та....ей това е Коледа-та. :nod:
Последно промяна от Калина-малина на Дек 11, '09, 23:31, променено общо 1 път.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

М да... - наистина Коледата е това! :liubov:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от al.yank »

Иии,много е хубаво,всичко си го представих!
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от ravik »

Я, каква хубава тема сте спретнали тук. Много коледно ми стана като ви прочетох. :liubov2:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”