Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от ida_ili64 »

vodo-leika написа:Току-що си направих рекапитулацията в цифри ( :| прилоша ми... :| ), схеми, брой саксии и снимки.
Ето тези неща ще се кипрят на остъклената ми тераса идната пролет:
http://vodoleika.snimka.bg/flowers/prol ... 8.20718612
Смятам да ги изнеса за не повече от седмица на балкона като захладнее и после веднага ги прибирам. Поливам веднъж като засадя и повече - никога, не и преди да пробият! :!:
Какви са вашите пролетни планове? ;) :ieeee:
Дали си ме шпионирала и ти миналия понеделник,когато си купих нови луковици?! :hmmm: Твоите снимки 4,22 и 25. :dovolen: Хем,че се бях зарекла да не харча нито един цент за цвете,не устоях.Сега им бая-дали в градината ,дето трябва да я развалям най-вечоятно след година-две или в саксии?
Обаче се радвам,че си се забавлявала,рекапитулацията не е винаги най-важния елемент,Вселената си знае работата,похарченото днес и инвестирано за утре,се възстановява в други ден! :ieeemyzh: :lol:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от dal »

denitsavm написа:Водолейче, ти спирка нямаш ли :shock: Кога се върна, кога планира и кога пусна темите? Евала :daaa: . Аз още нямам план, ще го съставям по път :nod: Имам 30 минзухара, 10 лалета и няколко зюмбюла и ще ги садя в кофа - показала съм снимката на идеята /не моя/ в темата за луковици в сандъче. Ми за останалото просто нямам план и цифри, даже и не знам какво ще е
смятам да направя кръг/два кръга ако отрежа и ябълката :hmmm: / и нарцисите и лалетата да повторят формата на ин и ян , наместо черно с бяло , като вътре вв формите ще садя на групи сортовете на петно , за да има ефект , избрала съм кичести нарциси и късни тлъсти шарени рошави двойни лалета -ако ще да е хубаво :stiskam: :lol:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

dal написа:
denitsavm написа:Водолейче, ти спирка нямаш ли :shock: Кога се върна, кога планира и кога пусна темите? Евала :daaa: . Аз още нямам план, ще го съставям по път :nod: Имам 30 минзухара, 10 лалета и няколко зюмбюла и ще ги садя в кофа - показала съм снимката на идеята /не моя/ в темата за луковици в сандъче. Ми за останалото просто нямам план и цифри, даже и не знам какво ще е
смятам да направя кръг/два кръга ако отрежа и ябълката :hmmm: / и нарцисите и лалетата да повторят формата на ин и ян , наместо черно с бяло , като вътре вв формите ще садя на групи сортовете на петно , за да има ефект , избрала съм кичести нарциси и късни тлъсти шарени рошави двойни лалета -ако ще да е хубаво :stiskam: :lol:
Това сериозно ли го планираш? :D В смисъл - искам много снимки, ако се осъществи! Може и аз на терасата да пробвам - зодиака от саксии например! :mrgreen:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от mucunka »

Дал,идеята ти е страхотна,ще стои красиво.Ето нещо подобно,но от рязан цвят.
Изображение
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
dal

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от dal »

vodo-leika написа:
dal написа:
denitsavm написа:Водолейче, ти спирка нямаш ли :shock: Кога се върна, кога планира и кога пусна темите? Евала :daaa: . Аз още нямам план, ще го съставям по път :nod: Имам 30 минзухара, 10 лалета и няколко зюмбюла и ще ги садя в кофа - показала съм снимката на идеята /не моя/ в темата за луковици в сандъче. Ми за останалото просто нямам план и цифри, даже и не знам какво ще е
смятам да направя кръг/два кръга ако отрежа и ябълката :hmmm: / и нарцисите и лалетата да повторят формата на ин и ян , наместо черно с бяло , като вътре вв формите ще садя на групи сортовете на петно , за да има ефект , избрала съм кичести нарциси и късни тлъсти шарени рошави двойни лалета -ако ще да е хубаво :stiskam: :lol:
Това сериозно ли го планираш? :D В смисъл - искам много снимки, ако се осъществи! Може и аз на терасата да пробвам - зодиака от саксии например! :mrgreen:
напълно съм съгласна и ще го направя , след като падне виЖната и ябълката :nod: и ще снимам разбира се напролет :tzvetentze:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от ida_ili64 »

Идеята ти е хубава,но трябва много точно да нацелиш сортове,които ще ти цъфтят в едно и също време и с еднаква височина на цвета.Иначе ще се разочароваш,както аз преди 3 години си посадих островче от смес на бели и черни лалета,в едно време посадени и уж по указания с еднакъв ръст.Хубаво,ама първо цъфнаха белите,а след като прецъфтяха се пръкнаха черните,при това-дългучи и с някакви разклонения.И така-до ден днешен :hmmmmmm: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31837
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1192 пъти
Получил благодарност: 2951 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Мария Николова »

Тук идвам от "Бързите отговори". Май това е наистина подходящото място. :ovtza:

http://picasaweb.google.bg/stankovamt/2 ... 4089572978

и следващите.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от dal »

s_t_m написа:Тук идвам от "Бързите отговори". Май това е наистина подходящото място. :ovtza:

http://picasaweb.google.bg/stankovamt/2 ... 4089572978

и следващите.
Мерка ти доста мащабно си изкъртичила всичко , хм , дива жено?! :hmmm:
Но ще стане хубаво , а торта ми се види ситна и годна и тъмна....браво :liubov:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

ще стане много хубаво, нямам търпение заедно с теб :tzeluvka: :tzvetoman:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

И аз за другата събота съм планирала едни есенни планове с пролетен ефект, ама да видим.
Събирам една бригада от колеги и колежки, дето и без това нищо не правят в почивните дни освен да се излежават. :mrgreen: Срещу две тави баница ще свършат доста работа. ама те още не знаят колко "доста" ще е :angelche: . може и една торта да им купя, щото ще се поуморят. засега са ентусиазирани, дано не вали. :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”